Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość amator3nr

Vostok Troyka uszkodzenie, co robić??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amator3nr

Witam.

Ostatnio moja Troyka uszkodzila mi sie sama!!. Rozwarstwila mi sie uszczelka pod szybką po stronie koronki - dramat - strasznie mnie to razi w oczy. Troche juz ja naprawilem ze prawie nie widac, ale prawie robi wielka różnice.

post-0-0-35932400-1330659623.jpg

Nigdzie nie mozna dostac takiej uszczelki. P. Piotra Kowal doradzil wymiane na szybke lekko wieksza gdzie nie bedzie potrzebna uszczelka ale ja chcialbym pozostac przy orygiale. Wojnar proponowal wyciecie uszkodzonego fragmentu i zalanie jakims klejem bezbarwnym "i prawie nie bedzie widoczne" - jak to prawie. Ma nie byc uszkodzenia to moj ulubiony zegarek Napisalem juz do Irka2002 od ktorego kupilem zegarek czy nie bedzie mial takowej uszczelki i czekam.

Co radzicie?? Co robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Cholera, takiego czegoś jeszcze nie widziałem.

Kiedy to było produkowane i co jest w środku?

Fajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jak ta uszczekla ma wyglądac?

masz wymiary

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr
Cholera, takiego czegoś jeszcze nie widziałem.

Kiedy to było produkowane i co jest w środku?

Fajne...

Zegarek nabylem 3 lata temu nówka przyleciał z Penzy z Rosji, kosztował coś kolo 200zł. Foty tutaj

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....&highlight=

 

Co do uszczelki to nie mam wymiarów :D. Jest wokół szybki i lekko pod nią tak powiedzieli zegarmistrzowie. A z racji ze szybka od poczatku byla minimalnie krzywo wklejona(0.3mm) moglo sie to przyczynic do rozwarstwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jesli miałbys choć lekkie wyobrazenie

jak ma wyglądać to bym poszukał w swoich szpargałach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr
post-0-0-40235800-1330659624.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

czyli płaska,

znalazłem 30 mm

od spodniej części jakowegoś Poljota,

zmierz jeszcze raz,ja motałem sie przy suwmiarce

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Feleksc dzieki za zainteresowanie tematem.

 

Uszczelka jest w kształcie kątownika, wymiar fi=29mm. Musialaby byc idealnie biala albo przezroczysta ponieważ jedna czesc jest widoczna od strony cyferblatu.

Będzie z nią problem :D

 

Chyba sie trzeba bedzie zdecydowac na wymianę szybki na wiekszą i zalożyć na klej bez uszczelki. Tylko jaki klej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sie trzeba bedzie zdecydowac na wymianę szybki na wiekszą i zalożyć na klej bez uszczelki. Tylko jaki klej??

 

Jeżeli oryginalna szybka jest pomyślana jako elastyczna, to "widzę ciemność". Może by skombinować płaską gumową uszczelkę i klej w stylu nie twardniejącego akrylu, np ten co sprzedają w Time-Polu?

No i ograniczyć pływanie z zegarkiem do dostojnej żabki :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, coś takiego pokutowało w Bielsku...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ostatnio moja Troyka uszkodzila mi sie sama!!. Rozwarstwila mi sie uszczelka pod szybką po stronie koronki - dramat - strasznie mnie to razi w oczy. Troche juz ja naprawilem ze prawie nie widac, ale prawie robi wielka różnice.

 

Co radzicie?? Co robic??

 

Mam troyke old ship i stalo mi sie z nia dokladnie to samo. Zanioslem do zegarmistrza, wstawil szkielko odrobine wieksze, bez uszczelki. Zegarek odebralem ucieszony, z naprawionym datownikiem (zatrzymywal sie na 20). Nastepnego dnia patrze na szkielko, a tu pekniecie dlugosci 0,5 cm biegnace od krawedzi do srodka. Wkurzylem sie, ale juz nie mialem ochoty isc do zegarmistrza...nastepnego 20go datownik znowu sie zatrzymal. Teraz nosze zegarek codziennie, z tymi swoimi wadami ma przynajmniej charakter :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

No to ładnie czyli to wada fabryczna. Ja narazie nic nie robie z moja troyką (w sensie noszę ją ale nie zmienilem szkła), bo i nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.