Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Kamil-polanski

Nowy na forum - trafiony i urzeczony repliką Breguet'a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil-polanski
Z zegarkiem sprawa ma się inaczej - repliki wyglądają mneij lub bardziej podobnie do oryginałów, ale w rzeczywistości różnią się znacząco, coś jak woskowa figura królowej w Madame Tussaud's od oryginału :lol:

 

Jeśli jest tak jak mówisz to nie mam więcej pytań. :-)

Ale spotkałem się na tym forum z ciekawą dyskusją

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=repliki

sugerującą, że sągorsze repliki i lepsze.

Te lepsze podobno jest w stanie wykryć dobry fachowiec, więc być może sprawa "znaczących różnic" wygląda bardziej różnorodnie i zależy od jakości repliki?

Warto byłoby spojrzeć na ten temat praktycznie, dopaść b.dobre repliki i oryginały, pooglądać, ponosić itd. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil-polanski
Szczerze:

Często zdaża mi się, że wychodzę ze sklepu widząc cenę płyty. Ale to nie powód bym dał zarobić jakiemuś łobuzowi ze stadionu.

 

Szczerze gratuluje wzorowej postawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil-polanski
w linii Heritage nie ma tourbillona, niestety... Ale i tak wierzę, że Bregueta z tourbillonem kiedyś będziesz miał :lol: :!: :lol:

 

dziękuje, mam nadzieję :-)

 

To, że w tej chwili nie mają w ofercie chyba nie znaczy, że Heritage'a z tourbillonem nigdy nie było?

Jeśli repliki są tworzone za zgodą producenta a na takowe wyglądają te:

http://www.best-watch.net/replica-breguet/Breguet_BR_10.html

Mam replikę z tej rodziny :-)

to może istniały/istnieją już nieprodukowane modele?

Jesli tak to gdzie ich szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej... :wink:

Proponowałbym założenie tematu w odpowiednim do tego miejscu i tam kontynuowanie rozmowy, proszę o to dlatego, bo tutaj zazwyczaj się tylko przedstawiamy :lol:

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil-polanski

Przepraszam za bałagan :-).

Temat jest wielowątkowy a ja nowy i nie chciałem zaśmiecaś forum zbędnymi powtórzeniami lub oczywistościami :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestecjalnie mi się podobają zegarki poniżej 1000 PLN.

Przeglądnąłem tego sporo.

Wolę już jakiegoś Timex'a za 300 PLN.

 

Na pewno wolałbym Atlantica za 450 niż Timexa za 300. Nie sugeruj się zdjęciem. Zobacz go. Szczęka Ci opadnie.

 

Też uważam, że lepiej kupić Timexa niż podróbkę Rolexa ale dotyczy to tylko Rolexa ze względu na powszechność marki.

 

Kompletnie nie rozumiem. Podróbka Rolexa NIE, ale np. podróbka Omegi TAK. Bez sensu.

 

Przecież zegarek kupuję dla siebie. To mi ma się on podobać. Nie chodzi o to, żeby udało się oszukać znajomych, bym mógł szpanować przed nimi.

To ja mam być zadowolony patrząc na niego, a z żadnej podróbki nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil-polanski
Przecież zegarek kupuję dla siebie. To mi ma się on podobać. Nie chodzi o to, żeby udało się oszukać znajomych, bym mógł szpanować przed nimi. To ja mam być zadowolony patrząc na niego, a z żadnej podróbki nie będę.

 

Rozumiem, że przedstawiłeś swój punkt widzenia i masz pełną świadomość, że jest druga kategoria ludzi, którzy wyłącznie dla siebie (nio dla społeczności) kupują replikę zegarka, na który ich nigdy nie będzie stać (np. powyżej 20 000 PLN). I podoba im się ten konkretny a nie żaden inny. I wolą replikę niż substytut w postaci innej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby aspekt jakościowy tak silnie przemawiał na Russia'e że Japan movement się pod żadnym względem nie umywa?

 

Alez nie - sam takze mam zegarek z mechanizmem japonskim (Q&Q Superior automatic) - jest bardzo dokladny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
trafiony i urzeczony repliką Breguet'a

 

 

:lol:

gdzie Cie trafiła ta replika?

:lol::lol:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replika? Ładne słówko :lol: Podróba - mniej ładne, ale bardziej prawdziwe. Tak czy siak, tak czy owak - złodziej zarobił swoje. Pewnym pocieszeniem może być fakt, ze jakiegośtam centa zarobiło tez chińskie dziecko, ktore zegarek składało :lol:

 

Jeśli repliki są tworzone za zgodą producenta

 

...

 

zaczynam się zastanawiać czy to nie jakaś prowokacja...

 

ale mimo wszystko życzę miłego i bezproblemowego uzytkowania zegarka :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

neuro

wydawało mi się że na naszym forum takie wątki się blokuje

]????

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repliki są do D... cz oglądałeś orginały napisz do Bregueta a pszyślą ci piękny katałog to morze zmienisz zdanie o podrubach Co do Russ to robią teraz dobre mechanizmy nawet Szwsicarzy wkładaia do swych wyrobówPoszukiwani Fani Chronoswissa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.