Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zarek99

Pomoc w odnowieniu i renowacji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam zegarek glashutte 26 rubis przynajmniej tak jest napisane na nim :)  Nie wiem za dużo o tym zegarku, dostałem go od znajomych z Niemiec :) chciałbym go naprawić i oddać do renowacji zegarek nie chodzi i nie ma szkiełka przedniego :)

 

czy ktoś orientuje się ile to może kosztować ??

 

i czy ktoś zna kogoś godnego polecenia z Wrocławia lub okolic ?? :)

post-78410-0-59838700-1423217675_thumb.jpg

post-78410-0-73012300-1423217679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie słyszałem o zegarmistrzu z hali strzegomskiej. Na ul. Ładnej także Ci pomogą, lecz ceny też są tam ładne-wiem z doświadczenia. Ciekawe w jakim stanie mechanizm (albo ile go tam zostało)?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra przejdę się tam :)

 

Tak, orientuję się.

 

Panie Piotrze ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta raczej o cenę renowacji, a nie o wycenę zegarka :wacko:

Tarcza około 150 zł.

Wskazówki 60 zł.

Szkło 30-40 zł.

Ceny uśrednione raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chciałbyś w nim zrobić. Kilka przykładów podał Ci @Pilot Pirx

Kompletna renowacja będzie na pewno nie uzasadniona ekonomicznie. Chyba, że jest to jakiś specjalny zegarek z przeszłością, pamiątka itp.

Ale ponieważ, jak piszesz, dostałeś go w prezencie to powyższe raczej nie ma zastosowania.

Moja rada jest taka. Zrób mu mechanizm (tu niestety nikt nie pokusi się o wycenę usługi, ponieważ nie wiadomo co mu dolega), załóż nową szybkę i ewentualnie delikatnie spróbowałbym podczyścić tarczę. I to wszystko. Zegarek ma swój klimat w takim stanie jak jest. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

Powodzenia w ożywianiu zegarka i radości z posiadania już ożywionego życzę. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta raczej o cenę renowacji, a nie o wycenę zegarka :wacko:

Tarcza około 150 zł.

Wskazówki 60 zł.

Szkło 30-40 zł.

Ceny uśrednione raczej.

Ożesz kurcze w nocy przysnąłem, a potem pociągnąłem dalej bez sprawdzania. Przepraszam.

 

PS

Usunąłem to co niepotrzebne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę,że jak szanowny kolega otworzy dekiel i całość będzie miała "ręce i nogi", to remont mechanizmu nie powinien przekroczyć 70-100zł-to taka optymistyczna wersja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że bardzo optymistyczna. Spodziewałbym sie raczej wyższych kosztów. Nawet dwa razy wyższych.

Ale to tylko gdybanie. Trzeba z tym lecieć do majstra, inaczej się nie dowiesz.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) 

 

myślę że te kwoty będa dwa razy więszke ale obym sie mylił  :)  co do zegarka to jest prezent ale sentyment za osobą która mi go dała jest ogromny :) także moje pytanie jeszcze jedno :) czy zegarmistrz poprowadzi renowację czyli np wyczyszczenie tarczy itp ?? lub w jaki sposób można ją w ładny sposób reanimować ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy zrobi kompleksową usługę z remontem mechanizmu i renowacją wizualną.

Musisz poszukać takiego warsztatu, ktory wykona wszystko.

Ja polecam "Chronostar" w Łodzi mają spoko ceny, ale jest wiele innych.

Poszukaj na forum jest mnóstwo opinii o różnych warsztatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) czy zegarmistrz poprowadzi renowację czyli np wyczyszczenie tarczy itp ?? lub w jaki sposób można ją w ładny sposób reanimować ?? :)

To już zależy od zegarmistrza, jak słusznie zauważył @Pilot Pirx, Trzeba podejść i zapytać.

Co do samodzielnych poczynań to uczulam o zachowanie szczególnej ostrożności. Można ją ładnie poprawić ale można również całkowicie zepsuć. Tutaj również odsyłam do lektury forum. Było na ten temat mnóstwo postów w różnych działach.

 

Na początek polecam lekturę:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54037-reanimacja-ponowne-narodziny-czyli-zegarki-przed-i-po-odpicowaniu/?hl=%20czyszczenie%20%20tarczy


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.