Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montepulciano

Użytkownik
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź

Recent Profile Visitors

176 profile views
 1. a tak z ciekawości, przy jakiej produkcji opłaca się już dedykować bransoletę? Bo tutaj już trzy zegarki w tej kopercie są, a jeszcze chyba będzie arctowski.
 2. Czy wiadomo już czy będą opóźnienia, i ewentualnie jakie? tzn. czy termin kwietniowy jest realny?
 3. czy jest szansa na dedykowaną bransoletę do tego modelu, a właściwie, pewnie do tej koperty, gdyż wszystkie zegarki w tej kopercie by znakomicie wyglądały na bransolecie.
 4. jak dla mnie koronka ma idealną wielkość jeśli chodzi o proporcję w stosunku do wielkości koperty. Jednak podstawowym kryterium przy zegarku z mechanizmem manualnym(mam nadzieje że nic mnie nie minęło i kostka nadal będzie tylko manualna) jest przyjemność nakręcania - ze skromnego doświadczenia wiem, że rzadziej chodzę w zegarkach które się z jakichś powodów trudniej nakręca. Dlatego na pierwszym miejscu stawiałbym funkcjonalność.
 5. Czy LA to tegoroczny projekt będzie? Mam juz na ten rok w planach rocznicowy, a drugi nowy zegarek w roku może nie być łatwym do zdzierżenia dla małżonki .
 6. o zdjęcia dzienne nie jest łatwo, bo normalnie jestem w pracy, przesyłam jeszcze trochę zbliżeń mojego pieguska (widać je przy dużym powiększeniu i pod odpowiednim kątem)
 7. w pierwszych trzech bardzo to ładnie wygląda może z wyjątkiem bijącej po oczach białej przerwy międzu I i II, wiadomo, że ten pusty biały zawsze i wszędzie jest z przyczyn naturalnych ale tutaj strasznie to bije. Wersje 4-7 to już bardzo blisko Cartiera, co jak dla mnie nie jest minusem, ale nie wiem czy to o to chodzi. Nadruk na szkiełku również dla mnie odpada. Sam projekt tarczy bardzo fajny, ale może nie w tym projekcie - klasztorna wersja sport jest dość komiczna, podobnie jak byłby tutaj trudny do pogodzenia np. nurek
 8. od wczoraj oglądam sobie to zdjęcie i coś mi nie leży, zastanawiam się czy w odbiorze tego zegarka najbardziej nie przeszkadza mi pasek, który wprowadza trzeci odcień i trzecią fakturę czerni/szarości. Jak dla mnie póki co przekombinowany, mam nadzieję że jakaś wersja awangardowa mi przypasuję, bo już napaliłem się na jakieś art deco. Poza tym uważam, że logo to logo, podobnie jak krój czcionki używany w nazwie "Vratislavia Conceptum". Do tej pory albo nie było nazwy (zdaje się Formmaister i Vis) albo był jednorodny napis (wszelkie chrono, rocznicowy, Pro Militari, Pan Africa). A tu nagle pisanymi zawijasami nazwa firmy. Rozumiem, że to kwestia barokizowania, ale mi szczerze mówiąc z barokiem bardziej kojarzy się pismo gotyckie, bądź charakterystyczne dla łaciny.
 9. Kto tak zniszczył taki ładny zegarek . A co do sekundnika to też jestem za czerwonym całym, czyli 113
 10. kostek jest jeszcze cała masa. Możliwe, że nie precyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o to, że z artdecoskich zostało tylko JLC.
 11. to chyba w przypadku dużych firm zegarkowych, VC robi tylko limitki i jest to po prostu strategia biznesowa (w neutrealnym sensie tego słowa). Właściwie są to zegarki o niskim nakładzie, a o tym, że to limitacja decyduje nie ilość tylko to, że nie będą "dodrukowywane", dlatego też zgadzam się, że można zrobić ładny zegarek (a zarówno koperta jak i tarcza PA jest bardzo ładna) bez żadnej ideologii, bez szkody dla wizerunku firmy , np. taki rocznicowy podoba mi się nawet jakby nie miał buław ani VM z tyłu. Z drugiej strony czasami nawet egzotyczna tematyka przeradza się w rozpoznawalną markę, gdyż podoba się klientom i ma spory potencjał marketingowo designerski, np. Eterna Kontiki, zegarek poświęcony wyprawie Gulbranssena, który rozwinął się chyba w najbardziej rozpoznawalną linię tej marki, i z reguły już z ikonografią wyprawy nie ma, żadnego związku, a wszyscy ją kojarzą z czterema trójkątami na indeksach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.