Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmwd

Zenith - prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesują mnie wszelkie informacje na temat zegarka, który znalazłem na Allegro. Przede wszystkim jaki to model, co go charakteryzuje, jaki ma mechanizm itp. Oto link:  http://allegro.pl/zenith-zegarek-vintage-w-swietnym-stanie-piekny-i6442263807.html

 

Z kontaktu ze sprzedającym dowiedziałem się, że zegarek pochodzi z lat 70-tych i jest nakręcany ręcznie. Na wypadek gdyby archiwalna aukcja zniknęła wrzucam kilka zdjęć.

Dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

 

post-90041-0-48308900-1472911859_thumb.jpg

post-90041-0-59469600-1472911860_thumb.jpg

post-90041-0-72570600-1472911861_thumb.jpg

post-90041-0-95791500-1472911862_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest starszy. co najmniej 20 lat. sekundnik chyba niie od niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że od paru miesięcy jest u nas na bazarku i moderacja go nie zdjęła, wnoszę że wszystko jest z nim ok http://zegarkiclub.pl/forum/topic/137416-zenith-vintage-stan-dobry/?hl=zenith., Choć jak dla mnie wygląda co najwyżej na wczesne lata 60 ;) Jak Ci się podoba, to warto brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wizualnie śmierdzi latami 40-ymi na kilometr, Ranfft podaje, że mechanizmy z tej rodziny skończyli robić w 1955. Więc raczej nie lata 60-e. Nie ten styl nawet. A jeśli wisi już od miesięcy na bazarku, to świadczy coś o proponowanej cenie, że tak to ujmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wygląda mi na wcześniejszy, napisałem jedynie że 70 lata to to nie są i też stawiałbym na przełom 40'/50'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać numer 3xxxxxx, ten jednak wskazuje na lata 40 ubiegłego wieku.

Zdecydowanie drogo.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.