Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ojciecpolak

Polski automat - gdzie w Wawie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem nowy i od 16 lat mam jeden zegarek - T675 tissota. Pooglądałem, poczytałem i wiem. Chcę sobie kupić na gwiazdkę automata z szafirem na skórzanym pasku. Liczyłem się z kosztami 1-2 tys. Na shortliście mam Certinę Caimano (ze starą ETĄ a nie z Powermatic-em 80), ale ona jakaś taka bezpłciowa trochę jest. Zeppelliny i Festiny mi się podobają, ale brakuje im "tego czegoś" - no i nie mają szafirka.

 

Bardzo podobają mi się za to zegarki rodzimych manufaktur:

  • Gerlach P.24 i P.50 (ale one niestety/stety mają SeaGulle, jest Dragon z japońskim mechanizmem)
  • Balticus Gwiezdny Pył
  • Vratislavia Formmeister

 

Pierwsze dwa chyba są w Warszawie w ZłoTarach. A ostatni ma sprzedaż tylko wysyłkową (szapoba dla Pana Marcina za odpowiadanie na maile o 12 w nocy).

 

Pytanie - czy ktoś z Was wie gdzie w Warszawie można obejrzeć Formmeistera?

 

Może polecicie coś jeszcze z czarną/ciemną tarczą, na pasku? Xicorry wyglądają fajnie ale jakoś chyba to nie to jeśli idzie o wygląd, Błonie trochę za bardzo przekraczają próg bólu, Polpora już wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wydaje mi się, że na oglądanie Formmeistera to musiałbyś się umówić z kimś kto go po prostu posiada. Innej możliwości raczej nie widzę...Co Ci się nie podoba w wyglądzie Xicorra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz: no właśnie chcę nowy. Seiko i Orient są spoko, oglądałem, ale nie mają "tego czegoś". Jak byłem w liceum w latach 90tych to donaszałem po ojcu automata seiko "5", w sumie powinienem go poszukać i naprawić. Był spoko.

 

Fidelio: Xicorr - to kwestia gustu. Bardzo niepodobają mi się datowniki wkomponowane w licznik przebiegu. FSO M20 jest fajny ale ten jeden szczegół mnie razi. 200 BK w sumie jest fajny i też Miota. Może powinienem go obejrzeć. Namówiłeś mnie. Drażni mnie trochę nawiązywanie do polskiej motoryzacji, która jakaś za***ista nie była.

 

Fidelio: TRAFIASZ W SEDNO z tym Formmeisterem.

 

Pytanie do WARSZAWIAKÓW: Kto się ze mną na 5-10 minut umówi i pokaże mi swojego Formmeistera? Mieszkam na Wilanowie, pracuję w centrum, wieczorami tu i ówdzie mogę samochodem podjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak masz możliwość, to Xicorra 200 obejrzyj na żywo, bo wówczas zdecydowanie zyskuje. Co do Formmeistera, to miałem tą pierwszą wersję, bez SPORT i z pełnym przekonaniem polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.