Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

deadriderX

Pierwszy nurek do 2000zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli przesiadam się z zegarków typu G-shock i Edifice na mechaniczne. Obecnie posiadam Tissota Prs 516 automatic i nadszedł czas na kolejny mechaniczny. Z wyglądu i użyteczności bardzo podobają mi się divery i tu prośba o pomoc/poradę doświadczonych przy wyborze. Cena max 2000zł. Z wstępnych oględzin spodobał mi się Balticus Helmet Diver z czarną tarczą. Co o nim sądzicie bo marka dość świeża ale duży plus za pasję i odwagę właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch kółek najlepsze divery robi Seiko - można zaklinać rzeczywistość, ale taka jest prawda.

Drugim wyborem byłby dla mnie Steinhart, można też wyrwać Glycine.

 

PS. W przypadku Balticusa ciężko mówić o marce, to składaki o wtórnym wzornictwie z ceną zawyżoną  co najmniej o 70%.

Porównaj sobie chociażby Tissela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SEIKO to oczywiście bardzo dobry kierunek. W tej kwocie w grę wchodzi na pewno Żółw, a także Sumo i to właśnie za tym ostatnim bym się rozglądał. Z innych marek polecam jwszcze DEEP BLUE. Można też pomyśleć o czymś z microbrandów - np. Borealis czy Helson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ja tak samo jak koledzy wyżej proponowałbym Seiko Sumo - ciekawa koperta, genialna w tej cenie bransoleta (lub bardzo wygodne paski gumowe), świetnie pracujący bezel i sprawdzony mechanizm. Dla mnie jedynym minusem w tym zegarku było utwardzane szkło mineralne Hardlex zamiast szafiru, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by z czasem to zmodyfikować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szkła typu Hardlex nie ma się co obawiać. Moje doświadczenia z tym szkłem w różnych modelach Seiko, w tym w Żółwiu są jak najbardziej ok. Zegarki te co do zasady są budowane przecież w taki sposób, że szkło jest nieco schowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jak koledzy wyżej proponowałbym Seiko Sumo - ciekawa koperta, genialna w tej cenie bransoleta (lub bardzo wygodne paski gumowe), świetnie pracujący bezel i sprawdzony mechanizm. Dla mnie jedynym minusem w tym zegarku było utwardzane szkło mineralne Hardlex zamiast szafiru, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by z czasem to zmodyfikować. :)

Jest trochę diverów w tym przedziale z szafirem dodatkowo z wewnętrznym AR. Zobacz chociażby wywołanego już do tablicy Glycine Combat Suba. Jest kilka sztuk na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Zgadza się, od codziennego użytkowania nie ma opcji by na Hardlexie pojawiły się rysy; niemniej jednak mnie udało się je kiedyś delikatnie zarysować - z tego co pamiętam o jakiś wystający betonowy element :( Z pomocą przyszedł wtedy tlenek ceru, szmatka i duuużo czasu, ale udało się je wyprowadzić idealnie. Szafir pod tym względem jest wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szafir Kolega @deadriderX znajdzie też w nurkach od DEEP BLUE... W tej cenie może też udałoby się upolować Tridenta od Chrostophera Warda, choć pewnie raczej używkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Wiem że to niższa półka cenowa, ale taki SKX na bransolecie jubilee nosisz cały dzień na ręce i nie czujesz że masz zegarek. A że hardelex... No cóż, trzeba uważać we futrynach a do cięższych prac zegarek zdejmować i odkładać. Ja mam już taki nawyk że jak nawet nie mam zegarka na ręku to przechodząc przez drzwi rękę odwracam albo przemieszczam w okolice brzucha. No nie śmiejcie się, coś jest w powiedzeniu że "jak dbasz, tak masz". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Jak już zmniejszamy budżet i SKX został wywołany do tablicy to może kultowe Seiko Monster? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2k ciężko będzie wyrwać jakiegoś fajnego Krzysia, ale za 2,2-2,3k to już coś się znajdzie. Ja sam od czasu do czasu zastanawiam się nad sprzedażą swojego Tridenta GMT na 2893.

 

10500272_HMG_9155.jpg


Zegar fabrycznie na bransolecie z mikroregulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szybka reakcja. Dziękuję. Teraz muszę jeszcze sprawdzić te modele co wymieniliście, chyba że jeszcze coś ciekawego się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. W przypadku Balticusa ciężko mówić o marce, to składaki o wtórnym wzornictwie z ceną zawyżoną  co najmniej o 70%.

Porównaj sobie chociażby Tissela.

Nie deprecjonowałbym tak marki Balticus. Właściciel otwarcie mówi o produkcji części (wcześniej również składaniu) zegarków w Chinach, ale z tego co wiem obecnie zegarki składa zegarmistrz w Polsce. Wzornictwo wg mnie nie jest wtórne vide Volans. Ja używam od kilku miesięcy Grey Seal i za 1300 złotych które zapłaciłem za nówkę, myślę że nie przepłaciłem. Mechanizm używany w Sealu i w Helmecie to dobrej jakości Miyota od Citizena z dokręcaniem i stop sekundą. A wymieniony w cytowanym poście Tissell to praktycznie same homary Rolexa, Nomosa itd. (tak jak część zegarków Steinhart).

 

Co do Seiko to należy też wziąć pod uwagę to jakie mankamenty mają tańsze divery z tej firmy: http://forums.watchuseek.com/f21/every-seiko-flawed-1021384.html (dlatego lepiej obejrzeć przed zakupem żeby się nie denerwować że coś na tarczy jest nierówne). 

 

Do 2000 można jeszcze dostać czasami Certinę DS Action diver używaną w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie deprecjonowałbym tak marki Balticus. Właściciel otwarcie mówi o produkcji części (wcześniej również składaniu) zegarków w Chinach, ale z tego co wiem obecnie zegarki składa zegarmistrz w Polsce. Wzornictwo wg mnie nie jest wtórne vide Volans. Ja używam od kilku miesięcy Grey Seal i za 1300 złotych które zapłaciłem za nówkę, myślę że nie przepłaciłem. Mechanizm używany w Sealu i w Helmecie to dobrej jakości Miyota od Citizena z dokręcaniem i stop sekundą. A wymieniony w cytowanym poście Tissell to praktycznie same homary Rolexa, Nomosa itd. (tak jak część zegarków Steinhart).

 

Co do Seiko to należy też wziąć pod uwagę to jakie mankamenty mają tańsze divery z tej firmy: http://forums.watchuseek.com/f21/every-seiko-flawed-1021384.html (dlatego lepiej obejrzeć przed zakupem żeby się nie denerwować że coś na tarczy jest nierówne). 

 

Do 2000 można jeszcze dostać czasami Certinę DS Action diver używaną w dobrym stanie.

Zgadza się Tissel to zrzynka, ale Baltcus też to robi  Gwiezdny Pył to nic innego jak Royal Oak.

Wiem że to niższa półka cenowa, ale taki SKX na bransolecie jubilee nosisz cały dzień na ręce i nie czujesz że masz zegarek. A że hardelex... No cóż, trzeba uważać we futrynach a do cięższych prac zegarek zdejmować i odkładać. Ja mam już taki nawyk że jak nawet nie mam zegarka na ręku to przechodząc przez drzwi rękę odwracam albo przemieszczam w okolice brzucha. No nie śmiejcie się, coś jest w powiedzeniu że "jak dbasz, tak masz". :)

Mam tak samo :D , ale do tego zegarka trzeba dojrzeć, zaakceptować jego wady, ja zdecydowałem się na niego po 5 latach :lol:  ale nosi się cudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Tissel to zrzynka, ale Baltcus też to robi  Gwiezdny Pył to nic innego jak Royal Oak.

 

Tyle że gwiezdny pył czerpie inspirację z projektu Genty (kształ koperty), ale dodaje coś od siebie (ciekawa tarcza, brak śrub, masywność) a nie jest kopią 1:1 ze starszą referencją Submarinera  :)

 

Żeby nie odbiegać za bardzo od tematu to jakiś czas temu jeszcze kolega Lincoln Six Echo sprzedawał Nereide od Meccaniche Veneziane (http://www.meccanicheveneziane.it/nereide/) za cenę mieszczącą się w twoim limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nereide to teraz już tylko "swiss made" pozostaje. Pewnie niedługo zacznie się pojawiać. Wersja na Miyocie to pewnie już tylko rynek wtórny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Sumo Blue robi wrażenie ale niestety nigdzie na internecie nie widzę jego dostępności. Certina Ds Action Diver tez trafia w gust bo wcześniej myślałem o Ds1, ale to już większy budżet a ja nie mam doświadczenia z kupnem zegarków używanych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A do mnie właśnie przyszedł ;) polecam!

 

p0leoCw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze poszukać coś z microbandów.

 

10454029_DSC05540.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blumo za 399 euro na ebay 1 EUR wysylka do pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o seiko alpinist nie myślałeś? Owszem, nie jest to klasyczny nurek, ale ATM20 robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Seiko Sumo ponieważ coraz bardziej mi się podoba, ale już gubię się w tych oznaczeniach pytania do znawców tematu.

Czy Sumo i Blumo to jest to samo?

Czym różni się Sbdc003 od sbdc003j i czy są jakieś inne wersje z oznaczeniem (albo która najlepiej wybrać)?

Czy wersja niebieska jest w jednym odcieniu(są zdjęcia z jasnym niebieski i takim bardziej granatowym)?

Kupując na ebay mogę trafić na podróbkę (doliczany jest VAT albo cło wysyłka niby z Japonii)?

Z góry dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Blumo = Seiko Sumo Blue :)

wersje z "J" na końcu numeru modelu przyjęło się uważać za te składane w Japonii, a nie w krajach ościennych. Krążą słuchy, że są lepiej wykonane i wyregulowane, ale nie potwierdzałem tego organoleptycznie. Ja nosiłem masowo Seiko parę dobrych lat temu i zawsze zamawiałem od SeiyaJapan ale od tego czasu pewnie wiele się po zmieniało i są dostępne inne sklepy internetowe gdzie bezpiecznie ten zegarek można zamówić. Z tego co widzę to Seiko niedawno odświeżyło tę linię zegarków:

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-prospex-200m-diver-automatic-sbdc033-blue

 

Z tego co kojarzę to wersja niebieska jest jedna - właśnie SBDC003

Co do podróbek nie wiem, ale VAT i cło naliczane jest zawsze jeśli przesyłka jest wysyłana do ciebie z kraju spoza Unii Europejskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w przypadku sumo wszystkie są Japan made więc "j"ktoś sobie dodał do opisu wg swojego uznania..

 

Sdbc001 czarny, sdbc003 niebieski. Oba z napisem scuba i automatic na tarczy.

 

Sdbc031 czarny i sdbc033 niebieski. Nowe wypusty obrandowane logiem prospex- na tarczy i deklu (logo PX).

 

Technicznie niczym się nie różnią. Na ebay.de masz za 400eur z wysyłką do pl za darmo. Z Niemiec bez VAT. Z Japonii fifty fifty że trafisz na VAT. Płać PayPal, bo bezpieczniej i w sumie tyle. Zegarek naprawdę jest super. Niedawno miałem i sprzedałem, ale lada moment do niego wrócę. Niebieski jest tylko jeden odcień. Po prostu w świetle nabiera koloru, a z dala wpada w ciemny granat, niemal czerń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart, armida, certina ds, squale 1545, glycine combat sub. Czego nie weźmiesz świetny wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.