Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marrone

Który spośród dwóch Tissotów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy

Chciałbym sobie sprawić w miarę porządny zegarek do koszulowo-krawatowej pracy, ale i jednocześnie do noszenia na co dzień. Mechanizm niech bedzie automatyczny a szkiełko szafirowe. Budżet to 2000 zł - chyba że mnie coś urzeknie, to mogę poczekać miesiąc czy dwa i dozbierać. Początkowo chciałem kupić Tissota Le Locle https://dolinski.pl/tissot-le-locle-t006.407.16.053.00/, ale obawiam się że jest zbyt 'garniturowy' do noszenia na co dzień, więc pojawił się pomysł na Tissota T-one https://dolinski.pl/tissot-t-one-ref-t038.430.16.057.00/ Pytań jest kilka: czy nie jestem przewrażliwiony i Le Locle nadaje się jednak do dżinsów; czy T-one nadaje się do eleganckiej koszuli; Czy za podobne pieniądze czy lekko drożej można kupić coś lepszego? Jestem otwarty na wszelkie pomysły za wyjątkiem jednego - orienta nie chcę przez lekko kiczowate (w mojej opinii naturalnie) logo. Może i irracjonalne, ale nie do przeskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Le Locle to też dość uniwersalny wybór. Jak masz jakieś obawy z tym związane, to sugeruję inny jeszcze model: Visodate 1957 z linii Heritage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witam po raz pierwszy

Chciałbym sobie sprawić w miarę porządny zegarek do koszulowo-krawatowej pracy, ale i jednocześnie do noszenia na co dzień

Obejrzyj jeszcze Certiny DS-1. Są na paskach i bransoletach, budżet lekko przekroczony. https://dolinski.pl/certina-ds-1-ref-c006.407.16.051.00/

Jak zwykle dodam że bardziej opłaca się kupić na bransolecie i dokupić pasek jak odwrotnie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Czas na małe podsumowanie. Dziękuje tym którym chciało się poświęcić kilka minut na odpowiedź, obie opinie wziąłem pod uwagę.

 

Moja przygoda związana z kupnem zegarka zakończyła się dzisiaj, w sumie to sam jestem zaskoczony tym zakończeniem. Certina DS-1 podoba mi się bardzo, do ostatniej chwili biłem się z myślami czy na nią nie postawić ale podskórnie chciałem właśnie Tissota... i go kupiłem.

 

Poszedłem do sklepu żeby go przymierzyć z jasnymi poglądami - chciałem zegarek z czarną tarczą i na pasku. Popatrzyłęm, pomierzyłem, podumałem i zdecydowałem się na Le locla z białą tarczą na bransolecie.

 

Pierwsza sprawa że oczywiście taniej będzie dokupić pasek - co już planuję - niż odwrotnie. Druga - chciałem żeby zegarek był oficjalno - codzienny, i w mojej opinii bransoleta trochę ten garniturowy charakter przełamuje. Trzecia - oryginalne paski Tissota były jakieś takie... sztywne. Zdaję sobie sprawę że by się ułożył, dopasował, ale jednak. No i czwarta - ta kombinacja zwyczajnie mnie urzekła jak ją założyłem na rękę - zdaje się że o to chodzi. 

 

Niespodziewanie pojawia się inny problem - to wciąga. Już sobie upatrzyłem do kompletu nurka - Vostoka amfibię i pilota - to mi się bardzo podobają panzery sprzedawane na bazarku przez jednego z kolegów. Szkoda że nie ma kwarcowych - nosić wszystkich na raz się nie da więc dobrze by było gdyby były bezobsługowe, czekały na swój moment i nie prosiły o nakręcanie.

 

Poniżej kilka zdjęć - jeszcze raz dzięki!

 

post-101774-0-81500200-1516060030_thumb.jpgpost-101774-0-65969000-1516060048_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratulacje! IMO Le Locle to świetny wybór, a po zmianie bransolety na pasek będziesz miał bardzo uniwersalny zegarek, pasujący zarówno do steoju bardziej oficjalnego, jak i na co dzień :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.