Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrystianF

Recenzja Orienta SP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Postaram się Wam opowiedzieć co nieco o zegarku Orient SP. Będzie to moja pierwsza recenzja więc proszę o uwagi, gdyby coś było nie tak.

Więc zegarek ten kupiłem kiedyś spontanicznie, będąc w galerii w sklepie u znajomego, rozglądając się za nowościami znalazłem tego oto Orienta. Bardzo mi się spodobał, ale gdy usłyszałem, że to kwarc trochę mnie to odrzuciło, gdyż bardziej gustuję w zegarkach mechanicznych. Ale to jednak było to-pierwsze spojrzenie, ta chemia, ta chęć posiadania go, mimo, iż to kwarc, bezduszny, nie wymagający "obcowania z nim" codziennie korygując dobowe odchylenia, taka jakby miłość od pierwszego wejrzenia :) Bez zbytniego zastanowienia stałem się jego szczęśliwym posiadaczem.
Ogólnie o zegarku:
Kupiłem go bo to Orient. Mam wiele zegarków tej firmy i złego słowa o nich nie powiem, bo nie mogę powiedzieć. Zegarek z wygladu prezentuje się bardzo fajnie, jasna tarcza doskonale komponuje się z srebrzystymi indeksami godzinowymi oraz wskazówkami wypełnionymi w widoczny sposób jasno zielonożółtawą masą fluorescencyjną. Dodatkowo mamy sprytnie umieszczony datownik na 6-tej godzinie, dający się poznać po srebrzystej ramce. O dziwo nie ma na tarczy rażącego napisu QUARTZ. I dobrze, bo tylko popsułby urodę tarczy. Dodatkowo tarcza jest jakby toczona w taki sposób, że widoczne są daw okręgi: pierwszy, większy, na którym umieszczone są indeksy znajduje się jakby niżej niż drugi, na którym osadzone jest logo marki Orient oraz wskazówki. Mnie się podoba :)
Koperta zegarka wykonana jest w całości z wysokogatunkowej stali szlachetnej 316L. Dzięki temu nie uczula oraz nie ma możliwości rdzewienia. Zewnętrzny pierścień otaczający mineralne utwardzane szkło jest zmatowiony, dzięki czemu nie zbiera przypadkowych rysek od guzika, zaś reszta korpusu jest polerowana na wysoki połysk. Koronka również stalowa jakoś nie robi na mnie dużego wrażenia. Prosta, okrągła i do nastawiania godziny-nic więcej. Szerokość teleskopu to 22 mm dzięki czemu możemy dobrać fajnie wyglądający pasek, lub twardą bransoletę- jak kto lubi :) Mimo stalowej koperty i zakręcanego dekielka dysponujemy wodoszczelnością tylko na poziomie 30 metrów. Ale ja nie zamierzam w nim pływać. :)
post-45988-0-08162600-1421350703_thumb.jpeg

post-45988-0-91924100-1421350803_thumb.jpeg

Układ kwarcowy:
W zegarku tym znajdziemy układ kwarcowy produkcji własnej Orienta. Wydaje mi się, że trochę na bazie Seiko, ale nie mam pewności. Mechanizm ten posiada jedno łożysko kondurowe, prawdopodobnie na wirniku, zaś reszta łożysk to łożyska stalowe. Co do dokładności to jestem pod wrażeniem. Zegarek mam od 2 miesięcy i nie korygowałem chodu. Idzie równo ze wzorcem czasu atomowego. A pod wrażeniem jestem dlatego, iż posiadając Adriaticę Aviator na mech Ronda 6004 muszę korygować chód o -3 sekundy na dwa tygodnie, co w porównaniu z Orientem jest lekką niedokładnością. Także jeśli ktoś zamierza kupić kwarcowego Orienta- szczerze polecam :)
post-45988-0-15345600-1421351173_thumb.jpeg

Materiał Fluorescencyjny:

Orient, jak to Orient. W podstawowych pozycjach rewelacji nie ma. Tak i tu. Nie świeci długo ani intensywnie. Jest bo jest i tyle.
post-45988-0-81194800-1421351295_thumb.jpeg
Kończąc mój wywód, chcę szczerze polecić ten egzemplarz zegarka dla ludzi, którzy szukają czegoś dobrego za małe pieniądze. Nie jestem wymagający co do czasomierzy, ale ten zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję każdemu z osobna za poświęcenie swojego czasu na przeczytanie moich wypocin :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, szczerze powiem, iż zielonego pojecia nie mam co znaczy to "sp".

Na tarczy napisane, w instrukcji nie ma o tym słowa, ale z tego co wiem to na wszystkich kwarcach orienta (oczywiście nie mowie tu o zegarkach z chrono czy droższych) tych tańszych jest to oznaczenie na tarczy. Jest to chyba oznaczenie serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie, kupowałeś u nas czy sprowadzałeś? 

Zdjęcia mogłyby być zrobione przy dziennym świetle  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem fajnie, kupowałeś u nas czy sprowadzałeś? 

Zdjęcia mogłyby być zrobione przy dziennym świetle  ;)

dzieki bardzo za Twoja wypowiedz. :) Zegarek kupowany byl w Polsce w galerii w Kielcach u znajomego zegarmistrza. :P wiesz nie jestem mistrzem fotografii, na drugi raz sie postaram lepiej to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić dobre zdjecia nie jest tak łatwo , chociaż mamy na forum kilku mistrzów fotografii.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić dobre zdjecia nie jest tak łatwo , chociaż mamy na forum kilku mistrzów fotografii.

Jasne ze nie jest łatwo mimo iż mamy coraz to lepsze cyfrówki. Trzeba tez wiedzieć co i jak ustawić. Ja do tych ludzi nie należę takze zdjęć robic dobrych nie umiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze nie jest łatwo mimo iż mamy coraz to lepsze cyfrówki. Trzeba tez wiedzieć co i jak ustawić. Ja do tych ludzi nie należę takze zdjęć robic dobrych nie umiem :D

Rozumiem Cię bardzo dobrze :)

Najlepiej jest, jak się okazuje gdy bardzo dobre zdjęcie zrobione jest telefonem :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię bardzo dobrze :)

Najlepiej jest, jak się okazuje gdy bardzo dobre zdjęcie zrobione jest telefonem :)

Ja co do robienia zdjęć jestem dopiero, ze tak powiem, w fazie prototypu bez numerów seryjnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy pisze o zdjęciach a nie na temat. Czy tekst ów jest aż taki lipny ze szkoda gadać ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że opisałeś zegarek całkiem fajnie, dobre porównanie z adriaticą, nie ma się do czego przyczepić ;) (teraz zwróciłem uwagę, że napisałeś, że kupiłeś w galerii) dzięki niemu ja zwróciłem uwagę na kwarcowe orienty ;) mogłeś może podać model który opisujesz. Zdjęcia jednak są za ciemne, nie mówię, że każdy ma być od razu specjalistą w temacie, ale słabo go po prostu na nich widać...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że opisałeś zegarek całkiem fajnie, dobre porównanie z adriaticą, nie ma się do czego przyczepić ;) (teraz zwróciłem uwagę, że napisałeś, że kupiłeś w galerii) dzięki niemu ja zwróciłem uwagę na kwarcowe orienty ;) mogłeś może podać model który opisujesz. Zdjęcia jednak są za ciemne, nie mówię, że każdy ma być od razu specjalistą w temacie, ale słabo go po prostu na nich widać...

 

Bardzo dziekuje za słowa uznania i krytyki :) postaram się podszkolić w robieniu zdjęć, kiedy będę się zabieral za pisanie następnej recenzji :) a model orienta to FUNF1006W0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja ;) W oryginale ten model był chyba na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja ;) W oryginale ten model był chyba na bransolecie?

Tak jest, w sklepie byl na bransolecie ale jakos wydał mi sie nudny wiec zaopatrzylem go w jasnobrazowy pasek. :) troche lepiej widoczny się stał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby żebyś dodał dla urozmaicenia zdjęcie jak zegarek prezentuje się na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby żebyś dodał dla urozmaicenia zdjęcie jak zegarek prezentuje się na bransolecie.

Zegarek powinien byc na bransolecie. Ale jak ja go kupowalem mial czarny pasek marki orient i tyle. Dopiero oglądając go w Internecie zobaczyłem ze wszędzie jest ze stalowa bransoletką. Ja takowej nie posiadam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.