Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Witold 56

Użytkownik
 • Content Count

  423
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Witold 56 last won the day on December 10 2012

Witold 56 had the most liked content!

Community Reputation

42 Początkujący

Recent Profile Visitors

479 profile views
 1. Fatalnie wyglądają te krzyżowe wkręty użyte do przytwierdzenia wieszaka wahadła. Wygląda na to, że była tu jakaś ingerencja w oryginał całości.
 2. Dzięki za info. Czyli mam rozumieć, że parametry do mojego roczniaka model 503 to 0040-102 ? Anansi, gdybys przypadkiem znalazł je w swoich zasobach to chętnie od Ciebie odkupię. Pozdrawiam.
 3. Szanowni koledzy ! Niedawno "wpadł" mi roczniak GB z torsyjnym wahadłem, ale bez włosa. Po przeszukaniu w necie jego nr katalogowy to 503. W związku z powyższym proszę o informację jakie parametry powinien posiadać włos do tego modelu. Proszę także o namiary gdzie taki włos można nabyć. Serdecznie z góry dziękuję.
 4. Panowie Leskos i Kumite - zgadzam się z wasza teorią zamiany koron na życzenie klienta. Tak zapewne było w tym przypadku i zapewne w wielu podobnych.
 5. Korona na 99 % jest oryginalna od tego zegara, CHOĆ NA PIERWSZY RZUT OKA JEST ODROBINĘ CIEMNIEJSZA OD RESZTY OBUDOWY. Za oryginalnością całości przemawiają frezowane rowki flankujące z obu stron drzwiczki oraz bardzo podobne poziome na bokach korony. Bardzo ładny zegar z epoki. Nawet wskazówki to także secesja.
 6. Zegar piękny, gratulacje. Musisz tylko wymienić lub dorobić górna lewą sterczynę bo nie jest od tego zegara.
 7. Nie na wszystkie skrzynie nabijano logo. Przez moje ręce przewinęło się sporo kompletnych i bez wątpienia autentycznych czasomierzy GB i prawdę powiedziawszy to stosunek tych z nabitą pieczęcią GB i tych bez pieczęci ma się jak 50% do 50%
 8. Bardzo fajna nietuzinkowa skrzynia. Gratulacje.
 9. Z tego co widzę, to drzwiczki są na 100 % fornirowane jasnym orzechem (oczywiście oprócz przyklejonych do nich obustronnie pionowych drewnianych aplikacji). Natomiast plecy oraz boki skrzyni faktycznie nie są oklejone fornirem. Z reguły jako material stosowano brzozę i odpowiednio do koloru drzwiczek dobierano bejcę.
 10. Miałem kiedyś (niestety dokumentacja foto się nie zachowała) prawie identycznego Lenza (chodzik) w takiej samej skrzyni i o dziwo także czarnej jak smoła. Całość stanowiła z całą pewnością komplet. Gdy chciałem na plecach usunąć na próbę w celach sondażowych trochę tej jak piszecie smołopolitury, to okazało się, że plecy nie sa fornirowane. Moim skromnym zdaniem w pewnym okresie produkcji Lenz wypuszczał własnie oprócz fornirowanych orzechem skrzyn zegarowych o barwie miodu, także czarne nie fornirowane. Mój znajomy posiada również Lenza całego czarnego w skrzyni typu rakietoplan. Myslę więc, że czarne obudowy nie były wcale takie rzadkie u tego producenta. Poza tym moim zdaniem wskazówki z tego okresu w linkowcach Lenzkircha własnie maja taki krój i są podobne do freiburskich, ale są tylko podobne. Co do sterczyn to również jestem zdania tak jak kol. Anansi, że wyższe zawsze były umieszczane u góry. Tak umieszczone sterczyny po prostu lepiej sie komponują z całością skrzyni i pozwalają zachować odpowiednie proporcje.
 11. Witold 56

  Nasze Budziki

  Marku, moje gratulacje za uratowanie kolejnego czasomierza ! Całość wygląda całkiem nieźle. Cieszę się, że mogłem chociaż w jakiś skromny sposób się do tego przyczynić.
 12. Witold 56

  Nasze Budziki

  Replika tarczy wyszła Ci ekstra. Gratulacje.
 13. Witold 56

  Nasze Budziki

  Marku, jutro przekopię swoje zasoby i prawdopodobnie będziesz miał wahadło. Ciekawe, czy skrzynia jest od tego werku ?
 14. Szanowny Marku ! Cała przyjemność po mojej stronie, że mogłem Ci pomóc w przywróceniu tarczy Twojego zegara do jej pierwotnego stanu i wyglądu. Jestem pod wrażeniem Twojej pasji i uporu by zegar który nabyłeś miał przywrócone swoje piękno. Korona, którą pozyskałeś powinna mieć jednak w swojej środkowej części jakąś nadbudówkę ze sterczyną bądź orłem lub koniem. Pamiętaj o tym i nie idź na skróty, bo stworzysz kolejnego tzw. Frankenszteina !!! Pozdrawiam wszystkich - Witlod 56, a tak na prawdę to Adam, dawny szef GTK i MSzD "POMORZE", wielki pasjonat i miłosnik wiszących czasomierzy, lamp naftowych, pruskich kufli rezerwistów i wszelkich pamiątek o moim pięknym i wspaniałym mieście - Grudziądzu !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.