Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matejkoo

Renowacja koperty starej Rakiety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu przeglądam wasze forum ale nigdy nie miałem potrzeby pisania, raczej lubię obserwować jak inny poddają renowacji zegarki. Naszedł i czas gdy ja chcę poddać renowacji pewien zegarek. Zegarek ma dla mnie ogromna wartość sentymentalną mimo tego że jako konkretny model - nie kosztuje spoko. Na pierwszy plan idzie koperta, związku z tym mam pytanie, kogo polecacie na renowację koperty?! jak widać jest uszkodzona dosyć mocno i zdaję sobie sprawę że pociągnie to za sobą koszty. Znacie kogoś z okolic Wrocławia kto mógłby zająć się ściągniecie starej warstwy, uzupełnieniem ubytków w materiale i ponownym pochromowaniem lepszą powłoką? no i jaki może być koszt takiej usługi?!

 

Zdjęcia zegarka:


 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopertę to raczej poszukał bym oryginału w ładnym stanie , chromowanie i  odnowienie tak zniszczonej koperty nie będzie tanie. Myślę że bez  trudu znajdziesz kopertę do swojego modelu , napisz do kolegów w dziale z zegarkami radzieckimi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopertę to raczej poszukał bym oryginału w ładnym stanie , chromowanie i  odnowienie tak zniszczonej koperty nie będzie tanie. Myślę że bez  trudu znajdziesz kopertę do swojego modelu , napisz do kolegów w dziale z zegarkami radzieckimi .

Cześć,

 

tak jak pisałem, liczę się z kosztami :) więc może jednak ktoś się znajdzie :{)

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja koperty tzn. niklowanie ja płacę 30zł natomiast w takim stanie jeszcze nie oddawałem więc cena może być wyższa bo z tego co się orientuję trzeba by dwie warstwy nałożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja koperty tzn. niklowanie ja płacę 30zł natomiast w takim stanie jeszcze nie oddawałem więc cena może być wyższa bo z tego co się orientuję trzeba by dwie warstwy nałożyć.

 

Cześć,

 

@Alex-W, mógłbyś mi dać namiary na zakład gdzie wykonujesz tę renowację?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o namiary zakładów, które chromują koperty. Mam ich kilka i chcę wysłać hurtem. Jestem z Poznania ale mogę wysłać. Zależy mi na rozsądnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja koperty tzn. niklowanie ja płacę 30zł natomiast w takim stanie jeszcze nie oddawałem więc cena może być wyższa bo z tego co się orientuję trzeba by dwie warstwy nałożyć.

 

Koledzy nie piszcie  głupot.

Żadne dwie czy trzy warstwy niklu nie pokryją wżerów.

Naprawa takiej koperty wymaga sporo czasu a co za tym idzie pieniędzy.

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie piszcie  głupot.

Żadne dwie czy trzy warstwy niklu nie pokryją wżerów.

Naprawa takiej koperty wymaga sporo czasu a co za tym idzie pieniędzy.

Pozdrawiam

Roman

Dokładnie tak, kopertę do chromowanie trzeba przygotować, czyli właśnie usunąć wżery (szlifowanie) i spolerować, najlepiej wykonując to samemu, bo jak spolerują w galwanizerni to koperta zmienia się czasem nie do poznania (pozaokrąglane kanty).

 

Renowacja koperty tzn. niklowanie ja płacę 30zł natomiast w takim stanie jeszcze nie oddawałem więc cena może być wyższa bo z tego co się orientuję trzeba by dwie warstwy nałożyć.

Niklowanie? Hmm...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kopertę do chromowanie trzeba przygotować, czyli właśnie usunąć wżery (szlifowanie) i spolerować, najlepiej wykonując to samemu, bo jak spolerują w galwanizerni to koperta zmienia się czasem nie do poznania (pozaokrąglane kanty).

 

Niklowanie? Hmm...

 

Dobrze zrobiona koperta wymaga najlepiej:

 

1. Usunięcia starej powłoki  można to zrobić mechanicznie lub galwanicznie.

2. Usunięcia lub uzupełnienia wżerów.

3. Następnie szlifowania i polerowania.

4. Dobrego odtłuszczenia.

5. A następnie nakładania powłok:

    miedzi

    niklu

    a na końcu chromu.

 

Nikt tego dobrze nie zrobi za 30 PLN

 

pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.