Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Diabeł Polny

Użytkownik
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zaskoczę cię. To książka, Były redaktor lokalnej gazety napisał świetną skądinąd książkę o początkach Wrocławia zniszczonego po Wojnie. Jako dziecko natknął się w latach pięćdziesiątych na taki budzik. Może mu się pomyliło z nazwą zegarka naręcznego. Zaskoczyło mnie to, dlatego spytałem.
 2. Na pierwszy rzut oka w tym egzemplarzu brakuje rozebrania i porządnego umycia. Jeśli ma sprawne osie balansu, kotwicę i koło balansowe, to może ruszyć. Tak czy owak, może być materiałem na części zamienne do innych budzików.
 3. Zetknąłem się z informacja, że w latach 540-tych w Polsce byłu budziki POBIEDA 11-kamieniowe. Coś mi to przypomina 😀. Czy ktoś z kolegów coś na ten temat wie?
 4. Юный часовщик był dość tani i większość zegarmistrzów używała go jako magazyn części zamiennych. Kupowało się go w Składnicy Harcerskiej.
 5. Ja bym wziął dwie dowolne, ale jednakowe rozmiarem nóżki, zdiąłbym te kapturki z przodu i przemalował - oddzielnie nóżki nawet na ten sam kolor co obudowa, a kapturki na srebrny - matowy. Ponieważ nie ma już oryginalnego lakieru, to popuściłbym lekko wodze fantazji...😀
 6. Nie przejmował bym się porównaniami. Kolega @Jankazas ma z całą pewnością lepszy dostęp do "źródełek". Dla mnie jest fajne to, że można dzięki niemu obejrzeć sporo modeli, o których nie wiedziałem, że w ogóle istnieją. Ja z kolei kończę remont pokoju, w którym mam warsztacik i czeka mnie jakieś 200 biedaków do odrestaurowania, co mnie najbardziej bawi. W piwnicy urządziłem sobie malarnię. Przy okazji: czy ktoś z kolegów widział, lub ma fotkę przyrządu do zakładania palet w Sławach? Usłyszałem, że coś takiego istnieje.
 7. Piękny egzemplarz. W doskonałym stanie, a równocześnie widać znak czasu.
 8. Znajomy zegarmistrz mówił mi, że te zestawy często kupowano masowo w Składnicy Harcerskiej na części zamienne.
 9. Dobre są lakiery do detali samochodowych (spray). Podkład i czarny. Ale i inne akrylowe można używać, Ale zawsze warto najpierw podkład - szybko schnie i farba na nim lepiej wygląda.
 10. Kolega Sthool od dawna nie ujawnia się. Kotwice, to deficytowy towar. Właśnie ćwiczę rekonstrukcję (zakładanie kamieni). Jeszcze mi nie wychodzi, ale może z czasem... Dam znać na liste.
 11. Trochę miałem kłopotu, bo oryginalny włos (bez "klocka" na końcu) kruszył sie, więc w końcu wstawiłem nowszy przycięty. Niestety jest trochę za krótki i budzik nieco spieszy. Muszę z tym żyć. . Po dokńczeniu restauracji wygląda jednak dużo lepiej. Szkło jest prawdziwe osłonka przycisku wyłącznika budzika też jest oryginalna.
 12. Teraz mogłem mechanicznie odczyścić mostek balansu. Ciekawe, że włos sie nie urwał, tylko wysunął. W tej konstrukcji włos przekłada się przez otworek w bolcu (zdjęcie) i zagina na końcu. Mostek ma ubytki w chromowaniu. Załączam też zdjęcie zamka na regulatorze - w pozycji zamkniete.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.