Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomaszek25

Użytkownik
 • Content Count

  445
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by tomaszek25


 1. Dziś odebrałem Tritona (przesyłka z Timea.pl) i zegarek śliczny, gdyby nie mały feler. Na lewej, polerowanej ściance koperty jest mała wgniotka, którą bądź co bądź wychwyciłem przy pierwszym kontakcie. Czy Wasze Orienty doszły do Was w nieskazitelnym stanie? Zastanawiam się, czy to jakoś produkcji spadła w Oriencie, czy zegarek swoje przeszedł, choć przyszedł oryginalnie zapakowany.


 2. Panowie,może mnie zaraz zbanujecie ale podpowiedzcie,czy i gdzie można kupić sumo ze starą tarczą?

  W zeszłym roku jeszcze chyba na Eglobalu widziałem, a teraz...


 3. Kiniol serdecznie dziękunę za wskazówki. Jutro ich pomęczę.

  Uff, już zacząłem tracić wiarę w sens istnienia tego forum...Dawno tu nie byłem i myślałem, że stało się bardziej hermetyczne.

  Podzwoniłem i dla potomnych wstawiam ceny pełnego przeglądu Hamiltona X-wind:

  Swatch Grupa - 1100 zł (jednak pełny kosztorys po sprawdzeniu zegarka na miejscu);

  Tempus Łódź - 850 zł (tutaj oprócz pełnego przeglądu, rozebrania mechanizmu, nie dawało mi spokoju polerowanie koperty w cenie...A co kiedy zegarek tego nie wymaga?);

  Bronisław Komasa Poznań - 1400 - 1800 zł (bez komentarza);

  Janusz Bilicki Poznań - 450 zł (sensownie mówił o czynnościach do wykonania);

  Marek Piszczek Poznań - 500-600 zł.


 4. W czym jest problem? Jeśli to nie tajemnica...[/quote
  W czym jest problem? Jeśli to nie tajemnica...

   

  Kupiłem używanego Hamiltona, który mi zaparował na ręce. Po otwarciu dekla, mechanizm czysty ale dla świętego spokoju chcę go dać do przeglądu. Zegarek ma ponad 10 lat. Biorąc pod uwagę wiek zegarka i stan, niemal nos to nie chcę go oddać w ręce partacza.


 5. No przestań  ;) ... Współpracuję z Januszem Bilickim, Bronkiem Komasą, Markiem Piszczkiem. Koledzy mają warsztaty i można z nimi skontaktować się szukając ich w necie. Jest też Skąpski, ale on ma dość wysokie ceny. Ja dopiero co zdałem egzamin mistrzowski, więc jeszcze nie jestem dobry, ale będę w drugiej połowie roku, bo organizuję spory warsztat... :)

  Kiniol serdecznie dziękunę za wskazówki. Jutro ich pomęczę.

  Uff, już zacząłem tracić wiarę w sens istnienia tego forum...Dawno tu nie byłem i myślałem, że stało się bardziej hermetyczne.


 6. Wszyscy mają Hamiltona, mam i ja...(zdjęcie na szybko i robione farelką). Zegarek z 2005 roku, jak nowy, mechanizm H776160 nie wiem czy dobry i pasek do wymiany bo śmierdzi wilgocią.

  Pierwsze chrono i jestem zadowolony.

  Moi drodzy polećcie, gdzie w dobrej cenie kupię nowy pasek do niego (ebay to wydatek 500zł)?


 7. Panowie, gdzieś czytałem o tajemniczym ringu, który wczoraj dojrzałem na tarczy swojego zegarka. O co z nim chodzi, bo jeśli to wadliwa partia zegarków to słabo...?


 8. I tyle by było z mojego sumo... Eglobal zaproponował mi zwrot pieniędzy bo niestety nie są w stanie zrealizować zamówienia. Widocznie nie jest mi pisany.


 9. Ok, klepnięte...Co pogoda robi z człowiekiem...Zimą człowiek nie zerknął w stronę nurków. A tu masz. Dwa lata temu rozstałem się z Mako Xl i mi się zachciało sensownego diverka. Od tak :)


 10. Floyd, ściągnąłem Cię myślami, bo miałem pisać na priv odnośnie wrażeń związanych z zakupem na eglobal :)

  Tomaliusz, chyba zaryzykuję i sprawdzę.

  Dzięki Panowie za naprowadzenie na "właściwe tory".


 11. wałkowane 1000x, że niczym i że na 90% ustawowe opłaty - wystarczy zadać sobie trochę trudu

  Zadałem sobie trochę trudu bo nie jestem nowicjuszem na forum i rano doczytałem coś, że koronka sygnowana jest wypalana laserem, niestety nie odnlazłem o którym modelu była mowa. Czy to jest jakaś znacząca różnica, czy wersja ze szlifem słonecznym, to padi?


 12. Koledzy w skrócie podpowiedzcie, w czym ustępuje sumo z x-em na tarczy od poprzedniej wersji, bo nie wiem czy jest sens dopłacać do wersji bez "x" bilsko 180$ (źródło www.shoppinginjapan.net)?

  I jeszcze jedno, czy na 100% dochodzą dodatkowe opłaty?

  Dzięki za informację.


 13. Koledzy, podpowiedzcie jak najłatwiej usunąć usterkę? Mianowicie, po wyjęciu i włożeniu wałka do mechanizmu w sławie (nie automat) kręcą się wskazówki a nie nakręca się. Czy to skomplikowana naprawa? Wiem, że to kapryśne mechanizmy ale cóż poradzic ;)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.