Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Flash

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Flash

  Orient Curator

  Rozumiem, czyli by wynikało, że ten pierwszy model FAF05004W0 nie ma szkła szafirowego. Sprzedawca pisze jednak w opisie, że zegarek ma szkło szafirowe, hmmm... Czy jest sposób żeby to jakoś zweryfikować?
 2. Flash

  Orient Curator

  Witam, Czy Orient Curator miał jakieś różne oznaczenia? Bo się spotkałem z oznaczeniem FAF05004W0 oraz FFD0J004W0. Poza znaczkiem na tarczy nie widzę różnicy. Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica pomiędzy tymi modelami? Pozdrawiam.
 3. Witam, Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sklepem internetowym? Chciałbym kupić Orienta Curatora z poniższego linku: http://orotime.pl/orient/22603-orient-automatik-faf05004w0.html Co myślicie?
 4. Flash

  Casio MTP-1183

  To są maskownice. Podejdź do zegarmistrza a za parę złoty Ci dopasuje.
 5. Dziękuję Ci mdhlodz za Twój filmik. Przez to mogłem sobie wyrobić opinię o tym zegarku i podjąć decyzję co do zakupu. Też się zastanawiałem Seiko czy Orient. Wybrałem dokładnie tego Seiko co Ty, czyli SNZF17K1. Kupiłem go nowego bo chciałem swój pierwszy automat mieć nowy. Posiadam go niecałe dwa miesiące ale jestem bardzo zadowolony. Zegarek bardzo dobrze się nosi na co dzień i nie ma z nim żadnych problemów. Posiada bardzo wygodną branzoletę i nie jest za ciężki. Wszystko jest ładnie spasowane, maskownice nie stukają. Dokładność mojego egzemplarza to od +1 do +4 sekund/dobę. Na początku robił jakieś +7 do +8 sekund na dobę, ale widzę, że im dłużej go noszę tym jest lepiej. Może odpowiednie odkładanie na noc zniwelowałoby tą różnicę jeszcze bardziej. Zauważyłem, że chyba jak go odkładam koronką w dół to traci trochę, choć nie zawsze. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do bezela i indeksów na tarczy. Bezel chodzi dość ciężko przy obrocie, ale go nie używam za często. Jeśli chodzi o indeksy to po uważnym przyglądnięciu się kropki z lumą nie są idealnie wyśrodkowane na srebrnych znacznikach, podobnie jak też same indeksy względem tarczy - ale to taka drobnostka. W nocy jeszcze się nie zdarzyło żebym nie mógł odczytać godziny, świeci przyzwoicie. Zegarka co do sekundy nie ustawiam więc brak stopsekundy nie jest dla mnie wadą, a co do funkcji dokręcania koronką, której też nie posiada, to zawsze można pomachać trochę zegarkiem. Jak dla mnie to bardzo fajny i wygodny zegarek na co dzień.
 6. Ja też jestem zainteresowany zakupem tego zegarka. Gdzie go można kupić po takiej cenie jak podano wyżej?
 7. Nie chodzi mi o okienko z dniem miesiąca, a o okienko z dniem tygodnia. Trzeba się przypatrzeć, tam zamiast oznaczeń MON, TUE, WED... pojawiają się I, II, III.
 8. Przymierzam się do zakupu zegarka jak w temacie. Chciałbym zapytać o datownik w tym zegarku a dokładniej o to w jakim języku wyświetlane są dni tygodnia. Z tego co oglądałem w internecie to dowiedziałem się, że zegarek ten posiada możliwość prezentowania dni w dwóch językach. Posiada podstawowy język angielski i dodatkowo drugi niemiecki lub hiszpański. Widziałem też oznaczenia dni tygodnia w ten sposób I, II, III, IV, V, VI, VII. I właśnie takim zegarkiem z tą wersją kalendarza jestem zainteresowany. Tutaj wersja język angielski + niemiecki (1:30): https://www.youtube.com/watch?v=augWTSsuZgY A tutaj ta która mnie interesuje - j. angielski + cyfry rzymskie (1:10): https://www.youtube.com/watch?v=rKoyMJOHbik W związku z powyższym mam pytanie - czy ten model zegarka jest jeszcze w jakiś sposób oznaczony i czy idzie przed zakupem stwierdzić jakiego kalendarza używa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.