Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

el.p

Użytkownik
 • Content Count

  285
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

573 profile views
 1. Po pierwsze. Żeby uściślić, rysy są na szkle a pytasz o usuwanie rys z tarczy. Po drugie tak jak sugerują koledzy najlepiej wymienić. Polerowanie po pierwsze wyjdzie drożej, potrzebne by były cienkie papiery wodne plus pasty diamentowe, może tlenek ceru. Natomiast to jest kupa upierdliwej i monotonnej roboty a efekt nie będzie idealny. Przerabiałem to bo nie udało mi się znaleźć majstra co miałby odpowiednie (grube szkło sferyczne). Skutek był taki, że po zmatowieniu udało się usunąć rysy, przywrócić przejrzystość i blask, ale przy bliższym przyjrzeniu widać było, że powierzchnia nie jest idealna. Może kolejne 2 dni polerowania dałyby lepszy efekt. Nie ma sensu tak się babrać przy tym zegarku.
 2. Koledzy. Żeby była jasność. Faktycznie sprawa jest do wyjaśnienia. Chodzi o równe traktowanie naszych ofert. Wystarczy, że allegro robi sobie jaja z ludzi i pozycjonuje swoje śmieci a towary drobnicy plączą się na dalszych stronach (np. nie wszędzie jest możliwość wyszukania po czasie dodania aukcji, bo po co, allegro to nie potrzebne a tylko ułatwia wyszukanie nowych ofert małych sprzedawców). To proszę szanujmy się choć tutaj. Nim zgłosiłem fakt (z czym wcale nie czuję się dobrze) sprawdziłem regulamin. Tam wyraźnie jest napisane, że 48h, nie częściej. Bez rozróżniania kto ogłasza. Wyszedł z tego większy dym, ale fakt, faktem, że nikt na zgłoszenia nie zareagował, nie odpowiedział. Dlatego skłoniło mnie to żeby napisać w tym wątku.
 3. A z którego punktu regulaminu wynika, że profi sprzedawcy mogą podbijać wątek codziennie lub nawet częściej? Ja widzę tylko pkt 9. regulaminu Działu Rynek, gdzie jest ograniczenie 48h.
 4. Szanowni Admini, W dziale sprzedam są ogłoszenia kolegi pośredniczącego w sprzedaży pewnej włoskiej marki. od 7 lutego do 19 lutego, podbijał wątek 14x, czasem 2x dziennie. Zdaje się, że to niezgodne z regulaminem. Klikałem zgłoś i nie odniosło to żadnego rezultatu. Wydaje mi się, że regulamin po coś jest. Dlaczego jedni potrafią i mogą się stosować do postanowień, a inni nie muszą i im to uchodzi? Ja też chętnie raz a nawet kilka razy dziennie podbiję temat z moją ofertą. Nie chcę wyjść na "donaszacza", ale w tym wypadku łamanie regulaminu jest nagminne. Pozdrawiam
 5. No pewnie, że na canki-składanki faktycznie to nie jest panaceum, ale jest to jakaś wskazówka, która może pomóc w weryfikacji. Ostrożności i uwagi nic nie zastąpi!!
 6. Napis "barrel one" też nędznie wykonany. Globus z wpisaną Omegą na deklu powinien być ledwo widoczny, mocowanie wahnika powinno mieć 3 dziurki na specjalny klucz do odkręcenia itd itp.
 7. Cześć. W ocenie autentyczności zegarków Omegi może pomóc informacja, że na szkiełkach nad osią centralną powinien znajdować się symbol Omegi. Mam jednak pytanie czy to jest wciąż praktykowane w najnowszych modelach? Pozdrówki
 8. Podpiąłem zasilacz z regulacją, ustawiony na 6v. Wygląda na to, że wszystko śmiga ładnie. Będzie chwila to sprawdzę czy pójdzie na 5v. Dzięki póki co za pomoc Panowie. Pozdrawiam
 9. Trochę mi głupio. Nie wiem czemu ubzdurało mi się, że to klon. A tu niespodzianka. To jest werk swiss made. Wolałbym nie kombinować i oddać komuś zaufanemu do naprawy. Wygląda na to, że uszkodzone jest centre wheel. Ktoś może kogoś polecić?
 10. Otóż nie wiadomo czy rotomat potrzebuje tylko 6v czy może więcej. Tak dostałem i się nie zastanawiałem. Jak do tej pory śmigał na nim ze 3 lata. Ale czy możliwe jest, że zasilacz do tej pory był za słaby i dlatego się tak przegrzewał i dlatego teraz padł? Jasne, że nie chcę spalić obwodów w rotomacie. Stąd te pytania i ostrożność.
 11. Wierz mi. Rozważałem to. Tylko, że te typowe azjatyckie unitasy są ohydnie zdobione. Mój jest ładniejszy, dlatego preferowałbym jednak naprawę.
 12. Dzięki serdeczne, zawsze to jakiś kierunek. Napisałem też do Ferocase. Ciekawe czy coś odpowiedzą.
 13. Cześć Znacie jakiś dobry, sprawdzony adres (raczej wysyłkowo) magika, który będzie potrafił naprawić klon ety 6497 (Unitas, Asian Unitas). Gruchnął mi zegarek i ułamała się oś minutowa, nie wiem czy coś jeszcze. Oglądał to majster w Olsztynie (nie bateryjkarz), ale nie miał części. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Szymon
 14. Dzień dobry, Chciałbym zapytać czy ktoś z Was wie jaki zasilacz dobrać do rotomatu Ferocase Barracuda (2x3). Kupiłem go kilka lat temu. Chodził, chodził a teraz zaczął szwankować. Ustawiam program, rusza, ale po kilku godzinach staje i resetuje program. Poza tym działa tylko wtedy kiedy w ruchu są 2 rzędy, jeśli chcę uruchomić wszystkie 3, lcd przygasa i się resetuje. Napięcie zbyt słabe? Wcześniej śmigał. Wydaje mi się, że może to być wina zasilacza. Naklejka znamionowa na zasilaczu pociemniała od ciepła bo grzał się dosyć mocno. Normalnie kupiłbym kolejny o tych samych parametrach, ale skoro się tak grzał to może był nieodpowiedni (zasilacz raczej nie jest fabryczny, bo ma nazwę jakiegoś chińskiego producenta i ani słowa o Ferocase) Na zasilaczu jest output 6v przy 400mA, Max 2,4VA. I teraz pytanie. Powinienem kupić mocniejszy 9v i wyższym mA i wtedy nie będzie się grzać? Nie spalę układu w rotomacie? Niestety "na" ani "w" rotomacie nie ma żadnej informacji prąd o jakim napięciu i natężeniu jest potrzebny. Ktoś się zna na elektryce, elektronice? Proszę podpowiedzcie coś. Pozdrawiam Szymon
 15. Oooo. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Widziałem też Twój temat. Szkoda tylko, że tak pokompletowałeś bo pewnie już bym robił zamówienie. 18 i to w takiej liczbie w ogóle mi niepotrzebne. Poza tym wydaje mi się, że jest tak jak mówisz. 10zł nie odstrasza, jeśli chcesz spokojnie nosić zegarek. Co do chinoli to mam takie odczucia, że nawet nie zdążysz ich zamontować a one już się chyboczą. Niestety jest pewien problem z kupnem. Zegarmajstry, których znam, nie sprzedają. Oferują tylko usługę wymiany i cholera wie co tam wsadzają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.