Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

........!!!

Użytkownik
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Nie wiem co widzicie w wyżej podanych Sailor. Nie znam tym piór - możliwe, że pisze się nimi świetnie a stalówkom (być może) nic nie można zarzucić ale... wyglądają nie lepiej od piór po kilkanaście złotych...
 2. Dobra, nie będę się kłócił na temat tego jak to wygląda w zegarkach ale nie wmawiajcie mi, że jeżeli w bardzo podobnych warunkach pracy przy kilkunastu testowanych bateriach baterie RENATA wytrzymywały kilkukrotnie dłużej od pozostałych nei świadczy o tym, że TA bateria NA TYM liczniku nie zapewnia większej wydajności. Tyle w tym temacie z mojej strony.
 3. Wspomniałem przecież, że przetestowałem wiele baterii. Na pewno było to minimum 10 baterii producentów innych i jak dobrze pamiętam bateria, która siedzi teraz to czwarta RENATA. Czyli łącznie co najmniej kilkanaście baterii na pewno już się w tym liczniku przewinęło. Obciążenie było podobne, licznik był użytkowany na tych bateriach mniej więcej tak samo ponieważ w tym czasie codziennie przejeżdżałem mniej więcej tę samą liczbę kilometrów i w zasadzie w te same miejsca. Odchylenie standardowe? Gdyby to były różnice rzędu 20% to może i miałoby to sens ale nie wtedy kiedy jedna bateria wytrzymuje KILKUKROTNIE dłużej od innej. To były różnice typu: tydzień czy dwa vs 2 miesiące na baterii RENATA a Ty tu chcesz liczyć odchylenie standardowe...
 4. IMHO nie wydaje mi się by mogło być na odwrót. Jedynie różnica może być mniejsza. A teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką więc sugerowałbym podawanie sprawdzonych doświadczalnie ifnormacji
 5. No to konkretnie Typ testowanych baterii: CR2032 Sprawdzane w liczniku rowerowym Sigma BC 1606L Testowałem po kilka sztuk baterii marek takich jak Maxell, Sony, Panasonic etc. i RENATA. Nie pamiętam czy Sony i Panasonic to były pojedyczne sztuki ale na pewno miałem kilka sztuk baterii Maxell i bateri RENATA. Sam je wymieniałem i we wszystkich przypadkach RENATA trzymała kilkukrotnie dłużej. Argument z zakładaniem więc odpada bo po pierwsze różnica w działaniu na baterii była zbyt duża by zależało to od tego a po drugie prawdopodobieństwo, że zakładałem "lepiej" baterie RENATA niż inne przy więcej niż pojedynczych sztukach jest bardzo małe. Nie wnikam już jak to wygląda z innymi typami baterii ale doświadczalnie stwierdziłem, że spośród testowanych baterii typu CR2032 bateria RENATA działają o wiele dłużej. Jeżeli ktoś z Was sprawdzał inne baterie to niech o tym napisze. Teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką a podawana przez producenta na opakowaniu pojemność nie zawsze jest taka jak rzeczywista. Jak ktoś natomiast używał baterii tylko jednej firmy to niech nie pisze, że te na pewno działają najdłużej.
 6. Może jednak nie Wygląda raczej śmiesznie niż dynamicznie.
 7. Pojemności to jedna sprawa a inna sprawa jest taka, że część baterii może mieć problemy z utrzymaniem napięcia i dlatego jedna bateria o tej samej pojemności może działać nieco dłużej od drugiej o tej samej pojemności lecz gorzej trzymającej napięcia.
 8. Trochę dziwne bo z informacji, które znalazłem wynika, że wielu producentów zegarków (np. Bisset, OMEGA) stosuje baterię RENATA w swoich produktach. Gdyby były z nimi takie problemy to raczej Ci producenci nie stosowali by ich w swoich zegarkach. Poza tym przynależność do SWATCH Group też chyba powinna świadczyć o tym, że są to całkiem dobre baterie.
 9. Fizyki nie oszukasz. Nie wiem dlaczego uważacie, że systuacja w zegarkach miałaby się różnić od sytuacji z licznikiem i zegarki miałyby się rządzić innymi prawami. Pobór prądu to jedno, pojemność baterii to drugie. Jak wrócę do domu podam Wam o jakiego rodzaju typ baterii chodzi. Jeżeli licznik na baterii RENATA dziła KILKA RAZY DŁUŻEJ to znaczy, że baterie firmy RENATA są po prostu lepsze a nie, że licznik na baterii RENATA pobiera mniej energii...
 10. Jeżeli jedna bateria ma większą wydajność od drugiej to jest bez znaczenia czy będzie rozładowywana małym czy dużym prądem. Ta o większej wydajności będzie działać dłużej. Jeżeli firma Maxell, Panasonic, Sony etc. nie potrafi zrobić dobrej baterii litowej, 3-voltowej i na tym polu przewaga baterii RENATA jest miażdżąca to z dużą dożą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że inne baterie tej marki również są lepsze od konkurencyjnych. Zegarmistrzowie, rzadko mają baterię firmy RENATA, z reguły zakładają baterie firm typu Maxell czy Sony bo są tańsze.
 11. ?? O co Ci chodzi? Po prostu pisze jak jest i tyle. Zegarek nie nadaje się do oceny bo zużywa mało prądu więc dopiero jak bateria pada dowiadujesz się ile wytrzymała a to trwa z reguły najmniej rok. Inaczej jest z moim licznikiem, który jest dosyć prądożerny. Testowałem baterie wielu producentów w tym Maxell i te wytrzymywałe maksymalnie miesiąc, a zazwyczaj jakieś... 2-3 tygodnie. W końcu natrafiłem na baterie RENATA i tu już na szczęście wygląda to dużo lepiej. Gdyby tak nie było to pewnie licznik bym sprzedał... Baterie firmy RENATA wytrzymują spokojnie kilka miesięcy jazdy na rowerze, od zakończenia sezonu licznik sobie leży i jeszcze się nie rozładował... Bateria w liczniku jest 3 voltowa, litowa ale jeżeli te baterie są dużo lepsze od baterii innych producentów to podejrzewam, że pozostałe modele również.
 12. Tej firmy baterie również testowałem w swoim liczniku. Są podobnie słabe jak pozostałe typowe baterie i do pięt nie dorastają bateriom RENATA.
 13. Ze swojej strony mogę polecić długopisy i pióra Watermana z linii Expert. Kiedyś miałem też pióro Parkera i zawiodłem się na tej firmie. Było to wprawdzie pióro z jakiejś tańszej linii ale niesmak pozostał i Parkera raczej nie kupiłbym ponownie.
 14. Oj różnią się i to BARDZO. Przeczytaj to co napisałem wyżej. Testowałem wiele popularnych baterii (Sony, Sanyo, Panasonic...) i baterie RENATA na swoim liczniku rowerowym i dział wyraźnie (kilkukrotnie) dłużej na bateriach RENATA niż na tych pierwszych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.