Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

narek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Brak instrukcji doprowadził mnie do poszukiwania odpowiedzi w internecie i na "czuja" , co skończyło się godziną wyrwaną z życiorysu i pogorszeniem nastroju. Nienawidzę tego czasu więc proszę wybaczyć, że nie chce korygować sporządzonych w trakcie notatek, mimo to wierzę, ze mogą się przydać. zegarek ma 3 przyciski: górny - na godzinie 2 - dalej oznaczam jako A dolny - na godzinei 4 - dalej oznaczam jako B Koronka - na godz. 3 ustawienia dni tyg. Koronka wciśnięta Wcisnąć A i B jednocześnie. Wskazówka sekund na 30. Wcisnąć na 3 s A, aż sekundnik stanie na 55 s ( g. 11 ) Wcisnąć B na 3 s. Wskazówka dni zaczyna krążyć wykonuje pełne obroty. Zatrzymać w miejscu poniedziałku wciskając B Akcept ustawienia przez koronkę 1 klik od i powrót 1 klik docisk. Korekty poszczególnych ustawień: 1. Wszystkich dokonuje się przy wciśniętej koronce na 1 klik od (pierwszy skok koronki). Po czym sekundnik ustawi się na 30 s. co oznacza korekty dla małego zegara. 2. Wyboru komplikacji do korekty dokonuje się przez wciśnięcie na ok 3 s przycisku A. Za każdym razem spowoduje to przestawienie sekundnika na inną pozycję odpowiadająca innej komplikacji. I tak sekundnik na pozycji: 30 s - mały zegar; 55 s - dni tygodnia 13 s - datownik 3. Po wyborze komplikacji do korekty, zmianę jej ustawień dokonuje się przez wciskanie guzika B: 1 krótki - skok o 1 pozycję. 1 długi (3 s) - wywołuje ruch ciągły, który zatrzymamy poprzez 1 krótki B. Ustawienie strefy czasowej. Koronka wciśnięta ( skręcona ). Wcisk B długo, aż sekundnik wskaże ustawioną strefę. Prawidłowo powinno być ( Berlin/Paryż), jeśli nie to przestawić. Klik A lub B zmienia strefę + lub - . Po zmianie wskazówki ruszają w cElu korekty aktualnego. Czasu. Jeżeli ustawienie strefy pokazuje zły czas - skorygować ustawienie dużego zegara przez korektę ręczną. Korekta dużego zegara (00 s) Koronka Klik 2 razy od. Sekunda staje na 00. Klik A ruch min o 1+ A długości 2-3 s wprawia w Ruch ciągły zegar, aż do kolejnego klik A. Klik B. Ruch wstecz. Zatwierdzenie po wcisku koronki. Sekunda rusza z 12.
 2. Szosowy Time Carbon. Trochę zabytkowy bo ma już ponad 10 lat, ale jest grupa Dura Ace i waga 7 600.
 3. Panowie, dziękuję za tych kilk auwag na temat damskich omeg w latach 60. Przyjrzałęm sie owej Ladymatic i równiez jak niektórzy uległem jej urokowi. Pytanie do Panów, czy ww był tylko w rozmiarze 19 i czy automat dla niego jest czymś szczególnie rzadkim?
 4. Witam Panowie i Panie. Zbliżają się święta i chciałbym sprawić prezent pani, dla której powinna to być Omega z sekundnikiem, najchętniej rok 66 w automacie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z prawdopodobieństwa skuteczności takich poszukiwań, dlatego rozpatrzę każdą ofertę. Czy ktoś z kolegów lub koleżanek mógłby mi pomóc? Będę wdzięczny za wiadomość na priv.
 5. A czy mogą Panowie coś powiedzieć o mechanizmach kwarcowych? Mam na myśli takie które mają kryształ jako wyznacznik "wzorca czasowego". Interesuje mnie, czy w takim zegarku normą jest skacząca wskazówka sekundnika, czy są mechanizmy "płynące"/ Kto je robi jakie mają symboe, kto cieszy sie uznaniem swej jakości i precyzji? Wdzięczny będe również za zapoznanie mnie z nomenklatura stosowaną w tym zakresie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.