Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.dowski

Altantic Milano - czy to składak?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jestem nowy na forum, choć śledzę dyskusje Klubowiczów od paru lat. Moja wiedza o zegarmistrzostwie jest jeszcze zbyt uboga, by skutecznie oceniać oryginalność oferowanych na aukcjach internetowych zegarków. Dlatego zwracam się do Klubowiczów. Planuję zakup zegarka vintage i trafiłem na ogłoszenie z Atlantic'iem Milano. Serdecznie prośba o pomoc w weryfikacji, na ile ten egzemplarz jest zbliżony do oryginału. Załączam zdjęcie tarczy i mechanizmu. To co mi nie gra, to opis sprzedawcy, który zapewnia, że to werk AS 1100, a z moich poszukiwań wynika, że to raczej AS 1188 (nie znalazłem informacji, jakoby w ogóle istniał AS 1100, raczej ETA 1100), przy czym w Milano właśnie raczej były ETY. Sekundnik też chyba oryginalny nie jest. Będę wdzięczny za wszelkie porady, czy warto się nim dalej interesować, czy odpuścić (sprzedawca chce ok. 300 zł za ten egzemplarz).

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

post-94342-0-17376400-1483955620_thumb.jpg

post-94342-0-61359800-1483955624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As 1188 bywał w zegarkach Atlantic Milano.

Wskazówka sekundowa nie jest oryginalna.

Stan zegarka/ tarczy nie jest najgorszy ale jeśli ma to być pierwszy/jedyny vintage to radzę jeszcze poszukać.

 

Daj zdjęcie dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As 1188 bywał w zegarkach Atlantic Milano.

Wskazówka sekundowa nie jest oryginalna.

Stan zegarka/ tarczy nie jest najgorszy ale jeśli ma to być pierwszy/jedyny vintage to radzę jeszcze poszukać.

 

Daj zdjęcie dekla.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Na szczęście nie miałby być jedyny, a raczej już kolejny, przy czym póki co miałby być taką perełką w kolekcji. Wrzucam jeszcze zdjęcie dekla.

 

472593793_6_1000x700_zegarek-atlantic-mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek ok.

Decyzja zakupowa należy do Ciebie.

 

Tutaj podobny ale z oryginalną wskazówką sekundową:

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/atlantic-z-czarnym-ringiem-kal-as1188-stan-oryginalny-nieodnawiany-CID87-IDiHF2z.html#:172c5daff2

Dzięki za opinie. Po namyśle dochodzę do wniosku, że warto jeszcze poszukać czegoś w lepszym stanie. 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.