Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kkts

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

135 profile views
 1. Wiem, wiem, czytałem. Ale kiedyś ja miałem podobne przeboje z Time Trend, więc to taka nasza, polska wieś z tramwajami wychodzi z właścicieli sklepów. Zegarek z zegarowni już się kąpie w słońcu i ładuje. Oby był bezawaryjny ;) No właśnie. Zaskoczony jestem, bo kilka dni temu, kupując w Time Trend, dostałem zupełnie inną gwarancję na G-Schocka niż tę z zegarowni... Ktoś, coś?
 2. Dzięki za uspokojenie, bo zdążyłem przeczytać już historię na forum nieco negatywną w wydźwięku.
 3. Witam serdecznie. Czy można mieć pewność, że sklep zegarownia.pl sprzedaje wyłącznie oryginalne czasomierze? Pytam, bo znalazłem tam ciekawy egzemplarz G-Schocka i zastanawiam się, czy zamówić bo tam, czy w Time Trend, gdzie ów zegarek jest droższy o 300 zł? Pozdrawiam, Tomek.
 4. Szanowny Kolego. Taki kawał czasomierza lepiej na gumie czy bransolecie? Dopiero wczoraj, tuż przed złożeniem zamówienia, znalazłem, że tam sam sprzedawca ma również wersję na bransolecie, nieco droższą niestety. Zamawiając przesyłkę z Monako cena sprzedawcy jest ostateczna czy dochodzą jeszcze koszty cła, VAT-u i innych gówien? Szanowny Kolego. Taki kawał czasomierza lepiej na gumie czy bransolecie? Dopiero wczoraj, tuż przed złożeniem zamówienia, znalazłem, że tam sam sprzedawca ma również wersję na bransolecie, nieco droższą niestety. Zamawiając przesyłkę z Monako cena sprzedawcy jest ostateczna czy dochodzą jeszcze koszty cła, VAT-u i innych gówien?
 5. Niepotrzebnie jeszcze zobaczyłem taki egzemplarz i to z Polski... https://www.chrono24.pl/oris/tt1--id19001192.htm I namieszał mi w głowie. Co myślisz? Już zamawiałem U-Boata, gdy znalazłem (i po co mi to było) takiego Orisa i to w Polsce: https://www.chrono24.pl/oris/tt1--id19001192.htm Choć jest używany, to jednak renoma marki zawsze mnie pociągała... I teraz już kompletnie nie wiem.
 6. Dziękuję za zrozumienie intencji i wyrozumiałość. Właśnie takiego nakierowania oczekiwałem i wytłumaczenia też :) Ciekawy model, ale jakoś mi MV nie podchodzą. Miałem w ręku i to nie to, co tygryski lubią najbardziej.
 7. Stanęło na tym, że chcę wybrać ostatecznie z takich opcji: 1. Schaumburg AQM 4 3D (również na bransolecie). 2. U-Boat Sommerso 9007/A 3. Longines Hydroconquest L3.665.4 2010 r. 4. Longines L36514 Wybrane Longinesy podobają mi się, choć wybrane są głównie przez wzgląd właśnie na markę. Na Schaumburga mam ogromną ochotę, tym bardziej, że forumowicz @TIK TAK być może może pomóc w tym zakresie. A U-Boat... No cóż, jeśli chodzi o design, to dla mnie jest właściwie strzał w 10, ale nie miałem z nimi styczności i nie wiem, jak sprawują się mechanizmy, na jakim poziomie stoi jakość wykonania i serwis w Polsce. Wszystkie znalazłem w podobnym budżecie (do około 6 tys zł), więc wybór tym jest trudniejszy.
 8. Stanęło na tym, że chcę wybrać ostatecznie z takich opcji: 1. Schaumburg AQM 4 3D (również na bransolecie). 2. U-Boat Sommerso 9007/A 3. Longines Hydroconquest L3.665.4 2010 r. 4. Longines L36514 Wybrane Longinesy podobają mi się, choć wybrane są głównie przez wzgląd właśnie na markę. Na Schaumburga mam ogromną ochotę, tym bardziej, że forumowicz @TIK TAK być może może pomóc w tym zakresie. A U-Boat... No cóż, jeśli chodzi o design, to dla mnie jest właściwie strzał w 10, ale nie miałem z nimi styczności i nie wiem, jak sprawują się mechanizmy, na jakim poziomie stoi jakość wykonania i serwis w Polsce. Wszystkie znalazłem w podobnym budżecie (do około 6 tys zł), więc wybór tym jest trudniejszy.
 9. Witam Was :) Ostatni już raz zapytuję Was o opinie dotyczące wybranych już finalnie przeze mnie zegarków, z których jeden na pewno kupię. Co lubię? Duże tarcze (od 44 mm), bardzo wysoką jakość wykonania, dbałość o detale, styl nurkowy, wytrzymałość, masywność. Czego oczekuję? Zegarka na co dzień, głównego. Oryginalności, choć i (by łechtać czasem swoją próżność) rozpoznawalności nie tylko wśród Forumowiczów (choć nie jest to warunek konieczny). Wybrane Longinesy podobają mi się, choć wybrane są głównie przez wzgląd właśnie na markę. Na Schaumburga mam ogromną ochotę, tym bardziej, że forumowicz @TIK TAK może pomóc w tym zakresie. A U-Boat... No cóż, jeśli chodzi o design, to dla mnie jest właściwie strzał w 10, ale nie miałem z nimi styczności i nie wiem, jak sprawują się mechanizmy, na jakim poziomie stoi jakość wykonania i serwis w Polsce. Wszystkie znalazłem w podobnym budżecie (do około 6 tys zł), więc wybór tym jest trudniejszy. 1. Schaumburg AQM 4 3D (również na bransolecie). 2. U-Boat Sommerso 9007/A 3. Longines Hydroconquest L3.665.4 2010 r. 4. Longines L36514
 10. Dziękuję za te informacje, bo nie byłem ich świadom. Poczytam, zorientuję się jak wyglądają koszty sprowadzenia z Japonii.
 11. U-Boat i Ball - takie były do tej pory moje wymarzone czasomierze i nie sądziłem, że będą w moim zasięgu. Teraz mam - jak dla mnie kosmiczny - dylemat. Czy ten Ball https://www.chrono24.pl/ball/--gmt---id21974057.htm czy U-Boat. Balla w ręku nie miałem, więc nie mam jak ich porównać.
 12. Cześć, dziękuję za odpowiedź. Tak lubię gdy coś się dzieje na tarczy, stąd zamiłowanie do chronografu. Ale są modele, które onieśmielają mnie swoją prostotą, jak (ogólnie) Nomos czy ostatni Hydroconquest od Longines (trójwskazówkowy). U-Boat to w istocie nisza, ale przez to tak mnie pociąga, choć próżność każe mi wybierać wśród marek znanych i uznanych Stąd Longines i Oris w orbicie moich zainteresowań.
 13. Witam ponownie. Choć rozpocząłem swoje dywagacje dotyczące kupna nowego zegarka od wczorajszego tematu Czy Schaumburg czy Balticus, ale "odkryłem" Chrono24 i jakoś samo wyszło, że można mieć więcej za mniej Zwłaszcza, że znalazłem swoje marzenie U-Boata 9007 Sommerso niemal dwa razy taniej niż w Polsce. Ale są jeszcze lubiane przeze mnie Orisy czy Longinesy (bardziej z sentymentu i dla połechtania ego, bowiem marka jest rozpoznawalna i uznawana u nas za Premium). Stąd moje pytanie: który z tych zegarków polecacie do noszenia na co dzień? Lubię duże koperty, więc dla mnie to zaleta. Konkretnie: który z tych zegarków jest najlepiej wykonany? Mechanizm manufakturowy ma tylko U-Boat i to mi się naprawdę podoba, ale nie wiem jak z jakością na dłuższą metę u Fontany. A Schaumburg nadal chodzi mi po głowie 1. https://www.chrono24.pl/uboat/sommerso-9007a--id12268041.htm 2. https://watches24.pl/pl/p/SCHAUMBURG-WATCH-AQM-4-3D/231 3. https://www.chrono24.pl/longines/hydroconquest--id20863925.htm 4. https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydro-conquest-chronograph-tachymeter---nos--id20313841.htm 5. https://www.chrono24.pl/oris/oris-aquis-big-day-date-divers-455mm-blue-steel--752-7733-4135-rubber-2021--id19252912.htm 6. https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydro-conquest-chronograph--id21131929.htm 7. https://www.chrono24.pl/oris/oris-aquis-big-day-date-divers-455mm-blue-steel--752-7733-4135-rubber-2021--id19252912.htm 8. https://www.chrono24.pl/oris/divers-small-second-date--id21912893.htm I co sądzicie na temat zakupów na Chrono24? Bezpiecznie? Zegarki są oryginalne czy raczej podróbki? Zwłaszcza interesują mnie wybrane egzemplarze. Pozdrawiam gorąco, Tomek ze Szczecina.
 14. I oto mi właśnie chodzi z Schaumburgiem Nawet na zdjęciach widać, że to Jakość przez duże J i pewna wyjątkowość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.