Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kolak

Pasówki - identyfikacja mechanizmów

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarmistrz dał mi kilka pasówek do wystawienia na jakimś serwisie aukcyjnym, jednak on jak i ja średnio wiem co to za dokładnie mechanizmy. Prosiłbym o jakieś informacje na temat mechanizmów, najlepiej producenta i kaliber.

Zegarmistrz który je sprzedaje to znany na forum Jan Duber jak coś. On pomaga nam, my pomóżmy jemu :)

 

antoine%20freres_zpsukoa1545.png

 

microregulateur_zps50piasdz.png

 

moser_zpsg5t280re.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tym pierwszym nie pasuje,jeżeli byłby to rzeczywiście tak stary mechanizm to czcionka w ANTOINE FRERES jest chyba nazbyt dokładna. Znalezione przeze mnie zdjęcia sygnatury na mechanizmie wyglądają zgoła inaczej.

Odnośnie pierwszego znalazłem takie info:

"Antoine Frères Company was founded in 1880 by brothers Ernest and Jules Antoine. The company was active until about 1914, and was located on the street Morcey 5 in Besancon. In 1897 the company received a patent for the mechanism with Ab and Auf display. In 1889, the company had an honorable mention at the Paris exhibition."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.