Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MałaMi

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Witam, Potrzebuję porady w sprawie naprawy dwóch zegarków. Zegarki są w Warszawie u osoby, która może zanieść je do wskazanego zegarmistrza, ale najpierw muszę podać jej jakieś namiary. Zegarek numer 1, to stary kieszonkowy Paweł Bure. W zegarku brakuje koronki i wałka (tak mi powiedziano na wątku, który kiedyś tutaj założyłam, że może brakować jednego i drugiego). Zegarek nr 2 to zegarek Citizen automatic Diver z lat 80. Podobno potrzeba w nim wymienić lub wyregulować ćwiertnik. Zegarek został zdiagnozowany w serwisie Citizena, ale ponieważ kwota naprawy czterokrotnie przewyższyłaby cenę zegarka, nie zdecydowałam się. Przeczytałam cały wątek, zapisałam nazwiska, ale proszę o pomoc w zawężeniu wyboru specjalisty, nie mogę tejże życzliwej osoby przegonić po wszystkich polecanych tutaj fachowcach:)
 2. Witam ponownie i mam pytanie dotyczące zegarka od którego zaczęłam ten wątek w 2013 roku Zegarek leżał w szufladzie i w końcu postanowiłam oddać go do naprawy. Jest on aktualnie w Warszawie i potrzebuję porady, do kogo powinnam go oddać i który specjalista podjąłby się dorobienia/wymiany owego wałka i koronki. Wiem, że jest lista adresów polecanych fachowców, ale ja stolicy kompletnie nie znam. Zegar jest u znajomego, który zgodził się załatwić sprawę, ale potrzebuję namiarów, bo nie mogę życzliwej dobrej duszy pogonić według listy i kazać mu odwiedzać każdy zakład po kolei! Człowiek czeka na namiary i kwotę do jakiej ma się zgodzić. Jakiej ceny mogę się spodziewać w stolicy? Te 150 zł to była cena sprzed kilku lat i była to stolica Podkarpacia. Dziękuję z góry!
 3. Dziękuję Osoba, która oferowała 300 zł sugerowała, że zegarek prawdopodobnie jest podróbką. Jeśli ktoś oferuje taką kwotę za rzecz rzekomo nieoryginalną to tym samym sugeruje, że oryginał jest wart więcej niż te 300 zł. A z drugiej strony może uczciwie chciał kupić za 300 zł coś co jest waśnie tyle warte.... Tylko wtedy po co w ogóle gadka o podróbkach? Pozostaje mi iść do rzeczoznawcy choćby po to by się dowiedzieć z czego ta podstawka I do zegarmistrza, by dorobić brakującą część.
 4. Oczywiście, że ironia nie musi być złosliwa:) I bardzo sobie cenię każdą uwagę i opinię na temat zegarka. Oczywiście nie mam pojęcia z czego ten stojaczek, widać tylko, że ktoś się musiał mocno napracować, bo są na nim wykute, twarze, listki i inne esy-floresy, Domyślam się, że duże (jak nie największe) znaczenie ma koperta, jej bogctwo i materiał, ale dlatego pytałam o mechanizm, bo osoba zainteresowana kupnem, sugerowała, że może nie być oryginalny.
 5. "Taa... A najwięcej z tego jest warty ten stojak" - wyczuwam ironię Zegarek był na Podkarpaciu, ale został wywieziony zagranicę coby inne "osobniki" nie próbowały go za parę groszy odkupić. Więc za rzeczoznawcą musiałabym się tu rozejrzeć. Polubiłam tez zegarek i chciałabym żeby znowu chodził. Dorabiać tę brakującą część, szukać na allegro/ebay...? Dziekuję za stronę o firmie, ale ja po rosyjsku ani słowa
 6. Dziekuję za wszelkie odpowiedzi:) Z tego co wiem, ojciec posiadał to "coś" co pozwalało zegarek nakręcić, ale niestety, zepsuł/zgubił. Nazywał tę część "szpikulcem" i tłumaczył, że była to jakby szpilka którą się gdzieśtam wkładało i przekręcało...Kilka lat temu był z nim u zegarmistrza i zegarmistrz zegarek nakręcił a nawet powiedział, że może dorobić ten brakujący element. I teraz inne pytanie (proszę mnie nie zlinczować, wiem, że tu się nie wycenia). Pewien osobnik oferował ojcu za ten zegarek 300zł ( sugerując nawet, że to podróbka, których ponoć jest pełno). Ja mam przeczucie, ze wart jest więcej i że ten ktoś chciał zrobić interes. Z racji tego, że zegarmistrz, chciał za dorobienie tej koronki, wałka czy czego tam brakuje, 150 zł, trzyma się to w ogóle kupy?
 7. Dziękuję ogromnie! A czy wie Pan może dla kogo taki zegarek mógł być produkowany? To jest kieszonkowy model, prawda? No i co z tą podstawką? Pewnie jest to przpadkowe połączenie. Ojciec dostał zegarek razem z tym stojakiem, a że wujek już nie żył, to nie było kogo dopytać o szczegóły. I jeszcze jedno pytanie techniczne: czy można kupić ten brakujący element do nakręcania tego zegarka? I jak to się fachowo nazywa
 8. Ogromnie dziękuję! Czy to znaczy, że zagarek był wyprodukowany w Szwajcarii ? Wyczytałam, że w 1874 Buhre kupił fabrykę zegarków w Szwajcarii, zmarł przed rokiem 1900, bez spadkobierców (w sesie potomstwa) i fabryka została sprzedana. W środku na kopercie jest wybity numer 60737 (widoczne na drugim zdjęciu, po lewej stronie). Ten numer jest wybity na obu kopertach(?). Czy po zdjęciu można ocenić że mechanizm jest oryginalny? W jednym miejscu są dwie rosyjskie litery (chyba będą to p i u).
 9. Witam, Mam w posiadaniu taki oto stary zegarek. Jest to spadek po wujku, który kupował i sprzedawał różne rzeczy a po jego śmierci zegarek trafił w ręce mojego taty. Zegarek był (i chyba ciągle jest) sprawny tylko brakuje tego elementu, którym się go nakręca (przepraszam za brak fachowego słownictwa:). Zegarek ma ozdobny stojak, który sie rozkręca na dwa elementy. Jest on chyba ręcznie wykuty i pewnie nie jjest to komplet, choć zegarek leży na nim idealnie więc już nie wiem... Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek informacje na temat tego czasomierza, jego wieku, prawdopodobnego pochodzenia itp. Z góry dziękuję za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.