Mieszkali w Gdańsku na Szymanowskiego Rząd kamienic szeregowych wybudowano w 1928 r, Czyli jeszcze od daty trzeba odjąć 30 lat DZIĘKUJĘ
Gdzie znajdę warsztaty grafologiczne Z trudem poruszam się w FORUM mam 83 Zegar jest b. mały wysokość 55 cm
Najpierw 10 miesięcy myślałem a potem zabrałem sie do roboty Tak to jest ten sam temat Teraz mam problem marki zegara nieustabilizowania kurantów i nie bicia pół godziny
picasion.com picasion.com Oto rok pracy. Gorzej bo nigdzie nie znalazłem marki zegara, Od kupującego usłyszałem że to kurant westminsterski czterostrunowy Zegar jest na chodzie Kuranty na ogół wybijają dobra godzinę choć zdarzają się powtórki albo przeskoki Nie wybija pół godziny Zegar ma bębenek jak w katarynce kolce zwalniają młoteczki picasion.com
Próbowałem mini szlifierką i stalową szczotką "Targała" równo słoje i wgłębienia. Tę metody nie zastosuję, bo fornir wytrę w całości do drewna. Do Yodek - żel nie wysycha, bo daję b. grubą warstwę Jak dasz cienko to wsiąka w drewno. Spokojnie można zostawić na kilka godzin. Wieczorem nakładam, wczesnym rankiem zbieram szpachelką, a potem myję szczotką - jak opisałem wyżej..
Czy ktoś z państwa ma doświadczenie z zastosowaniem chemii do usuwania farby? Mam pozostałości w fornirze dębowym w postaci cieniutkich przebarwień. I nawet potraktowanie ich trzykrotne nic nie daje Skrobać każdą ścieżkę to jak syzyfowa praca Jest na to inna rada niż skrobanie?
Co do usuwania chemicznego farby Już mam "ekspiriens" Nałożyłem grubą warstwę żelu. Po dwóch godzinach zacząłem zdejmować żel a później chciałem szczotka ryżową /gęsta i twarda/ zeskrobywać żel. Błąd wszystko się klajstrowało. Później wkładałem szczotkę za każdym razem do wody, I tak szorowałem i to jak dla mnie dobry pomysł Ustawiłem powierzchnię zmywaną prostopadle i woda z żelem spływała na podłoże a szczotka była zawsze czysta. Mimo to czyszczona powierzchnia niestety ma kontakt z wodą i tu trzeba bardzo uważać, Ja oklejam miejsca do żelowania taśmą malarską. Trochę jest lepiej.
Piaskowanie nie wiem co masz na myśli. Kiedyś dałem do piaskowania wage szalkową żeliwną Była malowana kolorem Owszem była bez farby ale siwa szorstka Odlewane figury zostały ale widok marny!!!! Może myślisz o innym piaskowaniu, jakim?
Już ruszony. Kończę szlifowanie, skrobanie, piłowanie traktowanie także chemią. Największy problem z zielona prążkowaną attyką Skrobie każdy rowek.Potem chemia Ale i tak zieleń zostaje głęboko w drewnie. Sądzę że jak pobejcuję jasnym orzechem -drewno i fornir jest ciemne i z plamami to attyka będzie brązowa z odcieniem ciemnej zieleni Cóż tak zostanie. Zegar Hamburg - Amerikanische Uhrenfabrik z gongiem czterostrunowym Kuranty Westminsterskie Jeszcze nie wiem czy bedzie chodził Kuranty popchnięte biją poprawnie Podobno jest to wymuszony kwadransiak ale jeszcze nie wiem co to znaczy.
http://i.picasion.com/resize88/582e66f7979d7287434a36f779a5b4cc.png Przepraszam próbuję się połapać. Moja zieleń juz w połowie usunięta Z chemii zrezygnowałem po usunięciu farby na boku zegara Mycie spowodowało spuchnięcie forniru do uratowania Reszty farbę farby cyklinuję a później w obu technikach papier ścierny i wełna stalowa Niestety także pilniki do metalu. Problem jest z attyka tutaj tylko chemia może coś zrobić ale i tak zieleń w całości nie schodzi Nie zrobiłem jeszcze zdjęcia. Kiedyć renowałem stara ramę obrazu Użyłem w zagłębieniach drewnochronu "palisander" Górą akanty w starym złocie Rama 120/60 ma się dobrze choć od renowacji jest z 20 lat a sama ma blisko setki. Może te wgębienia także potraktować podobnie? W linku zielona attyka
Piszę jeszcze raz bo nie znalazłem posta o wściekłej zielonej farbie Kupiłem stary zgar z kurantami Niestety wściekle pomalowany olejna farbą na zielono Płaskości ściągnąłem opalarką To co zostało chemicznie ale i tak zieleń jest Najgorsze że weszła w rowki dębowego forniru Ścierać się dalej nie da bo zostanie goła decha. Krycie bejcą spirytusową coś da? Wodną się boję bo może odkleić fornir /chyba to klej stolarski/ Lakierobejca pokryje zielone a może zakryje fakturę drewna? Co robić A kuranty mię oczarowały dlatego zieleń myślałem da rade usunąć i niestety pomyliłem się ?
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.