Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sagvartok

Prośba o identyfikację mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

proszę o identyfikację tego mechanizmu. Koperta marna, na tarczy Triumph S&K, ale mechanizm wydaje się stosunkowo zacny.

Edit: 15 j, sub sekunda, swiss made i coś jakby 'v' na mostku balansu.

post-27613-0-98558000-1501498069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc w identyfikacji.

Zastanawiało mnie to dość ładne wykończenie w takiej marnej mosiężnej kopercie...

 

Zegarek poszedł do gruntówki i nie mam teraz foty przodu, ale znalazłem info, że nazwa "Triumph" była używana przez trzy firmy:

http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280#sucheMarker

 

Logika podpowiadałaby, że przypuszczalnie "Triumph S&K" na tarczy oznacza Schlenker & Kienzle (moja spekulacja). Z drugiej strony Schlenker & Kienzle zmieniła nazwę na Kienzle Uhrenfabrik KG w 1919, a zegarek wydaje się być z wczesnych lat 30'. Na popularnym serwisie aukcyjnym leży budzik z identyczną stylizacją słowa Triumph (z literą T przypominająca klasyczne logo Tissota).

 

Nie można też wykluczyć, że ten cudaczek to dzieło jakieś niszowej firemki lub zakładu, o których czas zatarł pamięć.

 

Powyższe rozkminki wrzucam, gdyby ktoś kiedyś szukał tej nazwy. Nic innego nie znalazłem.

Zdjęcia uzupełnię jak zegarek wróci do mnie.

 

Jeszcze raz dziękuję chronofilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.