Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arecki704

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Włocławek
 1. Jestem również chętny na przybycie do grodu Kopernika. Proszę o wpisanie na listę, oraz +1 ( hotel 2 doby ) Ps. Na Toruńskiej starówce można również znaleźć lokale serwujące piwa kraftowe - myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.
 2. My już dojechaliśmy do domu. Bardzo dziękujemy za kolejne fantastyczne spotkanie. Mamy nadzieję że do zobaczenia. Pozdrawiamy Wszystkich.
 3. Czy planowane jest jakies spotkanie "organizacyjne"?
 4. Przelew dziś zrobiłem. PS. Identyfikatory już wydrukowane. Jak będzie krzywo wycięte - reklamacji nie uznaje
 5. Słuchajcie, dysponuję kolorową drukarką laserową. Jedyny minus jest taki, że nie mam grubszego papieru niż 80g. Jeśli standardowy papier Wam wystarczy to mogę podrukować i powycinać na gilotynie. Jedna rzecz, proszę wtedy o plik najlepiej w formacie PDF A4 ( juz ułożone do wycięcia).
 6. Witajcie, Dawno mnie nie było na forum z racji licznych obowiązków, a tu takie ciekawe warsztaty przeoczyłem. Jeśli jest jeszcze miejsce dla dwóch osób ( ja + 1), to z chęcią dołączymy do grupy. Pozdrawiam
 7. Dziękujemy za sympatyczny weekend spędzony w gronie pasjonatów zegarów i zegarków Był to nasz pierwszy wyjazd i mamy nadzieję, że nie ostatni. Miło było się z Wami spotkać. Szczególne podziękowania dla organizatorów, oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tak ciekawego spotkania.
 8. Potwierdzam obecność - 2 doby i dwie osoby ========================================= Dziękuję, zaznaczyłem na liście.
 9. Witam wszystkich, Jeżeli zostało jeszcze miejsce to proszę o dopisanie mnie do listy uczestników, oraz +1
 10. Powiem szczerze, że potrzebuje jakiekolwiek informację tylko odnośnie pytania 1 - bardzo pilnie Wysyłam PW
 11. Witam forumowiczów, Jeżeli zadałem pytanie nie w tym dziale co trzeba, to proszę o przeniesienie mojego posta we właściwe miejsce. Poszukuję informacji na temat konstrukcji pewnych elementów zegarów wieżowych. Albo nie natrafiłem jeszcze na właściwą literaturę, labo nie umiem szukać... Dlatego jeśli wesprzecie swoja wiedzą będę bardzo wdzięczny. 1. Jaki sie nazywa rodzaj kół zębatych stosowanych w zegarach średniowiecznych / w zegarach ok. XVIII w tak jak na zdjęciu poniżej. Chodzi o to, jaką metodą zostały zrobione i jakie są cechy takiej konstrukcji. Poniżej przedstawiam zdjęcie zębatki zegara, która mnie najbardziej interesuje: 2. Jak wyglądały ( z czego były zrobione ) podstawy zegarów wieżowych w średniowieczu oraz w czasach XIX/XX wiek. Każda informacja jest cenna
 12. Jak się czyta, to aż gęsia skórka się pojawia... Życzę również duuużo zdrówka
 13. arecki704

  Poszukuję

  [ KUPIE ] Witam forumowiczów. Poszukuję książek o tematyce zegarowej. Jak by ktoś chciał sprzedać, podzielić sie proszę o kontakt. Potrzebuję jak najwięcej wiedzy na temat działania, konstrukcji zegarów, zwłaszcza wieżowych. Piszę pracę mgr związaną z tą tematyką, dlatego potrzebuje jak najwięcej literatury. Najbardziej pożądane to całą seria Pana Podwapińskiego.( tom V już mam ), oraz 'Mechanizmy Zegarowe" prof Mrugalskiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.