Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jacek.

Użytkownik
 • Content Count

  2,563
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

About Jacek.

 • Rank
  Gbur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.heading.pansa.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  za karę mieszka w Wuwie
 • Hobby
  LB (leżenie bykiem)
 1. Jacek.

  GERLACH

  Och, znalezzienie naprawdę nie było trudne. Voila - w obrębie swojej sygnaturki jesteś panem i władcą Pozostaję z szacunkiem, J.
 2. Jacek.

  GERLACH

  Ani w dobrym miejscu. Tu się kupuje: http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/category&path=59 A pajacyk jest tu: http://photos04.istore.pl/25813/photos/big/12831605.jpg J.
 3. Jacek.

  GERLACH

  Taji zegar jest do obejrzenia w Muzeum Techniki, w ekspozycji przedwojennych polskich przyrządów precyzyjnych. A w P-11 fabrycznie nie montowano zegara. Ogólnie PZL stosował przyrządy, produkowane przez G.Gerlach na licencji znanej francuskiej wytwórni Aera (wzglednie oryginalne). http://img152.imageshack.us/img152/5664/dscn0886sh9.jpg (zajumane z http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=678701 ) J.
 4. Jacek.

  Sokół

  Czy coś ci wiadomo o zastosowanych w "Bliźniakach" mechanizmach, oprócz tego, że są chińskie? Jak dotąd nie popisałeś się jakąś wiedzą, która uprawnaiłaby cię do udzielania autorytatywnych "sugestii" kolegom, którzy wykazali się już sporymi osiągnięciami. W ten sposób sprawiasz wrażenie kolejnego trolla, który objawił się by spróbować "porozstawiać po kątach" póki dadzą. Mi prywatnie wyglądasz raczej na kolejne wcielenie któregoś ze znanych przyzakładowych megafonów. Gburek.
 5. Jacek.

  Sokół

  Paradny jest: 7 postów i już upust by chciał Gburek.
 6. niepoprawny politycznie

 7. Racja. Też widywałem, ale raczej nie w blaszanych Junghansach. J.
 8. Miałem na myśli preparat CLP z teflonem (typu MIL-L-63460), który po odparowaniu rozpuszczalnika zostawia suchą warstewkę. No więc zrobiłem kilka prób. Po pierwsze należy aplikować na czyste i przynajmniej z grubsza odtłuszczone powierzchnie. Po drugie - nie nadaje się do łożysk, za to wspaniale do sprężyn i zazębień w większych zegarach. Na posmarowanych CLP paletkach wychwytu Grahama po pół roku nie ma śladw tarcia. J.
 9. A pewny jesteś? Oj, lepiej sprawdź J.
 10. Czy któryś z kolegów zna zegarmistrza z pl. Narutowicza? J.
 11. Da się Zasadniczo pająk był uważany za narzędzie z serii "wot tiechnika", bo pozwala założyć szkiełko bez wyjmowania mechanizmu z koperty. Metoda klasyczna polegała na użyciu praski do szkieł: szkiełko było podparte pierścieniem bliżej obwodu i naciskane w środku tłoczkiem. Oczywiście kopertę trzeba wcześniej "nawlec" na tłoczek. Oprzyrządowanie zastępcze: kieliszek i palec wskazujący Byli (i są) twardziele, robiący pająka z palców. W 80% wypadków sztuczka wychodzi, w pozostałych 20% twardziel zakłada szkło o 0,2 mniejsze i udaje Greka. J. edit: oczywiście kielonek na być systemu "literatka" - bez nóżki
 12. Czy ktoś z koleżanek i koegów robił próby ze stosowaniem preperatów typu CLP do mechanizmów zegarkowych? J.
 13. A fabryka nawet wypuściła nową wersję 40mm... Pierwsza: J.
 14. Bo należy zaciskać przyrządem - w 3 lub 4 punktach. J.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.