Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jarkru70

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Witam. I wiadomo już,co z twoim Fuji? Pytam,bo też mam ten model.
 2. jarkru70

  FUJI

  Masz rację. Zegarki mechaniczne powinno się serwisować. Moja Rakieta nie była serwisowana nigdy . Ma już 36 lat. Chodzi co do minuty. A co do tego Fuji-to koszt zakupu -90 pln -to nie majątek. Po kilku latach zobaczę. Jeśli koszt nasmarowania będzie zbyt wysoki-to się z nim pożegnam. Najlepiej sprawdzić w praktyce. Może i jemu czas zbytnio nie zaszkodzi? Na razie jest nasmarowany przez lokalnego zegarmistrza. U niego go kupiłem. Mówił mi,że 5 lat spokojnie wytrzyma bez smarowania.Jego zdaniem nawet i 10. Za około 5 lat zjawię się u niego ,jeśli wcześniej coś nie zaszwankuje. Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej na temat wytrzymałości tego mechanizmu. Na razie jestem zadowolony,bo zegarek mi się podoba. Myślę,że głównie o to chodzi przy wyborze czasomierza.
 3. jarkru70

  FUJI

  Może jednak wytrzyma? He,he. Bo parę dni temu spadł mi z blatu stołu na twarde panele(AC-5) szkiełkiem do dołu. Już miałem przed oczyma same pająki,ale nic się nie stało. Może dlatego,że to szkiełko zwykłe-mineralne? Paradoksalnie ,ono właśnie lepiej wytrzymuje uderzenia. Oprócz tego jeszcze koleżanka zalała go od dołu piwem i też jest o.k. choć ma tylko 3 ATM. Niezbyt wyszukany,ale odporny ten Fuji.
 4. jarkru70

  FUJI

  Ja na mojego poprzedniego Fuji też nie narzekałem. Chodził 18 lat. Oby ten też tyle wytrzymał.
 5. jarkru70

  FUJI

  Pewnie. I to właśnie robię. Noszę i cieszę się,że "przesiadłem" się na niego z kwarcowego JVD,chociaż on jest przyzwoitym zegarkiem. Ale jednak ten Fujitime jest nakręcanym mechanikiem,a o taki mi chodziło.
 6. jarkru70

  FUJI

  Odchyłki są zawsze takie same(ok.+20s). Chyba,że przez całą dobę leży na półce. Wtedy spadają do ok.+10s. Ale zawsze są na+.A co do mechanizmu-to oczywiście też wolałbym żeby do środka wsadzili jakiegoś starego Citizena. Prawdę mówiąc-to na to liczyłem kupując go. Ale mam nadzieję,że będzie niezawodny i mało wymagający. Jak to napisał kolega wyżej.
 7. jarkru70

  FUJI

  Mogło być także o radzieckich,nic nie ujmując Seiko -oczywiście. Moja Rakieta-telewizorek ma już 36 lat i jest na chodzie. A u zegarmistrza była tylko raz. I chodzi co do minuty. Dostałem ją na 1-szą komunię.
 8. jarkru70

  FUJI

  Dziękuję. Trochę mnie pocieszyłeś. Jeśli chodzi o dokładność-to mi w zupełności wystarcza.A co do wytrzymałości-to będę mógł wypowiedzieć się ,gdy dłużej mi posłuży. Bo na razie mam go od dwóch miesięcy. Zresztą dla mnie nie musi być jakiś mega wytrzymały,ponieważ nie jest narażony na ekstremalne warunki-he,he. Jak pisałem wyżej-to mój zegarek do garnituru.
 9. jarkru70

  FUJI

  Ja mimo wszystko jestem zadowolony z zakupu. Zegarek mi się podoba i jego dokładność(około +20 sekund/dobę) mi wystarcza. Pasuje do garnituru. A takiego mi brakowało. Biorę także pod uwagę cenę. Przecież 90 pln-to nie majątek. Zdaję sobie sprawę,że ten mechanizm-to jeden z najtańszych chińskich manuali.Ale uważam,że od czegoś muszę zacząć przygodę z zegarkami mechanicznymi.
 10. jarkru70

  FUJI

  Myślę,że w latach 80-tych było to całkiem możliwe. Model Delbana Classic 17 jewels był produkowany właśnie w latach 80-tych. On jest pierwowzorem mojego Fujitime Adatara. A skoro być może w latach 80-tych Delbana korzystała z azjatyckich taśm produkcyjnych-to robi to tym bardziej teraz. Tak jak większość producentów.
 11. jarkru70

  FUJI

  Również pozdrawiam. I cenię Cię za rzeczowe komentarze. Myślę,że twoja teoria jest wielce prawdopodobna. Bo faktycznie-dlaczego akurat na tym modelu mieliby się wzorować? Mi osobiście bardzo podoba się w nim: klasyczny styl,brak datownika,cyfry zamiast parzystych indeksów i czerwony grot wskazówki sekundnika.
 12. jarkru70

  FUJI

  Faktycznie wg napisu na dekielku-to mój ma tylko dekielek stalowy. Wolałbym oczywiście cały ze stali.Jeśli mój nie jest cały stalowy-to niestety koperta zdecydowanie szybciej straci na urodzie. Mimo wszystko na razie nie będę się go pozbywał. Bardzo mi się spodobał i jego dokładność mnie zadowala. I uważam,że te 90 złotych,które dałem za niego nie było wygórowaną kwotą.
 13. jarkru70

  FUJI

  Tego faktycznie nie wiem. Zakładałem,że ma kopertę w całości wykonaną ze stali. Według mnie jest to koperta cała ze stali. Ale widać,że jest chromowana lub niklowana. Mój egzemplarz ma kopertę w stanie idealnym.Bez rysek. Ma około półtora roku. Zegarmistrz wymieniał jedynie teleskopy na grubsze i szkiełko.
 14. jarkru70

  FUJI

  Ten mój-to Fujitime Adatara. Bo Delba jest kwarcowy.
 15. jarkru70

  FUJI

  Dziękuję. Moje odczucia są podobne. Uważam,że ten Fuji był wart swojej ceny. A to,że jest używany mi nie przeszkadza. Jest przynajmniej po przeglądzie i nasmarowany przez zegarmistrza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.