Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Witold 56

Użytkownik
 • Content Count

  361
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Witold 56 last won the day on December 10 2012

Witold 56 had the most liked content!

Community Reputation

10 Początkujący

Recent Profile Visitors

121 profile views
 1. Ta skrzynia nie wydaje się, ze jest współczesna, a jest nią na 1000 %. Takich kopii widziałem na różnych giełdach staroci kilkanaście, a na fotkach naszego forum chyba nawet więcej...
 2. Witold 56

  stary zegar

  Pisząc o wahadle miałem na myśli jego soczewkę, bo sam ruszt z całą pewnością jest oryginalny. Tak jak pisze PM1122 takich gabarytów sprężynowiec to rzadkość. Zwykle większe sprężynowce miały wahadła 54, a tarcze 18. Gratuluję zdobycia takiego zegara.
 3. Witold 56

  stary zegar

  Tak. Wszystko stanowi komplet. Skrzynia posiada 5 otworów po wkrętach i tyle samo jest otworów na wieszaku. Więc oryginał. Być może wahadło jest nie od tego mechanizmu, gdyż z reguły miało one taki sam wzór jak środek tarczy, ale nie zawsze. Zegar firmy Friedrich Mauthe z Schweningen (Schwardzwald). Tarcza z celuloidu. Cyfra 64 to długośc wahadła, a 83 to ilość wahnięć na minutę. W skrzyni jak zapewne wiesz brak korony i dolnych sterczyn.
 4. Skrzynia jest "spoko". Nie szukaj innej. Przede wszystkim tworzy oryginał z werkiem i tego nie wolno Ci rozbić, bo w przeciwnym razie będeziesz miał składaka. Z tego co widzę, jest oklejona fornirem dębowym. Musisz z drzwiczek odkleić delikatnie toczone kolumienki, nastepnie usunąc stara powłokę do gołego forniru, następnie jesli chcesz, by całośc była w kolorze jasnego dębu to tylko połóż na całośc kilka warstw politury, (w międzyczasie trzeba po każdym położeniu jej delikatnie przetrzeć najlepiej wełną stalową, tak by nie "stanęły" włoski okleiny. Jak chcesz ciemniejszą skrzynię, to uzyj bejcy na wyczyszczona okleinę i po tym zabiegu połóż politurę. To samo zrób z kolumienkami, a także plecami skrzyni. Dolna półka ma ubytki forniru, więc musisz w tych miejscach położyć nowy, wyszlifowac go jak wyschnie po przyklejeniu, zabejcować i zapoliturować. Górną listwę profilową przykleic to nie problem. Koronę musisz dorobić (wzorów jest bez liku) - oczywiście okleina dąb. Broda jak widać ledwo się trzyma, więc musisz ja odkleić, odnowić i z powrotem przykleić. Na koniec pozostaje dorobienie dolnych sterczyn i to wszystko. Powodzenia !
 5. Witold 56

  Nasze Budziki

  Cieszę się Marku, że jesteś zadowolony i że budzik trafił w Twoje ręce. Pozdrawiam
 6. Dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy do tej pory oddali na mnie swój głos. Proszę o kolejne głosy (sms-y) i serdecznie pozdrawiam. Adam
 7. Witold 56

  Nasze Budziki

  Marku, bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony. W ogóle dzisiejsz giełda w Grudziadzu była bardzo udana zarówno pod względem frekwencji jak i zaoferowanych do wymiany lub do nabycia staroci. Byli nawet koledzy z odległego o 230 km Słupska. Fajna sprawa. Jako organizator cieszę się z obecności kazdego kolekcjonera i serdecznie zapraszam do odwiedzenia Grudziadza za miesiąc na kolejnej giełdzie, która odbędzie się 15 lutego, tzn jest to 3 sobota każdego miesiaca. Do zobaczenia !!! Relację z dzisiejszej giełdy można bedzie zobaczyc pod koniec przyszłego tygodnia wpisując w wyszukiwarkę TV KABLOWA GRUDZIĄDZ i znaleźć relację z powyzszej giełdy. Pozdrawiam. Adam
 8. Mogę Ci polecić fachowca z Grudziądza. Z Gdańska masz do Grudziądza około 120 km.
 9. Przepraszam, ale zapomniałem Ci podziękować za głos, co niniejszym czynię. Dziękuję.
 10. Bardzo chętnie. Zapraszam na naszą najbliższą giełdę staroci w Grudziądzu. Odbędzie się ona w sobotę 18.01.2020 r. "pod dachem". Miejsce - aula Ogniska Pracy Pozaszkolnej ul. Chełmińska 104 (parter), na przeciwko koscioła pw. św. Krzyża. Giełdy organizujemy w 3 sobotę kazdego miesiąca. Na giełdy przyjeżdżają koledzy z Wybrzeża, Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Chełmzy, Kwidzyna, Elbląga, Olsztyna, Brodnicy i kilku jeszcze mniejszych miejscowości. Jest fajna atmosfera i kawa, czy herbata gratis. Raz w roku w czerwcu z okazji Dni Grudziądza organizujemy dużą imprezę - OGÓLNOPOLSKI NADWIŚLAŃSKI JARMARK STAROCI na którym to pojawia sie zwykle ok. 100 wystawców z całej Polski. Prosze wpisać w wyszukiwarkę nazwę jarmarku oraz miejscowość Grudziądz lub moje nazwisko, a wszystko wyskoczy. Pozdrawiam i do zobaczenia
 11. Witam Szanowne koleżanki i Kolegów. Miło mi poinformować, iż moja skromna osoba jako Prezes "Grudziądzkiego Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłosników Sztuki Dawnej POMORZE", została nominowana przez lokalną "Gazetę Pomorską" do plebiscytu "OSOBOWOŚC 2019 r." w kategorii samorządność i społeczność lokalna. By oddać głosy na moją osobę należy wysłać SMS (koszt 2,46 zł z vat) o treści CSA.52 na nr 72355. W związku z powyższym proszę, o ile to możliwe o wysyłanie głosów na moja kandydaturę. Myślę, że fajnie by było gdybym załapał się chociaż w pierwszej 3, i w ten sposób zapromował kolekcjonerów i szeroko pojęte kolekcjonerstwo, a w szczególności umiłowanie starych zegarów i przywracanie ich do życia. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę GAZETA POMORSKA OSOBOWOŚC 2019 roku. Jeżeli ten wpis jest zgodny z regulaminem naszego forum, to jeszcze raz proszę wszystkich miłośników starych zegarów i staroci o głosy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 12. Motoolo ! Jestem ostatnim ktory się obraża zbyle jakiego błahego powodu. Teraz gdy zamieściłeś dobrej jakości fotki, to muszę się przyznać, iż się myliłem co do tylnej ścianki. Jest ona z całą pewnością wykonana z sosnowej sklejki, natomiast pozostałe elementy Twojej tzw "rzemieślniczej" skrzynki jak to nazwał Trant są wykonane z pełnego dębu.
 13. Taraj ! JESTEŚ SUPER FACHOWCEM. Przywrócenie zegara, a w szczególności jego skrzyni wyszło Ci wręcz wspaniale. Wydobyłeś oryginalny kolor okleiny. Korona wg. mnie bardzo udana i komponuje z całością. Ja także zazdroszczę Tobie takiego zegara, choć mówią, że zazdrość to brzydka i nie chrześcijańska cecha. Szczere gratulacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.