Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Verbal

Użytkownik
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakiej firmy pasek ? Czy ociera się przy kopercie ? Gratuluję !
 2. To wiem ale pytałem o 938 vs 899 czy ta rezerwa chodu czy data na wskazówkach tyle komplikuje serwis ?
 3. Właśnie o tym pisałem. Nie jestem zegarmistrzem ale czy ten mechanizm jest dużo trudniejszy do serwisu niż 899 ?
 4. Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego mechanizm JLC cal 938 (Reserve DeMarche) jest taki drogi w serwisowaniu ? 790 Euro full serwis. Na przykład tyle samo liczą za Amvox Chrono 2 który ma ruchomą szybkę i chronograf z column wheel . Dla kontrastu serwis polarisa albo master date to 590 Euro.
 5. Wiem, ale 39 jest dla mnie za bardzo "garniturowy" i stracił na proporcjach. Załączam fotkę.
 6. Dziękuje za Wasze opinie. Artme, to nie jest tak ze on jest malutki i muszę go wymienić. Nowy nie ma takich proporcji, mniej się dzieje na cyferblacie, generalnie widać że RDM to wyższa seria. Nowy ma znowu większa rezerwę chodu, krzemowy wychwyt, gwarancje 8 lat, jest minimalnie bardziej większy i casualowy, pewnie serwis będzie tańszy od mojego ale trzeba sporo dołożyć. Pokaże fotę z mojej Wam teraz perspektywy. Czy nadal jest mały ? Wielkość to ciekawy i kontrowersyjny temat. Zachęcam do zrobienia 2 zdjęć ( takich jak ja) Jestem ciekaw jak się nosicie
 7. Dziękuję za odpowiedzi. Chodzi o wielkość. Mój ma 37 mm a MC Date 40 mm. Tak jak ja na niego patrzę to jest OK ale patrząc z innej perspektywy, to ktoś może określić go jako ciut za mały. Oczywiście twierdzę że zegarki garniturowe nie powinny być zbyt duże. Patrząc na nowego MC wydaje się nawet zbyt duży i taki pusty na tarczy, ale z perspektywy innej osoby nie jest za duży. Czy ktoś rozumie o czym mówię ?:) Macie tu zdjęcię nowego Longines Spirit 42 mm obok.
 8. Drodzy forumowicze. Interesuje mnie Wasze zdanie na temat wymiany MC RDM na nowego MC date. Dopłata pewnie z 10K:). Nie chcę teraz pisać dlaczego o tym myślę, ponieważ interesuje mnie czy Wy znajdziecie jakiś powód aby to zrobić. Po lewej RDM. Pozdrawiam
 9. Czy te JLC zawsze muszą się tak rysować ? Zastanawiam się ile jeszcze polerowań wytrzyma
 10. Te KonTiki 4 Hands mają coś w sobie..... Ja myślę o sprzedaży mojej ale nie wiem, jak to powiedzieć synkowi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.