Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dawidovy

Zegar stojący nie chce bić

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)
Otóż mam pewien problem (a właściwie moi rodzice), kupili używany zegar i wyjęli z niego calutki mechanizm (aby dać go firmie, która dorabiała skrzynie do niego pod meble). Wczoraj firma go przywiozła i okazało się, że nie chce bić, kiedyś gdy jeszcze był w starej skrzyni to normalnie wybijał połówki i co godzinę. Firma mechanizmu to tempus fugit.

Zdjęcia mechanizmu:

 

GttX.jpg

 

GttY.jpg

 

Gtu5.jpg

 

Gtu9.jpg

 

[mg]http://funkyimg.com/i/Gtua.jpg[/img]

 

Gtud.jpg

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chodzi, tylko nie bije :)

Tempus fugit to nie jest firma.

Czy aby blokada bicia nie blokuje młoteczków - to ta czarna wajcha widoczna na zdjęciach. Jeżeli nie, to opisz co się dzieje po przesunięciu wskazówki na pełną godzinę lub połówkę ? Możliwe, że firma podczas przeróbki np źle (zbyt blisko) zamontowała tarczę i blokuje ona mechanizm bicia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wajcha? Ta obok młoteczków?
Patrzałem na mechanizm gdy miała wybić połówka i nic się nie działo. 
Dodatkowo dostałem od firmy (wraz z łańcuszkami itp.) jakąś czarną blaszkę (ok. 2 cm), później podrzucę zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta. Być może trzeba ją opuścić w dól.:

post-6402-0-15591800-1395519699_thumb.jpg

 

Jeśli to nie to - zdejmij wskazówki, odkręć tarczę i sprawdź, czy zegar bije bez tarczy. Jeśli i to też nie pomoże - zepsuli coś porządnie :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro spróbuje. 

Zapomniałem dodać, że w starej skrzyni pręty, w które uderzają młoteczki były pod skosem, a teraz jak widać są prosto. Może być to również tego wina?

 

Oto ta blaszka: 
 

GuEB.jpg

 

Nie mam pojęcia od czego mogła by ona być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Udało mi się dziś naprawić bicie zegara, wystarczyło dać te pręty, w które uderza młoteczek pod innym kątem, bo wcześniej były one cały czas naciągnięte przez co nie miały jak uderzać. Ale jest pewien problem, bo zegar bije połówki i normalne godziny o jakieś 3-4 minuty za późno, co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć wskazówkę minutową i o ile ma ona tuleję - odrobinę ja przekręcić w odpowiednią stronę. Jeżeli nie - trzeba wyregulować mechanizm bicia, czego nie polecam do samodzielnej roboty.

Na tym zdjęciu dobrze taką tulejkę z kwadratem w środku widać:

post-6402-0-00649200-1398171953_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest tam tulejka. Widziałem ją wcześniej, ale myślałem że nie da rady jej obrócić. Zegar już bije normalnie, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.