Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jaro9PL

Casio+ synchronizacja czasu w tle poprzez Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aplikacją Casio+ i zegarkiem EQB-900DB-2AER. Dokładnie chodzi o synchronizację czasu w tle w tle.

Telefon to Samsung S8 z androidem 9.0. Wygląda to tak.

Po pierwszej instalacji i sparowaniu zegarka z telefonem, synchronizacja czasu wykonywała się w tle co 6 godzin i tak działało to przez kilka dni do pierwszego restartu telefonu. Po restarcie telefonu, synchronizacja w tle nie działa. Żeby wykonać synchronizację, trzeba uruchomić aplikację i wcisnąć przycisk Bluetooth w zegarku. Próbowałem dodawać uprawnienia dla tej aplikacji, zarządzanie baterią itp ale niestety to nie pomaga.

Oczywiście po odinstalowaniu aplikacji i usunięciu parowania w zegarku oraz ponownej instalacji wszystko działa....do momentu restartu telefonu.

Czy ktoś spotkał się już z tym problemem i wie jak sobie z tym poradzić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Odkopię. Mam i ja z tą zmienną iż telefon to gejfon, a zegarek stalowa kostka. Reasumując z problemem się spotkałem i nie wiem jak sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem. Zegarek to Casio Edifice ECB-S100DC-2AEF, a telefon Samsung S21+ z najnowszymi aktualizacjami. Mi nigdy nie działała automatyczna synchronizacja godziny. Aplikacja ma ustawione wszystkie powiadomienia, jest dodana do grupy aplikacji które nigdy nie są usypiane. Działa tylko i wyłącznie synchronizacja ręczna - poprzez naciśnięcie przycisku "search" (dolny-prawy przycisk na zegarku). Ustawiałem już kilka razy w aplikacji automatyczną synchronizację, robiłem to też z poziomu menu zegarka i nic. Przeinstalowanie aplikacji nic nie daje. Czy nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu? Od lat odpowiedzi brak w tym temacie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem u siebie przyczynę problemu z synchronizacją. Było to ustawione adaptacyjne zarządzanie energią w telefonie. Wyłączyłem to i jak na razie zegarek się synchronizuje sam (obym tylko nie zapeszył i fatycznie to było przyczyną) :-) Najwyraźniej gdy telefon nie był używany wchodził w stan oszczędzania energii i synchronizacja nie przebiegała pomyślnie.

 

EDIT:

Jednak radość była przedwczesna - działało około dobę i zegarek znów przestał się synchronizować. Poddaję się - nie mam już pomysłu jak z tym walczyć, a nie mam zamiaru robić przywrócenia ustawień fabrycznych na telefonie, bo chyba tylko to zostało 😞 Teraz to w ogóle mam tak, że synchronizacja działa tylko wtedy jak aplikacja jest uruchomiona na pierwszym ekranie. Jak działa w tle to wywala błąd synchronizacji. Czyli mam gorzej niż było haha.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę dalszy ciąg moich perypetii z synchronizacją :-)

W weekend zdecydowałem się na przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych - żałuję że to zrobiłem bo zmarnowałem tylko czas, a jak nie działało tak nie działa dalej 😕 Ostatecznie postanowiłem wyłączyć funkcję automatycznej synchronizacji czasu - zdecydowałem że co jakiś czas zrobię to ręcznie przyciskiem na zegarku i zakończę ten żenujący już temat. I teraz ciekawa rzecz - odkąd ustawiłem w zegarku opcję RCVD na OFF, cały czas na wyświetlaczu mam aktywny napis RCVD. Ostatnia synchronizacja była w sobotę (dzisiaj mamy poniedziałek) a napis nadal się wyświetla. Tak powinno być? Czy już zegarek zwariował od tych moich kombinacji? Od soboty nie łączyłem zegarka z aplikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - MTG-B1000B synchronizuje się automatycznie z aplikacją G-Shock bez problemu. Także albo aplikacja dla Edifice jest jakaś lewa, albo po instalacji aplikacji G-SHOCK Connected coś się magicznie odblokowało - muszę potestować mojego Edifice, ale to na spokojnie - na razie w nim nie chodzę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z aplikacji Edifice Connected (Android) w wersji 2.3(0702A) z zegarkiem ECB-S100D-1AEF i wszystko śmiga bez zarzutu, zegarek synchronizuje się codziennie jeśli tylko jest w zasięgu łączności bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem - zainstalowanie aplikacji G-SHOCK Connected i synchronizacja zegarka MTG naprawiła mi jakimś cudem synchronizację w Edifice - wszystko śmiga jak należy i zegarek synchronizuje się :-] Także samo się naprawiło ale jakoś szczęśliwy z tego powodu wcale nie jestem, bo wolałbym wiedzieć na przyszłość co było nie tak :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie - wczoraj nastąpiła aktualizacja aplikacji G-SHOCK Connected, Edifice oraz BABY-G Connected, i zegarki zostały zmigrowane do aplikacji Casio Watches. Jak dobrze zapamiętałem wyświetloną informację, to wsparcie poprzednich aplikacji kończy się bodajże w lipcu.

 

U mnie na całe szczęście, po migracji zegarki synchronizują się bez problemów.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 14:17, mariusz9a napisał(-a):

Taka ciekawostka - MTG-B1000B synchronizuje się automatycznie z aplikacją G-Shock bez problemu. Także albo aplikacja dla Edifice jest jakaś lewa, albo po instalacji aplikacji G-SHOCK Connected coś się magicznie odblokowało - muszę potestować mojego Edifice, ale to na spokojnie - na razie w nim nie chodzę 😉

Przecież MTG-B1000 ma muliband,wiec po co Tobie synchronizacja po bluetooth ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barthezz

Jedno drugiemu nie przeszkadza 🙂 Zegarek jest sparowany z telefonem, chociażby po to, że łatwiej jest na telefonie zmieniać jego ustawienia (np czas timera którego czasami używam). Jak mam go na ręce to synchronizuje się z telefonem. Jak chodzę z innym zegarkiem, to MT-G leży z dala od telefonu i wtedy synchronizuje się z radiowo. Ja kompletnie nie widzę w tym problemu. Ładowanie solarne więc jakoś specjalnie energii nie muszę oszczędzać. Zresztą mam wrażenie że ten bluetooth ma znikomy pobór energii. Odkąd po kupieniu naładował się do pełna, to jeszcze nigdy ten poziom nie spadł (w aplikacji można odczytać dokładniejsze wskazanie naładowania akumulatora, a co jest super, to czy pozom ładowania danego dnia (czyli ilość dostarczonego światła) jest wystarczająca czy poniżej minimum (taki fajny wykresik) co daje jakiś pogląd zwłaszcza w zimie, czy światło w "biurze" daje radę czy raczej wygląda to marnie i niedługo poziom naładowania spadnie). Dlatego kupując zegarek z tyloma funkcjami, to nie rozumiem dlaczego miałbym z czegoś rezygnować 🙂

Edytowane przez mariusz9a
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.