Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zebu

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Zebu

  Zegary Lenzkirch

  Witam. Prośba do miłośników tej marki. Czy kamionkowa obudowa tego Lenzkircha może być oryginalna ?
 2. Dzień dobry . Proszę o informacje jaka to firma wykonała taki moim zdaniem piękny, złoty, emaliowany zegarek. Nigdzie nie mogę znależć informacji która wyjaśni oznakowanie "GF". Z góry dziękuję za odpowiedż.
 3. Witam. Bardzo proszę o informację na temat tego kieszonkowca , niewiele można wyszukać w internecie . Z góry dziękuję za jakąkolwiek wiadomość na jego temat. Pozdrawiam.
 4. Czy mógłby Pan polecić zegarmistrza w Poznaniu który spojrzałby pod tarcze?
 5. Witam.Bardzo mi brakowało Pana wiedzy w tej dyskusji. Cieszę się z jednoznacznej opinii za którą b. dziękuję. Nasuwają się jednak następne pytania - czy Pana zdaniem warto zaglądać pod tarczę , czy tam można spodziewać się jakiegoś oznakowania producenta ? Czy firmy będące dostawcami surowych werków umieszczały swoje znaki na mechanizmach ? W jakich latach można umiejscowić ten mechanizm? Jeszcze raz Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
 6. Witam. Widzę że Panowie zakończyli ten temat - Mam jedno dodatkowe pytanie - czy po zdjęciu tarczy jest szansa że będą tam jakieś znaki które pomogą określić markę tego zegarka? czy zegarki z wyższej półki ( z tym się wszyscy zgadzają) bywają bez jakichkolwiek oznaczeń? Pozdrawiam.
 7. Witam.Czy może to być mechanizm Patka ? (wilcze zęby). Nigdzie nie ma żadnych napisów, dojście pod tarczę jest b. utrudnione ( jest to antyczna konsola którą boję się uszkodzić). Może ktoś na zasadzie porównania z podobnymi mechanizmami jest w stanie określić producenta. Pozdrawiam.
 8. Zebu

  Co to za mechanizm?

  Witam. Bardzo proszę o parę słów informacji na temat funkcji tego mechanizmu - czy jest tam dodatkowo stoper? Mechanizm jest zamontowany w konsoli, tak że można go tylko nakręcać - nie ma innych dodatkowych przycisków. Ktoś go wykorzystał tylko do pokazania czasu, jednak widać że są w nim dodatkowe funkcje -choćby dodatkowa wskazówka. Pozdrawiam.
 9. Witam Czy warto z tym mechanizmem pokusić się o dorobienie reszty czyli pasówkę ? .Zdaję sobie sprawę z tego że wiąże się to z dużym kosztem, tylko nie wiem jakim i czy jest ktoś kto podjął by się tej pracy. Bardzo proszę o poradę i z góry Dziękuję. Pozdrawiam.
 10. Witam ! Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Jeżeli chodzi o kaliber to mogę podać go w milimetrach, otóż jest to 27 mm średnicy i 4 mm grubości. Jestem w tym temacie zielony, i z góry przepraszam za niefachowość. Wyczytałem że 1 linia paryska to 2.256 mm, czyli kaliber tego zegarka to 60.91 lini, jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie. Jeszcze zapytanie czy numer 2680 umieszczony pod tarczą może być pomocny ? Pozdrawiam.
 11. Witam! Posiadam mechanizm ww zegarka na którym jest ręcznie wygrawerowany napis"Patek Philippe &co Geneve" nr.145655 , natomiast pod tarczą numer 2680. Czy ktoś z klubowiczów mógłby podać mi więcej szczegółów na jego temat ? Załączam zdjęcia. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.