Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

galvan

Użytkownik
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Po tym Grand Seiko ja skromniutko, po wielu latach kupiłem znowu "zegarek ze sprężynką". Seiko SNZG13 - mało wyszukany model, ale za to funkcjonalny i mam nadzieję bezproblemowy.
 2. Przed chwilą zakończyła się projekcja filmu "Inny świat" w TVP Kultura. Biografia Danuty Szaflarskiej opowiedziana przez nią samą. Zawsze fascynowały mnie biografie ludzkie, prawdziwe historie, nikt nie wymyśla lepszych scenariuszy niż życie. Podziw wzbudza swoboda wypowiedzi, świetna pamięć, dystans do siebie samej i poczucie humoru blisko 100 letniej aktorki. W gorączce przygotowań do świątecznego obiadu film zdołał nas przykuć do telewizora - warto było.
 3. Później nie, ale wcześniej grali razem w "Butch Cassidy i Sundance Kid" - wg mnie filmie lepszym, a i role bardziej wyraziste. No i niezapomniana końcowa scena
 4. I jeszcze jeden tytanik DLC: Mógłbym prosić o identyfikację tego modelu ? Ładniusi...
 5. Dziś w nocy "uhonorowano" Złotymi Malinami największe gnioty ubiegłego roku - wygrały dwa tytuły "Movie 43" i "1000 lat po Ziemi". Drugą pozycję niestety kiedyś oglądałem i zgadzam się w 100%. Straszna chała służąca chyba wyłącznie promocji (nieudanej IMHO) syna Willa Smitha, nie polecam
 6. Kamil Stoch - BRAWA ! Noriaki Kasai - GRATULACJE ! Szczerze mówiąc pomyślałem sobie, że jeżeli juz może przegrać to właśnie z japońskim "weteranem", Dziś jednak fortuna sprzyjała Polakom
 7. Ja tam byłem za "ruskimi" i w sumie nie wiem, czemu im 3 bramki nie uznali...
 8. Rada dla kolegów by żony/dziewczyny nie piły ( z niesmakiem) naszej ulubionej whisky . Zawsze miejcie w barku rum - rum z colą i dużą ilością cytryny plus kostka lodu jest zdecydowanie lepszy - będzie wilk syty i owca cała.
 9. Wow, "zazdraszczam" ja dziś sushi z żoną, ale chętnie bym zamienił na tego Ardbega..
 10. Dlaczego dublujemy ? - to dobrze że są różne wypowiedzi kolegów, a że propozycje się czasem pokrywają to świadczy jak najlepiej o niektórych destylatach Nie ma co dyskwalifikować blendów, stanowią 90% sprzedaży i są wśród nich całkiem miłe dla podniebienia propozycje. Od delikatniejszych irlandzkich - Tullamore Dew, Jameson czy Bushmills (zwłaszcza Black Bush - ponad 70% blendu to malt), przez delikatne szkockie Famous Grouse czy Ballantines Finest do ostrzejszych jak Teachers (mój ulubiony budżetowy blend) czy Black & White. Co do wspomnianego Johnie Walkera - faktycznie marketing Diageo robi świetną robotę promując Johnie Walkera Red Label, który jest strasznie "drewniany" w smaku, a mimo to tak dobrze się sprzedaje. Podobnie jak inni - nie polecam JW Red Label - może dlatego tak wielu ludzi jest zrażonych do whisky próbując rzeczonego trunku. Czarny 12 letni JW jest jak najbardziej OK - to była ulubiona whisky Winstona Churchilla. Z 12 letnich blendów jest aktualnie promocja na Ballantinesa - bodaj 75 zł w "ulubionej" sieci spożywczej - w tej cenie polecam. Standardowe ceny 12 letnich blendów raczej skłaniają do zakupu "jedynie słusznych" single malt W single maltach nie mam dużego doświadczenia, ale to co degustowałem zawsze mi smakowało . Glenmorangie, GlenFiddich, nawet Laphroaig z dodatkiem wody okazał się prawdziwą wodą życia. Tym niemniej Laphroaig to whisky określana jako "love it or hate it" - dymna, o ostrym smaku jodyny, ale jakże pięknym finiszu ! Na zdrowie ! P.S. Kieliszki przedstawione w tym wątku na fotkach przez Robsona i innych to Glencairn glass - gdyby ktoś chciał zakupić...
 11. W momencie założenia tego wątku podpięcie go miało sens, ale teraz to nie sądzę, by był to temat "warty" podpięcia. Kolega Netrunner zmienił zainteresowania/warsztat pracy ... ;-)
 12. Twoja rekomendacja przeszła bez większego echa, a film jest wg mnie rewelacyjny. I ta muzyka ! Jeden z najbardziej wzruszających (pozytywnie) filmów jakie oglądałem. Trzeba obejrzeć, również gorąco polecam !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.