Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janki007

Identyfikacja zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jak w opisie potrzebuje zidentyfikować ten zegar bo nie kojarzę tej sygnatury, i jak by ktoś wiedział mniej więcej jakie to lata produkcji to będę bardzo wdzięczny.


 


2gui7ah.jpg


 


24edvvc.jpg


2saj9zl.jpg


 


 


 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albert Willmann & Co. Skrzynia wtórna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krój wskazówek, sygnatura oraz niski nr seryjny wskazują, ze jest to tzw Willmann I. Zastanawia mnie natomiast zawieszka wahadła, która wygląda na typową beckerowską. A więc Willmann II ? (ale wtedy byłby wieniec laurowy i Non plus ultra). A MOŻE ZAWIESZKA NIE JEST OD TEGO WERKU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak jest patentem Germanii z 22 sierpnia 1898 roku, przejętym przez VFU. Zegar ma zapewne skrzynię zegara linkowego (może Beckera) z pierwszego dwudziestolecia XX wieku, może i zawieszka została przeszczepiona. A wahadło ma pasujący trapezik?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej zawieszce wahadła jest skrót D.R.P. który też nie wiem co znaczy :)

 

Troszkę poszperałem i znalazłem :

http://mb.nawcc.org/archive/index.php/t-68876.html

 

" 04-08-2014, 03:10 AM

(1891-1895) Stamp of the large crown with a clock dial, logo at upper right of the 1898 advertisement. This logo was trademarked in 1891, may have been used earlier.

217071"
 
Nie jestem mocny z angielskiego ale z tego co się doczytałem to chyba chodzi o tą sygnaturę z zegarem produkowane w latach (1891-1895) podali też numer który już jest 6 cyfrowy ale nie bardzo wiem o co tam chodzi bo u mnie jest 5, może to po połączeniu firm zmienili numery na większe? 
 
A może to zegar w trakcie łączenia firm i zrobili składaka trochę tego, trochę tamtego hehehe  :)  
Chyba że ktoś sam go składał z kilku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.