Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Olie

Eterna Certina Hamilton ?

Recommended Posts

Trudno coś doradzić, bo to jednak zupełnie różne stylistyki. Patrząc jedynie przez pryzmat marki, postawiłbym na Eternę, choć w mojej ocenie starsza referencja KonTiki jest ciekawsza, bo bardziej charakterna... Może łatwiej będzie doradzić jak napiszesz, jakiego zegarka szukasz, to jest kwarc czy mechanik, czy bardziej elegancki czy może w typie EDC, a także, jak duży ma to być zegarek :-) Oczywiście istotne będzie też określenie, jakim budżetem dysponujesz ;-)

Edited by fidelio

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Automat. Do garnituru, ale i na co dzień. Rozmiar koperty minimum 41/42 nie więcej jak 44. Budżet do 6.000 zł.

Mi osobiście najbardziej podoba się Eterna, jednak mam wątpliwości co do mechanizmu w nim zastosowanego. Podobno krótka rezerwa chodu i duża awaryjność tego mechanizmu co dodatkowo jeszcze bardziej skraca rezerwę chodu. 

Certina wydaje się ok. Natomiast Hamilton wizualnie najbardziej podoba się mężowi, ale o jego mechanizmie niewiele też mogę znaleźć informacji. 

Bierz to co się mężowi podoba. Pomiędzy tymi zegarkami nie ma jakiejś znaczącej różnicy w mechanizmach czy jakości. Certina jest chronografem więc tylko dodatkowa funkcja. Awaryjność mechanizmu Eterny jest taka sama jak pozostałych.

Edited by Parówkowy skrytożerca

Automat. Do garnituru, ale i na co dzień. Rozmiar koperty minimum 41/42 nie więcej jak 44. Budżet do 6.000 zł.

Mi osobiście najbardziej podoba się Eterna, jednak mam wątpliwości co do mechanizmu w nim zastosowanego. Podobno krótka rezerwa chodu i duża awaryjność tego mechanizmu co dodatkowo jeszcze bardziej skraca rezerwę chodu.

Certina wydaje się ok. Natomiast Hamilton wizualnie najbardziej podoba się mężowi, ale o jego mechanizmie niewiele też mogę znaleźć informacji.

Przy takich parametrach przyjrzałbym się wyprzedażowej ofercie forumowego Kolegi Tik Tak, na naszym bazarku, na zegarki EPOS. W mojej ocenie warto. Spokojnie znajdziesz coś na Eta 2892-2 i będzie super!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165402-epos-po-likwidacji-kolekcji/?hl=epos

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

mechanizmy i ich zawodność jest podobna. Eterna ma całkiem niezłą (jak na Polskę) cenę.

mając 6000zł myślałbym bardziej o manufakturowej Eternie np. 7682.41.40.1700

Przy takich parametrach przyjrzałbym się wyprzedażowej ofercie forumowego Kolegi Tik Tak, na naszym bazarku, na zegarki EPOS. W mojej ocenie warto. Spokojnie znajdziesz coś na Eta 2892-2 i będzie super!

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165402-epos-po-likwidacji-kolekcji/?hl=epos

Skorzystam

mechanizmy i ich zawodność jest podobna. Eterna ma całkiem niezłą (jak na Polskę) cenę.

mając 6000zł myślałbym bardziej o manufakturowej Eternie np. 7682.41.40.1700

Chciała bym nowy mu kupić, a nowy to troszku drogo, chodź bardzo ładny

Edited by Olie

Dobra/lepsza alternatywa dla Hamiltona było by coś z Mido. Mają świetne zegarki typu adventure" które można śmiało nosić na codzien.np Mido multifort M0254073606110

Pozdrawiam.

Jest tak dużo wspaniałych zegarków, że gdybym była milionerką wszystkie bym kupiła bo każdy ma coś ciekawego w sobie. Kupiłam Hamiltona, tylko dlatego, że mężowi się od zawsze podobał i jak przyjdzie to zdecyduję czy go zostawię. Jeśli nie, to zakupię u Pana Tik Taka Eposa, do którego jestem ja bardziej przekonana. Daliście mi sporo wskazówek za co dziękuję :)

I dobrze zrobiłaś bo, po pierwsze odpowiada mężowi a po drugie to jedyny zegarek w tym zestawieniu który ma 80 godz. rezerwy, a to duży plus.

Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.