Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mareksosi

Chodzik HAU - prośba o informację i datowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio trafił mi się fajny chodzik w obudowie z cynkalu za nie wielkie pieniądze. Został on lekko oczyszczony, mechanizm balansowy sprawny.... trochę spóźnia, a regulacja nic nie daje (no ale to osobny temat i pewnie nie obejdzie się bez wizyty u zegarmistrza - tak jakby regulacja nie wpływała na naciąg włosa).

Mechanizm jak wspomniałem balansowy, tarcza porcelanowa. Mechanizm sygnowany - sygnatura manufaktury HAU. Obudowa z cynkalu. Ot... taki nie wielki chodzik :-).

Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego chodzika...?? W jakim przedziale datowym można go umieścić...?? Coś więcej może na temat mechanizmu....??

post-42354-0-63278300-1436766390_thumb.jpg

post-42354-0-20039000-1436766399_thumb.jpg

post-42354-0-55101400-1436766425_thumb.jpg

post-42354-0-23996600-1436766446_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś... kto może mi coś powiedzieć na temat tego chodzika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyszukać i na ile ja mam wiedzę w tym temacie to sygnatura ta została zarejestrowana przez Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik w 1892 roku i prawdopodobnie istniała do 1930 roku (jak nie dłużej) kiedy to firma Hamburg-Amerikanische Uhrenfabrik została przejęta przez firmę Junghans. Jak datować można ten chodzik ...? ... nadal nie wiem :mellow: . Co do mechanizmu to mogę jeszcze dodać że jest to mechanizm 1-dniowy.

Jeśli ktoś może jeszcze jakieś informacje dorzucić do tego tematu ... byłoby super :) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustąpienie lata chyba niewiele zmieni. Co tu pisać? Rokokowy gadżet w baardzo budżetowej wersji. Obstawiam lata 20. Katalogów HAU jest niewiele, nie widziałem w nich takiego cuda. Być może producent zamontował werk HAU.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I budżetową cenę za niego zapłaciłem :)

Dzięki za odp. teraz wiem mniej więcej jak go datować. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Budget jest budget!

O takich zegarach mowie, ze chca udawac lepsze niz sa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to moja siostra mówi .... "taki ozdobnik" :D ... ale ona wszystkie zegary, obrazy itd. tak określa.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.