Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

albiNOS 01

Użytkownik
 • Content Count

  941
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

albiNOS 01 last won the day on March 8 2016

albiNOS 01 had the most liked content!

Community Reputation

114 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About albiNOS 01

 • Birthday 03/21/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  DL, NGI, PGR
 • Hobby
  Zegarki, motoryzacja (kit car, motocykle), Szycie pasków, (skreślam skreślenie śkreślania biegów długodystansowych z powodu lenistwa.
  Nie wiem, czy wypada napisać modelarstwo, klei się model z 1000 części.

Recent Profile Visitors

1,304 profile views
 1. Od tygodnia na nowym rowerze, ale słyszę z przedniej kasety hałas, coś brzęczy, reguluje, trymuję, cuda wianki aż w koncu przyglądam sie i.... Taka naklejka przyklejona do tego ustrojstwa co łańcuch przesowa, z informacją o odległości od zębatki. Przyznam w ramach edycji, że przez chwilę motałem się jak napisać słowo ,,hałas". Tysiąc razy to powtórzę a za kilka dni będę pisał i znowu się zatrzymam by się zastanowić. Nie raz już na forum zostałem zbesztany... ale na szczęście mój 10 letni syn zawsze służy mi pomocą.
 2. albiNOS 01

  Wódka

  I uwierzyć, że mój tato ponad 20 lat temu miał w garażu potężną beczkę ze spirytusem tzw gorzelniakiem, podkradałem go na paliwo do cezety. I pomyśleć, że proces jego produkcji w gruncie rzeczy jest dość banalny. Tak wiem, spirytus to taka mocniejsza wódka.
 3. No dobra, nie będzie już z mojej strony pytań o amortyzator do starego arcusa. Miałem kupić niemiecki, ale wiecie, przed wczoraj rocznica Powstania Warszawskiego więc... Ps, przy okazji tak się podjarałem stojącymi w sklepe motorami, że omal na taką 400 nie namówiłem żony, stwierdziłem jednak, że na kotorkach o takiej stylistyce wyglądałbym skrajnie niepoważnie, nie mam jednak już 17 lat...
 4. Kiedyś z kumplem rozegraliśmy stary, ale to z 20 lat temu było i ten telewizor już wtedy miał nie mniej niż 20 lat. Dokładnie tak wyglądał przełacznik od kanałów, w nim przełączało się kanały z boku obudowy, mozna było zmienić z jedynki na jedynkę...
 5. Zauważyliście, że często obrotomierze cyfrowe w starych autach mają kształt charakterystyki zewnetrznej silnika? Czyli wykresu z hamowni?
 6. albiNOS 01

  NÓŻ

  Wczoraj znalazłem na Węgrzech w Aldiku, źle cenę przeliczyłem omyłkowo i myślałem, że 20 zł z groszami mi wyjdzie, przy kasie wyszło 2 razy tyle, już chciałem zwrócić ale doszedłem do wniosku, że jakość jak za taką cenę jest wystarczajaca.
 7. Super, chociaż dzisiaj nie za ciepło, ale wierzę, że przejściowe... Woda i tak ciepła.
 8. Jazda promem, znaczy... jazda. I tak sobie myślę, wrócę lądem, wszak w 5 osób z czego trzy dorosłe to koszt ok 60 zł. Potem okazało się, że wracając lądem mam do wyboru trasę 74 km i ponad 200, więc wróciliśmy również promem. Przynajmniej czas zaoszczedzony.
 9. Kurcze, a ja jestem jakieś 120 km od granic Chorwacji...
 10. Pamiętam ten model, gdy w latach 90, znajomy kolegi poprosił go byśmy odwieźli go jego firmowym VW Transporterem do Radomia, z wczasów na Mazurach. Kolega wziął mnie dla towarzystwa (spokojnie nic z tych rzeczy), bo z powrotem mieliśmy wrócić autobusem. Mieliśmy wtedy po 17 i 18 lat. Na miejscu w Radomiu poznalośmy jego córkę, potem przewiózł nas właśnie takim Lexusem. To było na tyle niesamowite, że do dziś pamiętam ten kosmiczny samochód, nawet Mercedes S 600 tzw locha nie zrobił na mnie tak wielkiego wrażenia. Gdy prezes wsiadł do auta, to lekko go kierownica przycisnęła, bo akurat miał pamięć na córkę nastawioną. Gościu był wtedy w Radomiu prezesem firmy Mada, zajmującej się sprzedażą odzieży roboczej, kasków roboczych itp. Ale najciekawsze w całej historii jest to, że po około 20 latach poznałem w drugim końcu Polski kolegę, który przeniósł się do naszej firmy z Radomia. Zapytałem go o prezesa i jego córkę... tak, przypadek ciekawy ale znał ich, mieszkali 2 czy jakos tak domy dalej. Albo ten świat jest mały albo Radom nie za wielki.
 11. albiNOS 01

  MOTOCYKLE

  Dzisiaj takiego upolowałem T 120 koło Aldika nad Balatonem. Mi by wystarczył. Ale narazie nie moje zasięgi.
 12. 700 km no i jesteśmy nad Balatonem na Węgrzech. Doczłapała się sorcia, ale stwierdzam, że będę tankował tylko do połowy jak mam tyle maneli w aucie, zwyczajnie z 90 kg lub trochę mniej paliwa i pełnym obciążeniem zaczyna jej siły brakować a zawieszenie pracuje jakby miało pęknąć. Po wypaleniu ok 40l paliwa robi się ok i zaczyna normalnie jechać.
 13. albiNOS 01

  Xicorr

  A jak tam wygląda sytuacja z Operatorem? Tak się zainteresowałem bo czytam książkę autorstwa byłego żołnierza gromu o ksywie NAVAL. Swoją drogą, gdyby Pan Adam nawiazałby z nim kontakt to mogłoby zaowocować ciekawą współpracą, pomiędzy Xicorr a Naval Polska. Taka luźna sugestia.
 14. Kilka miesięcy temu odpadł mi bolec od zabezpieczenia zapięcia bransolety. Dziś pierwszy dzień urlopu więc postanowiłem coś z tym zrobić. Z teleskopa wyjąłem jedną końcówkę, trochę szlifowania, i pasuje idealnie. Z jednej strony naostrzyłem go, potem wcisnąłem po złożenu bransolety, jak się dobrze trzymało to zdemontowałem i to połączenie wzmocniłem poxipolem. Na końcu zeszlifowałem to co wystaje i trzyma jak złoto. Zresztą też i wyglada jak złoto, czyż nie? Pewnie ze złota zrobili te końcówki 🙂
 15. Mam problem. Miałem jechać na Mazury i nad morze, w zależności od pogody nad morze w części urlopu gdy będzie ładniejsza pogoda ale wszystko wskazuje na to, że ta ppgoda będzie do niczego. Proste pytanie, co polecacie, nie koniecznie w Polsce, pole namiotowe jakieś tak bym swoją 16 letnią sorcią dojechał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.