Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nooxes

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Witam, znalazłem ostatnio takie coś: https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-dw-5600-spider-1-8616181735 ale cena jakaś taka nie za bardzo i konto krótko funkcjonuje. Tak samo reszta asortymentu wydaje mi się podejrzana. Ale może się mylę, proszę o sprawdzenie. Można ich znaleźć więcej na allegro. Pozdrawiam.
 2. meXy całkowicie się z tym zgadzam.
 3. Yaroo, wsadzasz kij w uspokojone mrowisko . A satysfakcja z możliwości otworzenia zegarka i zmienienia sobie samemu baterii to co? Jakże nudno jest jak nie trzeba niczego zmieniać przez ileś lat. . Pewnie nawet Dyskutanci z powyższej dyskusji już sprzedali swoje g-shocki i mają inne modele . Sam swój już dawno sprzedałem bo się znudził haha. A teraz myślę aby sobie sprawić zwykłego dw-5600 bo tani, i na baterię . Można tam sobie włożyć cr2032 przy odrobinie chęci i bateria hoho - na lata (w moim wiekowym dw-6000 tak zrobiłem). Czy ja wiem czy parę złotych? Bateria litowa 8 zł, akumulator 60 zł (na oko, bo nie wiem ile teraz chodzą, nie sprawdzałem), a za różnicę przy dobrych chęciach już kultowy f-91w można nabyć . Takie tam moje rozważania. Pozdrawiam!
 4. https://www.facebook.com/TimeTerritory/ bezczelnie reklamują podrobione casio g-shocki.
 5. Dostał zrugi, na razie się nie odzywa, pewnie będzie siedział cicho . No to tak jak mówili Koledzy. Co najbardziej Ci jest potrzebne z funkcji, Ty decydujesz. Alarm 20 sekund to dla mnie ważna rzecz, ile razy przespałem budzik, bo trwał tylko 10s . Jeśli nie masz oporów odkręcać zegarki i radzisz sobie z tym,(oryginalną baterię włożoną przez Casio zmienisz dopiero po 5 latach przy "korzystnych wiatrach") możesz zmieniać sam; jak zainwestujesz w jakąś markową litową to też 3 lata spokojnie posiedzi - z pewnością taniej niż dopłacić do solara.
 6. Mam nowe wieści na temat. Zamówiłem na allegro CTL1616F. Przyszła, otworzyłem zegarek, wyciągam stary akumulator, a tu zdziwienie. Wyciągnąłem to co na zdjęciu. Że to działało i nie rozwaliło niczego to się tylko cieszyć. Jest już trochę wypukła u góry. Moje podejrzenia są takie, że zegarek leżał w ciemności, padł oryginalny akumulator i chcąc zaoszczędzić, ten od którego go kupiłem (Japoniec) wsadził to coś. Więc na temat wytrzymałości akumulatorów casio nie mogę się jeszcze wypowiedzieć. Co prawda ten co przyszedł, po włożeniu miga napis chg, więc go ładuję światłem. Zobaczę co z tego wyniknie dalej. Edit: Wskoczyło na H, wszystkie funkcje działają. Mam nadzieję, że będzie spokój na kilkanaście lat.
 7. Zgadzam się z tym. Rzeczywiście takie użytkowanie szczególnie wypada na korzyść TS. To już wiem, czemu screwbacki kosztują tak dużo . Ale co z bezelami?, które potrafią skruszeć po paru latach i co gorsza nie można do niektórych zegarków dostać nawet zamienników, nie wspominając już o oryginałach - smutne, ale to stanowi o jednorazowości sporej części G-shocków, nawet tych zakręcanych z tyłu. Mojego DW-6000 musiałem podratować zamiennikiem z Brazylii, nie wygląda już tak dobrze. Chyba jedynie starsze MRG są "niejednorazowe", bo tam wszystko z tytanu/stali jest.
 8. Serwis casio każe gumki po dwóch latach zmieniać i ile dobrze pamiętam, więc bez otwierania się nie obejdzie jeśli chcesz robić wszystko tak jak nakazuje instrukcja. Jeśli się umie otwierać i zamykać zegarki to baterie wychodzą korzystniej, za różnicę w cenie można mieć kilka porządnych litowych baterii, które przy oszczędnym używaniu illuminatora wystarczą na 3-5 lat. Możesz trafić na zegarek solar, który padnie Ci po 5 latach tak jak mi, albo po 15. Loteria. Chyba zakupię ten akumulator 3 generacji, zamontuję do mojego gulfmana i napiszę Wam za 5 lat czy jeszcze działa Temat otwarty na dyskusję za i przeciw . Osobiście teraz wybrałbym baterię jak bym kupował nowy.
 9. Też tak myślę, dlatego grzecznie podziękowałem pani z citizena za ofertę "naprawy" i szukam akumulatora na własną rękę. Znalazłem coś takiego http://www.batterybob.com/product.asp?intProdID=109520 ale nie wiem czy wiarygodni są i czy te leżaki magazynowe coś jeszcze sobą reprezentują.
 10. Masz na myśli, że chcę coś opchnąć? Nic podobnego
 11. Nie wykluczam tego. Może przed kupnem był żle przechowywany...
 12. Że można taką włożyć napisała mi w oficjalnym emailu pani z serwisu citizena (twierdziła, że otrzymała taką informację, ale nie mówiła skąd, domniemywam, że z centrali citizena?). Jakie to ma rzeczywiste skutki na działanie zegarka nie wiem. Pani nie powiedziała jaka konkretnie jest to bateria, u nich kosztuje 40zł i bateria słoneczna jej nie ładuje. Więcej nie wiem.
 13. Masz rację! W moim DW-6000 też jest plastik - właśnie to sprawdziłem. A wydawało mi się, że tam jest metal wtopiony . Pewnie skojarzyło mi się z innymi zegarkami. Tymniemniej przy delikatnym odkręcaniu i zakręcaniu - trzeba mieć wyczucie - udaje się bez szkód wmienić baterię wielokrotnie.
 14. Podejrzewam, że przed kupnem był przechowywany w nieodpowiednich warunkach. Osobiście używałem go tak jak należy. Noszony na ręku, nie wystawiany na słońce. Cały czas literka H, rzadko podświetlenia używałem, aż tu pewnej nocy chcę godzinę sprawdzić a tu nic się nie zapala. Włączam światło i migają wszystkie symbole baterii czyli H M L. Rano wystawiłem do światła było dobrze, podświetlenie działa, na wyświetlaczu cały czas literka H. Następnej nocy tak samo - nie działa, migają H M L, rano znowu dobrze po naświetleniu. Aż po jakimś tygodniu pokazuje cały czas literkę H, że niby jest wszytko w porządku, ale po naciśnięciu podświetlenia zaczynają migać H M L i nawet naświetlenie nie pomaga.
 15. Zegarek jest zrobiony na 25 lecie G-shocka zatem w 2008 roku. Wychodzi 5-6 lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.