Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tadekk

Omega, jaki rok produkcji, kaliber itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy po numerach seryjnych można poznać rok produkcji oraz jaki powinien być mechanizm. Mam zamiar kupić omegę constellation chronometr automat (z pazurkami na godzinach 9 i 3). Mam "na oku" dwie sztuki i chciałbym się dowiedzieć o nich więcej. Jedna ma przeszklony dekiel przez który widać nr: 49574744, kaliber 1109 (21 kamieni). Druga ma na deklu nr: 80273789 (sprzedający nie chce go otwierać). Czy po tych numerach można stwierdzić rok produkcji itp. W wątku o numerach seryjnych nie potrafię nic znaleźć. Czy numery na bransoletach mają jakieś znaczenie do identyfikacji. Proszę o wyrozumiałość dla "zielonego" fana Omegi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po numerach seryjnych można poznać rok produkcji oraz jaki powinien być mechanizm. Mam zamiar kupić omegę constellation chronometr automat (z pazurkami na godzinach 9 i 3). Mam "na oku" dwie sztuki i chciałbym się dowiedzieć o nich więcej. Jedna ma przeszklony dekiel przez który widać nr: 49574744, kaliber 1109 (21 kamieni). Druga ma na deklu nr: 80273789 (sprzedający nie chce go otwierać). Czy po tych numerach można stwierdzić rok produkcji itp. W wątku o numerach seryjnych nie potrafię nic znaleźć. Czy numery na bransoletach mają jakieś znaczenie do identyfikacji. Proszę o wyrozumiałość dla "zielonego" fana Omegi.  

Aleś się uparł na te "pazurki"...... :D

Po numerze na mechanizmie można poznać datę produkcji...

Pierwsza jest z 86roku ,mechanizm to eta 2892 po modyfikacji....

Co do drugiej-potrzebne będą zdjęcia ,mechanizmu i wewnętrznej strony dekielka...by potwierdzić autentyczność [mechanizm ,koperta]

 

P.S To najbrzydszy model w tej marce... :D ,mechanizm bez rewelacji,może coś z serii 5xx ,te przynajmniej mają własne [Omegi ] mechanizmy a nie kolejne wcielenie ETA.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mam nazywać ten model? Co do brzydoty to już pisałem jednemu podoba się córka drugiemu teściowa. Zakładając, że numer seryjny to 80273789 to który rok produkcji? Czy numery na bransoletach mają jakieś znaczenie identyfikacyjne? Tak czy siak wielkie dzięki Cook za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeżeli sprawdzisz referencje tego zegarka i tu podasz 

ja z twojego opisu sadze że chodzi Ci o 1202.30.00 

 

połączenie stali i złota , automat  cal.1120 

Moim zdaniem to jeden z najgenialniejszych zegarków .

Idealne proporcje plus wygodna bransoleta. Bardzo dobrze się nosi.   

Minusy to powłoka antyrefleksyjna  która jest z zewnątrz przez co powstają ubytki 

kolejny to luma we wskazówkach która szybko blednie .

  

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 1120 (ETA 2892-2)-kolejny klon  ;) 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest strona o nazwie "Omegaphilia".Autor strony podaje tam jakie numery seryjne miały Omegi z poszczególnych lat.Co do bransolet to nie jestem pewien ale chyba jak robili w danym roku zegarki to dawali do nich bransolety z tym samym numerem.Rodzaj mechanizmu też był zapewne w danym roku taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 1120 (ETA 2892-2)-kolejny klon  ;) 

i co z tego ze eta 288-2 ??

jak pewnie wiesz to zdecydowanie się różni od 1120 (materiałami i jakością wykończenia )

Poza tym 1120 jest bardzo dobry, ja mam kilka coni  tych samych ale z różnych materiałów, również   bondy  i żaden mnie nigdy nie zawiódł .

Ja osobiście nie mogę ulec takiemu stwierdzenie że skoro  eta to już zegarek traci. Dla mnie liczy się jak to ma w praniu  :)

Jeszcze nigdy na żadnym forum nie przeczytałem że ktoś kiedyś  był nie zadowolony z użytkowania 1120 i to są fakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze eta 288-2 ??

 

By była jasność -nic nie mam do ETA... :D

Po prostu jako fan marki  tego modelu wręcz nie lubię ;) ,stąd moja niechęć....... :P ,patrz; subiektywne zdanie.

 

pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starhidiamu, dzięki za słowa otuchy i info, mój jest w samej stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny, jaki jest jego numer referencyjny? (czy to jest to samo co numer katalogowy?). Jaki mechanizm powinien być w środku? Wchodziłem na podaną stronę, ale nic nie "łapie", bo tego numeru nie mogę znaleźć (80273789). Bransoleta ma numer 1551/861

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny, jaki jest jego numer referencyjny? (czy to jest to samo co numer katalogowy?). Jaki mechanizm powinien być w środku? Wchodziłem na podaną stronę, ale nic nie "łapie", bo tego numeru nie mogę znaleźć (80273789). Bransoleta ma numer 1551/861

 

 

referencja zegarka  to  1502.30.00

w środku 1120 z certyfikatem chronometru 

numer seryjny który pokazujesz to 2006 rok (ten sam musi być na werku )

1551/861 to referencja bransolety 

 

widać że bardzo słabo się orientujesz sugeruje poczytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starhidiamu, wielkie dzięki za odpowiedź. Teraz (dzięki Tobie) przynajmniej wiem czego szukać w internecie, żeby poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.