Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mr.wskazuwa

potrzebne części do Lanco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mr.wskazuwa

Witam. Jest prośba o pomoc do kolegów zegarmistrzów. Mam na warsztacie zegarek Lanco (automat, 2 dat.) model sprzed 20-30 lat. Jakiś "spec" parę lat temu podobo powymieniał w nim części tak że datownik nie działa. Udało mi się dorobić parę elementów, ale prawdopodobnie też wodzik i/lub tiret wymagają wymiany. Nie wiem dokładnie jak powinny one wyglądać w oryginale, bo te które są spełniają funkcje tylko w dwóch ustawieniach (nakręcanie i ustawianie wskazówek) - brak trzeciego: do ręcznego przerzucania tarczy datownika. Mógłbym w zasadzie dorobić i tiret i wodzik, bo już takie rzeczy robiłem, ale tak kombinując z odpowiednim kształtem, to pewnie zajmie miesiąc.... Narazie nie załączam zdjęć, bo nie wiem czy wogóle ktokolwiek ma cokolwiek do Lanco, ale jeśli będzie odzew, dołączę zdjęcia. Oczywiście, gdyby ktoś coś miał to płacę żywą gotówą (oczywiście w granicach rozsądku, bo co prawda klient płaci, ale - wiadomo - nie każdą cenę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Lanco jest prawdopodobnie mechanizm PUW opisany na półmostku balansowym "21600".

Należy poszukać jakiejś Zentry na tym mechaniźmie lub jakiegos innego "nieznanego" - polecam aukcje na Allegro u "Vorpal-a" często w tych jego "cudakach" są mechanizmy PUW.

pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.