Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Antar

Zegarek Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar
Witam wszystkich, kupiłem ostatnio zegarek marki omega, kieszonkowy, numer werku 10041780, kaliber 38,5 L.T1. Napis i numer w tyle na kopercie jest 

taki: G.S.T.P. Powyżej tego napisu jest strzałka, poniżej "F044280". Cyferblat jest biały, z napisem "omega", cyfry są arabskie, dziewiątka, dwunastka i trójka są fosforyzowane, oczywiście wskazówki też (są typu militarnego). Na werku w tyle też jest napis "omega".

 

Na razie tylko opis, na razie nie mogę zrobić zdjęcia. Dodam je później, jak będę mógł. 

 

Chciałbym się dowiedzieć, z jakiego roku on jest i coś więcej na temat tego zegarka (dla jakich formacji wojskowych był robiony? Ile mniej więcej jest wart?). Z tego, co się orientowałem, jest to zegarek militarny, wykonany na zamówienie angielskiego ministerstwa. Zegarek jest w bardzo dobrym stanie, cyferblat bez uszkodzeń. 

 

Pozdrawiam,

Tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest z około 1944 roku.

Więcej jak zamiescisz zdjęcia.

Nie prowadzimy wycen na forum.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Antar

Mechanizm jest z około 1944 roku.

Więcej jak zamiescisz zdjęcia.

Nie prowadzimy wycen na forum.

 

Ok, już wstawiam zdjęcia:

 

k2a6vc1r71um1966g.jpg

 

ji7sz0gqkl8vhu86g.jpg

e41d0wsu4078b1b6g.jpg

2msdk0o36r6mkei6g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby byla wczesniej mocno zniszczona i ktos ja stuningowal pod sprzedaz


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Antar

Wyglada jakby byla wczesniej mocno zniszczona i ktos ja stuningowal pod sprzedaz

 

Ok, to w którym miejscu jest stuningowany? Co zostało stuningowane? Będę wdzięczny za informacje. 

 

Tutaj są zdjęcia podobnego zegarka, też na sprzedaż. Czy w nim tez coś zostało zmienione: http://s834.photobucket.com/user/sparcster/media/Military%20Omega%2038%205%20L%20T1/DSCF0108.jpg.html  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twój jest na sprzedaż?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie był mocno zniszczony , ani nie jest " tuningowany " , moim skromnym zdaniem .

A generalnie całkiem , całkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w którym miejscu jest stuningowany? Co zostało stuningowane?

W kazdym.

Pokaż w którym nie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Antar

Czyli Twój jest na sprzedaż?

Nie, nie jest, zastosowałem skrót myślowy i dopiero teraz zobaczyłem, że to mogło to być tak odebrane. To ten zegarek, który podlinkowałem, był na pewno na sprzedaż, na jakimś innym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Antar

To jest stuningowany ten zegarek, czy nie jest? Bo już zgłupiałem. Zaczynam myśleć, że sam go wyprodukowałem, w piwnicy  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest oczywiście . Trochę mu się masa świecąca zdekompletowała i wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie znam na tych zegarkach ale wygląda jakby ktoś przerobił zwykłą omegę

wskazówki nie pasują w porównaniu do stanu tarczy

wojskowe numery wyglądają jak nabite punktakiem na szkolnych warsztatach (zaznaczam po raz kolejny że się na tym nie znam ale jak widzę coś takiego to zapala się lapmpka w głowie)

z resztą chyba spora część takich zegarków w necie jest tjuningiem zwykłych zegarków- wiadomo każdy chce zarobić

już nie mówię o delbanach z logiem ss lub samolocikiem

 

druga omega pokazana w linku jest tylko podobna (nie chodzi mi o kolor lumy)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest  w 100 % oryginalny... brakuje mu tylko fosforu w wskazówce minutowej... Ref. zegarka 1140 ... Jest to wojskowa kieszonkowa Omega zrobiona na angielski rynek. bardzo ładny egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szczególnie niezrozumiałe wydają mi się uwagi : " jakby była wcześniej mocno zniszczona " , czy też  " wskazówki nie pasują w porównaniu do stanu tarczy "  ( ??? ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori..tez takie widywałem


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.