Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daro73

Junghans 5.14

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie uruchamiania tego mechanizmu. Po oczyszczeniu i smarowaniu zaczął działać. Nie mam do niego jednak zawieszki- sprężynki wahadła

Może podzieli się informacją jaki rozmiar tej zawieszki kupić. W sklepach z częściami do zegarów jest dużo modeli a nie chcę eksperymentować w dobieranie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.14 to data produkcji, nie typ mechanizmu. Za miesiąc mu setka stuknie :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszty takich sprężynków u zegarmistrza bo na ebay'u za 100 szt. wołają 27GBP - około 130pln np.(380840005246)

Pytam z ciekawości bo kiedyś taki zestawik kupiłem i kożystam z nich już ze 2 lata i za wiele nie ubyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w takim razie mam podać typ mechanizmu skoro pod znakiem Junghans jest wybity tylko symbol który podałem

W innych modelach w tym samym miejscu jest podane np B11, to chyba oznacza typ mechanizmu

Chyba że się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wklej zdjęcie (a)

B11 oznacza że mechanizm był wyprodukowany w roku 1911 - B - druga połowa (A pierwsza połowa)

Na mechanizmie może też być podana długość wachadła w calach lub centymetrach, nr. seryjny i logo producenta jak gwiazda u Junghansa. Ale niewielu producentów podawało typ mechanizmu na płycie.

Jednym z wyjątków jest angielski Smiths (ale też nie zawsze), Bentima, czy Anvil.

Tak czy inaczej czekamy na foto. wtedy może sie coś uradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.