Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

markoli

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. mój rzymski łosoś z czerwonym sekundnikiem to nr 27 ( pozotałe już były spisane)
 2. Poluję na niebieską z lat 70tych - ostanio była taka na ebayu ale cena nie adekwatna do stanu zachowania http://www.ebay.pl/i...984.m1423.l2649
 3. Co prawda nie lodówka ale zielona Slava i cena tez w miarę jak na eBay http://www.ebay.com/itm/Vintage-SLAVA-AUTOMATIC-MENS-SOVIET-ERA-watch-27j-USSR-1970s-/140962238055?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d2010e67#ht_981wt_1172
 4. Czyli była podoba sytuacja jak z 2 typami lodówek z lat 80-tych ( srebrno -czarna i złoto -srebrna) -były po 2 wersje : domestic z cyrylicą i eksportowa z łacińskimi napisami . Ciekawe czy ktoś widział inną niż moja wersję z lat 70-tych z cyrylicą ?
 5. Udało mi się znaleźć lodówkę z lat 70-tych z napisami cyrylicą - jednak taka istnieje . Wskazówki ma znacznie grubsze niż tego typu wersje eksportowe i dodatkowo na tarczy wzór jakby kosza do gry w koszykówkę . Na zdjęciu moje 3 zielone lodówki lat 70-tych ( środkowa ma ciekawe szkiełko - nie płaskie tylko fasetkowe )
 6. teraz jest na ebayu ladny "rzymski łosoś" http://www.ebay.com/itm/SLAVA-WATCH-Vintage-Soviet-Russian-Mechanical-Mens-Gilt-Date-Day-USSR-NICE-RARE-/271194125126?pt=Wristwatches&hash=item3f246df346#ht_6884wt_1162
 7. rk7000d dzięki za uznanie ale na razie mam ambicję zebrać całą kolekcję lodówek z lat 80- tych łącznie z ich odmianami ( bez odmian było ich tylko 10). Duplikaty z reguły sprzedję na eBayu - idą bez problemów , a na allegro dostaję tylko pytania ze "kupię za pół ceny "więc sobie podarowałem ten serwis . Na eBayu niestety też kupuję po "kapitalistycznych" kosztach -np w ladnym stanie "prawie nówka" to koszt ok 60 -100$ (nie mówiąc o medycznych)
 8. 2 wersje Rzymianki łososiowej z mojej kolekcji ( różne odcienie tarczy i różne kolory skundników: czerwony i złoty)
 9. Może ktoś ma na zbyciu czarny pierścień do wersji ROME ( rzymskie indeksy godzinowe) ?
 10. Na prośbę Ilcoolma załączam zdjęcia moich lodówek - może ktoś ma na zbyciu czarny pierścień do wersji ROME ( rzymskie indeksy godzinowe) ?
 11. Swego czasu miałem Lodówkę składaka z rzadkim typem kalendarza od innego typu Slavy ( z czerwonymi mumerami dni tygodnia) - niestety sprzedałem ponieważ zbierałem tylko oryginały - teraz mi trochę szkoda - można by go było wykorzystać do jakiegoś ciekawego "projektu chłodniczego".
 12. Różnice w mechanizmach Slavy kaliber 2428 były .zgodnie z zasadą " im starszy "rusek" tym lepszy mechanizm" . Najlepiej wykonane były w Słavach z lat 70 tych ( błyszczące płyty i mostki , kamienie lepiej osadzone w jakby tulejach( wyglądają jak szatony ), logo 2giej Moskiewskiej Fabryki Zegarków , ścięte brzegi mechanizmu) .Pierwsze montowane w latch 80 tych były podobne do tych z lat 70 tych ale bez logo 2MCzZ . Kolejny montowany w lodówkach we wczesnych 80-tych był już bardziej matowy ( koła jeszcze błyszczące) , bez logo wytwórcy , kamienie prościej osadzone ale miały jeszcze metalowy pierścień trzymający dźwignię zmiany daty . Ostatni z późnych 80tych był najgorzej wykonany, cały matowy i w plastikowym pierścieniu . W sumie spotkałem się z 4 typami tych mechanizmów . Załączam zdjęcia 3 typów najpopularniejszych mechanizmów 2428 z moich zegarków oraz polecam linki w tym temacie : http://forums.watchu...els-346607.html http://forums.watchu...6.html#poststop
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.