Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adrianos27

Użytkownik
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Poszukuję mechanizmu, do takiego zestawu jak ze zdjęcia. Najlepiej by też kolorystycznie jako całość, ze sobą grało. Gdyby ktoś z was miał na zbyciu w dobrej cenie proszę o propozycję wraz ze zdjęciami
 2. Troche długo czekać, chyba nie będę miał tyle czasu heh
 3. Witajcie, Panowie mam do kupienia takie zegareczki slava, nie znam tych modeli pod kontem oryginalności czy takie z fabryki wychodziły czy kombinowane. Mam do kupienia za 110zl/szt pytanie czy warto waszym zdaniem?
 4. Witam Panowie Mam oto taki zegar radziecki podobno okrętowy? Chciałbym coś więcej się o nim dowiedzieć, gdzie faktycznie można było go spotkać, jaki mechanizm i mniej więcej rok prod. Z góry dzięki za wszelkie informacje. Oraz dwa łucze jeden okolicznościowy związany z jakąś fabryka?
 5. Dzięki Panowie za odpowiedź może gdzieś uda mi się kupić ten płyn specjalny, olej i spróbuję wymyć zobaczę jakie efekty będą. Co do wklejania palet, to zgadza się, nie próbowałem tego nigdy robić. Pewnie by się skończyło na tym, że bym uszkodził i tyle by z tego było podmiankę zrobię i tyle, to chyba najbezpieczniejsza metoda naprawy. Pozdrawiam
 6. W moich rękach nie był nigdy myty itp. Faktycznie masz rację, lepiej będzie z innego uszkodzonego wyjąć kotwicę i przełożyć do tego, powinno chodzić po poprawnym zamontowaniu. Wracając do samego mycia, orientujesz się w jaki sposób umyć stary zabrudzony mechanizm w domowych warunkach? bez użycia specjalnego sprzętu? i jakie środki czyszczące są do tego odpowiednie? do mycia pewnie by się przydała myjka ultradźwiękowa ale chyba mało kto taką posiada. Dzięki za cenne rady
 7. Faktycznie Panowie sprawdziłem pod lupą jeszcze raz, nie ma po tej jednej stronie tej palety, po drugiej stronie jest. W jaki sposób ona wypadła? tam przecież nic nie dłubałem od innego ''dawcy'' taką paletę bym znalazł, tylko jak to osadzić? Pewnie bym musiał wyjąć kotwicę? chociaż po tej stronie może i by dało radę bez wyjmowania, jakiś tam dostęp jest. To takie małe, a nie posiadam specjalistycznych narzędzi do takiej precyzyjnej roboty. Dzięki Panowie za zainteresowanie i pomoc oraz za spostrzegawczość czego ja się nie dopatrzyłem.
 8. Na wstępie gratulacje posiadasz dużo fajnych zegarków inni też mają fajne okazy. Faktycznie taki sam poznaje po kopercie i po napisach na mechanizmie. Ale koronka u mnie inna, czyli tarcza powinna być dokładnie taka sama? czy wychodziły do tych mechanizmów też inne tarcze? i gdybyś mi mógł powiedzieć co jest napisane na tej tarczy? czyli mechanizm z lat 50?
 9. Wieczorem jeszcze przy nim posiedzę będę się starał bacznie obserwować co tam się dzieje. Wysyłam zdjęcia jak to wygląda, nie wiem czy coś tam się uda zaobserwować.
 10. Witam, Mam taką oto starą Radziecką pasówkę, chciałbym się czegoś o niej dowiedzieć jakie lata zegarka jaki mechanizm itd. Ma kilka wad i braków, ale cyka Nie mam do niej tarczy i tu moje pytanie jaka powinna być? i jakiej szukać by miało to ręce i nogi. Druga wada to koło zębate ze zdjęcia ma sporo wyłamanych ''zębów'' i trzecia nie można wyjąć wałka z koronką, bo ktoś zniszczył ten wkręt który płaskim wkrętakiem się luzuje by wyciągnąć wałek, by to zrobić teraz trzeba odkręcić połowę tylnej części zegarka. Może ktoś ma na zbyciu w dobrej cenie części potrzebne, do złożenia tego zegarka do ''kupy''? Pozdrawiam
 11. Dokładnie jest tak jak mówicie Panowie po nakręceniu koło wychwytowe obraca się swobodnie, jest takie wrażenie jakby kotwica lub koło było zbyt daleko siebie, paleta wejściowa i wyjściowa wydaje się być ok, ale czemu ze sobą nie współgrają? Zresztą zrobię zdjęcie to ocenicie swoim fachowym okiem, mam nadzieję że będzie coś widać na tyle by ocenić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.