Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karlus

Dzień dobry wieczór :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
 
Mam na imię Czesław. Jak dotąd użytkowałem zegarki kwarcowe lub solarne. Obecnie poszukuję dla mnie poważniejszego zegarka automatycznego no i tak trafiłem na to forum.
Czytając różne tematy podoba mi się miła atmosfera i profesjonalizm panujący na tym forum dlatego postanowiłem tutaj dołączyć.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zegarki kwarcowe i solarne IMO wcale nie są niepoważne :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Witam serdecznie Wszystkich. Mam na imię Tadeusz.

Szukałem informacji na temat zegarków kieszonkowych wyprodukowanych w USA przez Elgin National Watch Company i tak trafiłem do Państwa na strony Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Z góry przepraszam za błędy w terminologii itp. Mam dwa zegarki kieszonkowe tej firmy. Z tego co ustaliłem po nr. mechanizmów, są to typowe 7 jewels z 1890 r. i 1908 r. Będę potrzebował Państwa pomocy i rady w kwestii przywrócenia ich dawnego blasku. Są to pamiątki rodzinne, którym po latach  należy się powrót do żywych. Na tą chwilę to by było na tyle. Myślę , że najpierw troszkę poczytam i poszukam bo może już padły odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zarówno kwarce jak i solarne są ok a pod względem dokładności i praktyczności chyba nawet lepsze od automatycznych. Chociaż dużo ludzi twierdzi że brakuje im tzw. „Duszy”. To wszystko kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje. Powinienem powiedzieć że teraz poszukuję ładnego i drogiego szwajcarskiego zegarka automatycznego takiego na kryzys wieku średniego;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karlus

 

Cha, cha , to różne mamy kryzysy, bo ja nie tak dawno kupiłem Casio GW-9400, a kilka dni temu GMW-B5000D i ... czuję się młodszy :)

Pzdr.

 

P.S. A zegarek dla Ciebie >>> OMEGA Seamaster Planet Ocean limited edition Liquidmetal


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek K.

Serdecznie gratuluję ostatnich zakupów.Obydwa twoje zegarki są supersmile.png .Posiadam tylko jeden zegarek casio od prawie 10 lat jest to G-100-1BVMUR   Jeśli chodzi o ten zegarek dla mnie poleciłeś OMEGA Seamaster Planet Ocean to faktycznie jest piękny ale przewyższa mój budżet który na początku sobie ustaliłem na ok 3000zł ale w trakcie poszukiwań i tak został już kilkakrotnie podwyższony.Obecnie moim faworytem jest WAY201A.BA0927.Zakup zaplanowany na grudniowe urodziny więc  mam jeszcze trochę czasu do namysłu.
Pzdr.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karlus

 

Dziękuję :)

Patrząc na Twoją lokalizację :), ze względu na łatwość zakupu - obejrzyj może ofertę np. tych zegarków https://www.christopherward.co.uk/watches/dive

Firma oferuje znakomicie wykonane zegarki m.in. posiadające certyfikat COSC, długą rezerwę chodu i to wszystko w dobrej cenie. IMO zdecydowanie ciekawsza oferta niż TH z "prostym" mechanizmem typu ETA :).

Pzdr.

 

c60-43a5d1-sokko-bo_macro5.jpeg


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jacek K.

Dałeś mi do myślenia z tym C60 Trident COSC 600.Od niedzieli przeglądam forum informacjami o tej firmie.

W sprawie zegarków jestem nowicjuszem i dopiero się uczę dlatego bardzo dziękuję za poradęsmile.png .

Z jednej strony bardziej wizualnie podoba mi się TH a z drugiej lepsza jakość CHW.
Jeśli chodzi o łatwość zakupu CHW to do jedynego showroomu gdzie można je zobaczyć na żywo mam ok 45mil a TH tuż za rogiem.

Druga sprawa to serwis. Za ok. 2-3 lata mam zamiar wrócić do Polski i później już nie będzie tak blisko a z TH tego problemu nie ma.
Tak czy tak poczekam do 23.11 do Black Friday i może wtedy uda się coś jeszcze zbić z ceny a jeśli nie to wtedy umówię się na wizytę do CH Ward i zobaczę na żywo. W każdym razie dam znać na co się zdecydowałem.
Pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karlus

 

Doświadczeń z zegarkami CH.Ward nie mam - wiem tyle ile przeczytam :)

Wygląda, że to prawdziwie elitarny zegarek ... Jest o czym myśleć, zwłaszcza jeśli chodzi o ewentualny serwis po 5 latach > dopytaj szczegółów.

IMO w tym zakresie cen, zegarek deklasuje konkurencję.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :).

 

P.S. Co do powrotu ... IMO, tylko jeśli musisz ...


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez hrk
      Mam kilka zegarków. Nie jest to wielka kolekcja, bardziej sentyment.
    • Przez Thomassea
      Cześć Wszystkim, od 30 lat mam słabośc do zegarków porównywalną z tą, do słabosci do kobiet. Za pierwsze, całe wynagrodzenie za prace w życiu kupilem zegarek. Był to Tissot T660 Titanium. (Mam go do dziś) od tego czasu czasomierze nieustannie zajmuja moje życie. Posiadam niewielką kolekcje. Wszystkie je podziwiam, czyszczę, pieszczę, serwisuję itp. sami wiecie jak to jest....
      Zatem jeszcze raz witam Was wszystkich.
      Tomasz.
    • Przez sVAGier
      Witam wszystkim🙋🏻‍♂️. Mam na imię Łukasz i mam 31 lat. Jakiś czas temu zacząłem interesować się zegarkami. Mieszkam w UK
      Na chwile obecna mam 2 zegarki Casio gshock oraz (tak wiem🙄) Armani. Casio mam 3 a Armani 6 lat. Jak na razie żaden mnie nie zawiódł. Przy Armanim tylko koronka jest pęknięta nie wiem gdzie i jak 😅. Gshock raczej na co dzień i do pracy. To chyba tyle
    • Przez jasiekwwl
      Witam, Jan z tej strony, mieszkam w Wołominie, jestem urzędnikiem. Ulubiona marka Tag Heuer
    • Przez skodex
      Witapm wszystkich grupowiczów,
       
      jestem nowy na grupie, ale temat zegarów i zegarków nie jest mi obcy.
      Za młodych lat popełniłem egzamin czeladniczy w zawodzie zegarmistrza a potem tak się złożyło, że w zawodzie nie pracowałem.
      Teraz mając lat ponad 50 chcę zająć się hobbystycznie renowacją/ naprawą zegraków aby stworzyć małą kolekcję.
       
      Do usłyszenia,
       
      SKODEX
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.