Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Piec

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Piec

 1. Piec

  Orienty forumowiczów

  Wiesz może czy można gdzieś kupić ceramiczny insert do tego modelu? Jedyne co potrafię znaleźć to OEM 🤔 Może komuś udało się dopasować inny po wymiarach?
 2. Piec

  Orienty forumowiczów

  Po wymianie na szafir lubię go jeszcze bardziej
 3. Piec

  Orienty forumowiczów

  Na tym pasku pasuje mi najlepiej
 4. Piec

  Witam

  Tak jakoś wyszło Postaram się
 5. Piec

  Witam

  Po wielu latach czytania forum postanowiłem się w końcu przedstawić Mam na imię Mateusz, zarejestrowany od 2012 roku, kiedy to postanowiłem kupić pierwszy zegarek mechaniczny. Dzięki lekturze wielu tematów wybór padł na Orienta Big Mako w wersji niebieskiej, który do tej pory pomimo wielu rys jest moim ulubionym Później, przy okazji ślubu postanowiłem zakupić coś bardziej pasującego do garnituru, ale nie tylko. Wybór po raz kolejny padł na Orienta, chyba można było to już nazwać sentymentem do marki Ponieważ jestem inżynierem mechanikiem z zawodu oraz z zamiłowania i od małego kręcą mnie śrubki, trybiki i dźwigienki, w zeszłym roku postanowiłem sprawdzić się i samodzielnie złożyć zegarek. Efekt można "podziwiać" na załączonym obrazku W ciągu kilku godzin udało mi się złożyć zegar na chińskim Unitasie, chodzi zaskakująco dobrze i nawet udało mi się nie zostawić ani jednego paprocha na tarczy W tym roku z okazji okrągłych urodzin zrobiłem sobie prezent i kupiłem Steinharta Nav B-Uhr chrono. Wybieranie zegarka przebiegło trochę niekonwencjonalnie, tzn. już gdzieś od roku wiedziałem, że chcę mieć coś z mechanizmem Eta 7750. Później zacząłem szukać tego mechanizmu w ładnym opakowaniu i przystępnej cenie, obserwowałem oczywiście forum i kiedy pojawiły się pierwsze zdjęcia już wiedziałem czego chcę Kończąc ten przydługi wstęp, chciałbym bardzo podziękować wszystkim użytkownikom tworzącym forum. To miejsce jest skarbnicą wiedzy, za każdym razem gdy szukam informacji w tematach zegarkowych najpierw zaglądam tutaj Załączam zdjęcie mojej skromnej kolekcji, postaram się wrzucić lepsze foty w odpowiednich tematach. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.