Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Subkonto ,,Mój Zegarek"

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas temu wpadł mi do głowy taki pomysł:

 

Subkonto ,,Mój Zegarek". Tak nieco puszczając wodzę fantazji wyglądać mogło by to tak. Rejestrujemy każdy ze swoich zegarków. Wpisujemy wszelkie dane na jego temat, takie jak marka, model, rok produkcji, numer seryjny,który właściciel, dane techniczne, historia serwisowa, wymiana paska, szkiełka, zdjęcie, może byłaby dostępna w przyszłości wizualizacja zegarka. Obok wyświetlane są statystyki, takie jak ile czasu do kolejnego przeglądu, wymiany baterii. Potwierdzenie serwisu przez zarejestrowanego na forum zegarmistrza lub po prostu firmowy serwis. Taka trochę elektroniczna książka serwisowa ale i nie tylko.

 

Idąc dalej, aplikacja ,,Chód zegarka" czyli wpisujemy dowolną godzinę, minutę i sekundę, następnie gdy nasz zegarek wyświetli/pokaże taką właśnie godzinę, wciskamy ,,enter" i po chwili mamy już wynik jego dokładności chodu, również dodany do statystyk zegarka. Oczywiście bazowało by to na czasie oficjalnym, zależnym też oczywiście od  strefy czasowej, letni/zimowy.

 

Można by sobie porównać chód naszego do podobnego innego. Można by stworzyć katalog zegarków, do którego się podpinamy, od razu widać by było kto i ilu zarejestrowanych ma taki sam, jak jemu chodzi, czy ma jakieś problemy.

 

A może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł. Wiem, wiem, znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to nie potrzebne, głupie i do działu ,,żarty żartami" powinno trafić.

 

Więc nie pytam czy to głupi pomysł, bo skoro mój, to wiadomo, że ja go za głupiego nie uznam :-) Ja chętnie czyjeś czasomierze pooglądał bym.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez GiovanniGiorgio
      Szanowni, 
       
      Jestem tu nowy, od dziecka jestem fanatykiem szwajcarów, 5 lat temu kupiłem sobie automata RADO Coupole, z tego co słyszałem warto automaty serwisować.
      Ostatnio mam wrażenie że zegarek minimalnie się spóźnia więc tym bardziej postanowiłem się tym zająć.
      Zadzwoniłem do oficjalnego serwisu Swatch Group na Marynarskiej w Warszawie i spadłem z krzesła - za serwis tego zegarka (zapłaciłem w Kruku za niego 4400pln) życzą sobie 990pln w tym nawet wymieniają wskazówki.....
      Prawie 1/4 wartości zegarka za serwis, chyba ktoś na głowę upadł, wymieniać wskazówki w niewiele używanym szwajcarze.... mam kwarca Tissota PRC200 z 2006 roku, dużo używany i jest niezniszczalny.
       
      Jaki (nieoficjalny) serwis automatów szwajcarów polecacie w stolicy?
       
      Pozdrawiam,
      Grzegorz
      rado-coupole-classic-xl-white-dial-automatic-men_s-watch-r22877025_1.webp.crdownload
    • Przez Wookash
      Witajcie,
      Mam zegarek Citizen AT4008-51E i zrobiłem synchronizację zgodnie z przewodnikiem, zmodyfikowałem także położenie zero wskazówek z 12:00 na 1:00 i niby wszytko jest OK. Zegarek synchronizuje się, pokazuje właściwy czas - jedyny problem mam z datą, która zmienia się o 1:00 w nocy a nie o 12:00.
      Czy można temu jakoś zaradzić?
    • Przez garminiak
      Hej, jak w temacie /a zwłaszcza w podtemacie/. Choć to nieco upierdliwe, to lubię kiedy zegarek wskazuje w miarę dokładny czas. Zauważyłem jednak, że kiedy korzystam ze stop sekundy i ustawiam dokładny czas zgodnie z sygnałem radiowym i zegarkiem, który jest z nim dokładnie zsynchronizowany okazuje się, że po ok. trzech pierwszych godzinach zegarek spieszy się już o 3 sekundy. Nie ma w tym być może nic dziwnego, poza tym że ta niedokładność już potem nie zmienia się tak liniowo. Zgubi sekundę do końca dnia po nocy może z pół. Ogólnie dziwi mnie, co takiego dzieje się, że zatrzymanie zegarka na kilkadziesiąt sekund /czyli czas potrzebny do synchronizacji/ powoduje w pierwszych godzinach tak szybkie odchylenie. Dzięki. Pozdrawiam.
    • Przez Encanto
      Zegarek z tym mechanizmem posiadam od ponad trzech lat, używany jest praktycznie codziennie i jestem z niego bardzo zadowolony. Ostatnio jednak zaczął późnić jakieś 15-20 s na dobę, oczywiście nie jest to nic niepokojącego, ale po domowej regulacji i przesunięciu śrubki regulacyjnej, stopniowo, aż do wartości maksymalnej na +, zegarek nadal późni.... tyle, że ok 3s na dobę. Sama wartość odchyłki jest dla mnie akceptowalna, ale dziwne, że opóźnia nadal pomimo skrajnej pozycji śrubki regulującej na plus. Czy wg was jest to już czas by oddać zegarek na przegląd i smarowanie?
    • Przez Laicik
      Witam
       
      Skorzystałem już kiedyś z rad na forum i zakupiłem sobie tani, ale szykowany zegarek firmy Lorus.
       
      Teraz doszedłem do wniosku, że chciałbym mieć zegarek całkowicie bezobsługowy pod każdym tego słowa znaczeniu, możliwie wytrzymały co by starczał na lata i z budzikiem - bo ten w telefonie zbyt często mnie ignoruje i zwyczajnie nie dzwoni.
       
      Co powinien mieć ten zegarek?
      - Synchronizację radiową
      - Panel słoneczny
      - Bransolete (żebym mógł z nim chodzić na basen), ale z możliwością założenia paska
      - Szkło szafirowe
      - Wodoszczelność (minimum 100m żebym mógł z nim pływać)
      - Budzik
       
      Po moich poszukiwaniach jedynym zegarkiem aktualnie dostępnym jest: Casio LCW-M100DSE-1A
       
      Niestety jego wodoszczelność to 50 metrów przez co pływanie odpada.
       
      Nie wiem jak szukać starszych modeli - już niedostępnych - które być może posiadają wszystkie cechy, które wymieniłem. Zakup zadbanego, używanego zegarka również wchodzi w grę.
       
      Znajdę tutaj jakiegoś specjalistę od zegarków z synchronizacją radiową?
       
      Pozdrawiam
      Laicik
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.