Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yariyh

Pierwsze koty za płoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Temat paskowy odkładałem wciąż na później, w końcu znalazłem wolną chwilę aby spróbować swoich sił. Rezultat poniżej. Niestety nie udało mi się uniknąć małej wtopy - pasek przycięty do 24mm po wybiciu otworów, pomalowaniu i przeszyciu urósł do ok 25mm i miałem problem z przełożeniem przez klamrę. Pewnie z czasem się wyrobi (kosztem malowania krawędzi) jednak to dobra uwaga dla kolegów zaczynających przygodę z paskami. Temat jak na razie mnie nie zmęczył i zamierzam nadal ćwiczyć. Podzielę się rezultatami.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 raz to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi z serii vintage. Także 24mm. Rezultat poniżej.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początkującego to bardzo dobrze Ci te paski wyszły(troszkę szew faluje).Jestem ciekawy jak będą wyglądały następne i następne i..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad szwem oraz równym wybijaniem otworów. 7 to za dużo. Następne będą miały raczej po 5 dziurek.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Ja do równego wybijania otworów uźywam autocada ;-). drukuje, wycinam,przyklejam do paska i wybijam. w 99 % przypadków wychodzi równo na chyba ze zle przykleje szablon ;)

Naprawde fajnie Ci wyszły te pasiory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne jak na początek, masz potencjał :)

Popracuj jeszcze trochę nad zakończeniem i supłami, a będzie super.

 

Drugi pasek - nosiłbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy ;) Zrobiłem szablon do wybijania, i to równo idzie tylko na stronie wierzchniej, od spodu szydło nie zawsze pionowo przebija skórę. Może mam za długie szydło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z niebieskim szyciem bardzo mi się podoba- zawodowo wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszedł z niebieskim szyciem.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22mm, kolejna odmiana

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... "styl", który wiele wybacza  :)

 

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Druciarstwo, to druciarstwo (czyli jak np. u mnie). Jak pasek jest źle docięty, krzywy, skóra pokaleczona, to w żaden sposób nie można tego zrzucić na karb stylu vintage, który wymaga tyle samo staranności co wykonanie normalnego paska, a czasami nawet i więcej, żeby np. "starzenie" wyglądało naturalnie, ale było też schludne.

 

 

Paski wyglądają super. Widać jak wiele technik i elementów wykorzystujesz do jednego paska. Zazdroszczę bardzo udanego startu.

 

P.S. Co do wybijania otworów pod szycie to zastanawiałem się, czy sens miałaby pewnego rozaju praska stołowa, jak np. do zaciskania nap, tylko, żeby w miejsce tych zaciskaczy wstawić igłę przebijaka/szpilora - wtedy otwór dałoby radę wybić prostopadle do powierzchni paska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Miałem na myśli to, że na początku łatwiej jest mi wykonać taki "vintage" niż eleganta w połysku, nie mówiąc o kajmanach czy płaszczkach ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Co do wybijania otworów pod szycie to zastanawiałem się, czy sens miałaby pewnego rozaju praska stołowa, jak np. do zaciskania nap, tylko, żeby w miejsce tych zaciskaczy wstawić igłę przebijaka/szpilora - wtedy otwór dałoby radę wybić prostopadle do powierzchni paska.

Można zainwestować w wybijak otworów o odpowiednim kroku. Myślę, że to narzędzie warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta 22 świetna. Mogę być testerem Twoich pasków :-)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mm, skóra licowa brązowa, beżowa nić, skok nici co 4mm

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta, solidna robota.Jakiej grubosci nici Kolega używa ?.Dół podklejany po malowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten ostatni to zrobiony jest bez grama farby. Brzegi zawinięte do środka. Nić 0.8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miękki trzywarstwowy 24mm pod mojego Stenka. Wierzch ciemna zieleń, spód brąz.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24/24 docelowo pod niebieską Armidę a jak wyjdzie to się okaże. Dziurki w trakcie ;) (pasek wciąż do wzięcia)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Wyglądają na bardzo dopieszczone i perfekcyjnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.