Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

( BITWA ZAMKNIĘTA) Wyzwanie "SEIKO W TRZECH WARTOŚCIACH PRZYSŁONY, @maritimeeng vs @Master Yoda

Seiko  

32 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

"Seiko, ten sam kadr w trzech wartościach przysłony, f/2.8, 5.6, 11"

 

Dla zajmujących się fotografią to znany temat, jednak dla ułatwienia "o co chodzi" ;) kilka słów ^_^ 

 

-Wartość przysłony określa się jako f/1.4 , f/1.8, f/2.8, f/5.6 czy f/22 i tak dalej. Jeśli chcemy uzyskać małą głębię ostrości ( rozmyte tło), to musimy wybrać małą wartość przysłony, np. f/2.8, jeśli chcemy by obiekty w głębi były ostre to np. f/11 lub więcej.

Im mniejsza wartość przysłony, tym więcej światła dostaje matryca aparatu

Oczywiście "obiekt centralny"- kwiat, twarz, zegarek musi być ostry przy każdej wartości przysłony.

 

Średnia wartość , często używana to f/5.6

To oczywiście wszystko w wielkim skrócie i uproszczeniu ;) 

 

Wraz z kolegą przedstawiamy po trzy fotografie w kolejności od f/2.8, f/5.6, i f11

Mam nadzieję że nic nie namieszałem ^_^ -zapraszam do głosowania

 

Zdjęcia nr 1

post-107633-0-61727600-1556587976_thumb.jpg

post-107633-0-98568900-1556588004_thumb.jpg

post-107633-0-59306500-1556588020_thumb.jpg

 

 

 

Zdjęcia nr 2

post-107633-0-36041700-1556588442_thumb.jpg

post-107633-0-26296200-1556588504_thumb.jpg

post-107633-0-78797400-1556588526_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Od siebie dodam, że na głębię ostrości mają wpływ 4 parametry

1. Wartość przysłony (jak już Marek napisał)

2. Ogniskowa obiektywu

3. Fizyczny rozmiar matrycy aparatu

4. Odległość od fotografowanego obiektu

I tak na prawdę dopiero połączenie tych 4 parametrów daje nam efekt jaki widzicie na zdjęciu.

Pozdrawiam i zapraszam do głosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Bokeh-em, ma wyraźnie przestawiać to co jest ważne.

Czyli 1 zdjęcie.

Szkoda że ostrość nie jest na zegarki (a powinna) tylko na patyczek przed nimi...

Psuje to zamierzony efekt.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Oczywiście "obiekt centralny"- kwiat, twarz, zegarek musi być ostry przy każdej wartości przysłony.

 

A tutaj, tak niestety nie jest.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitwę wygrywa decyzją sędziów @Master Yoda.

Z kart do głosowania wynik wygląda następująco:

-wszyscy głosowali 18 do 8

:)

 

Dziekuję za głosy, dziękuje przeciwnikowi.

 

Zapraszam do komentarzy.

 

P.S Ze swoich zdjęć nie jestem zadowolony, miała być ta aranżacja, ale na zewnątrz, jednak utrzymujace się deszcze, i brak czasu zmusiły do fotografii na lustrze łazienkowym o 3 nad ranem przy użyciu lampki biurkowej..:)

 

Gdy tylko aura się zmieni pokażę to "co chciałem" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Gratulacje.

Też jestem daleki od samozachwytu. Ale pierwsze koty za płoty :-)

 

Do Pi0tr:

Zmień monitor albo okulary. Doczytaj co to jest Bokeh i czym się różni od głębi ostrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcy. 

 

...
P.S Ze swoich zdjęć nie jestem zadowolony, miała być ta aranżacja, ale na zewnątrz, jednak utrzymujace się deszcze, i brak czasu zmusiły do fotografii na lustrze łazienkowym o 3 nad ranem przy użyciu lampki biurkowej.. :)

Gdy tylko aura się zmieni pokażę to "co chciałem" ;)

Foty na "odpierdziel się" a całkiem fajne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gratuluje zwycięscy i pokonanemu, trudno było się zdecydować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Gratuluję, Marek.  Pokonanemu również :)

Dobre foty, i w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję zwycięzcy, który wyszedł z potyczki zwycięsko :)

 

...jednak utrzymujace się deszcze, i brak czasu zmusiły do fotografii na lustrze łazienkowym o 3 nad ranem przy użyciu lampki biurkowej.. :)

Jak na zdjęcia wykonane lampką biurkową, wyszło całkiem nieźle ;)

 

BTW, środki, po jakie sięgają fotograficy są czasem zaskakujące, kiedyś oglądałem takie zestawienie zdjęć - zdjęcie finalne i plan zdjęciowy - i aż trudno było uwierzyć w okoliczności powstania fotografii :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, środki, po jakie sięgają fotograficy są czasem zaskakujące, kiedyś oglądałem takie zestawienie zdjęć - zdjęcie finalne i plan zdjęciowy - i aż trudno było uwierzyć w okoliczności powstania fotografii :)

 

To prawda, kulisy powstania zdjęcia są czasem ciekawsze niż sam mastershot. Ja prawie zawsze zdjęcia robię na moim biurku, bo nie mam zbyt wiele przestrzeni do wyboru i kombinuję maksymalnie, żeby zdjęcia wyglądały inaczej od poprzedniej. Praktycznie każde zdjęcie, ze wszystkich konkursów/pojedynków robiłem u siebie w pokoju. A tutaj takie porównanie od kuchni i tego co z tego potem wychodziło:

post-108191-0-29511400-1556813322_thumb.jpgpost-108191-0-69108000-1556813343_thumb.jpg

 

oraz

 

post-108191-0-23400000-1556813352_thumb.jpgpost-108191-0-20441100-1556813358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Hi, hi, skąd ja to znam.

Fotkę do najnowszego pojedynku robiłem pod stołem, na którym stały mocne lampy owinięte bibułą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać matryca monitora LCD ma wszechstronne zastosowanie. Dowiedziałem się niedawno, że można ją wykorzystać jako "podest" do zdjęć, a tutaj proszę, doskonałe przykłady użycia matrycy LCD jako oświetlenia głównego i uzupełniającego :)

 

A ja dziś zdjęcia w kuchni robiłem. Płyta indukcyjna jest niewiele mniej użyteczna od monitora LCD. Mam jedynie problem ze zmuszeniem jej do wyświetlania obrazu. Nie mogę znaleźć ani złącza DVI, ani HDMI  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi, skąd ja to znam.

Fotkę do najnowszego pojedynku robiłem pod stołem, na którym stały mocne lampy owinięte bibułą :)

 

Polak to szczwana bestia jest :)

 

Jak widać matryca monitora LCD ma wszechstronne zastosowanie. Dowiedziałem się niedawno, że można ją wykorzystać jako "podest" do zdjęć, a tutaj proszę, doskonałe przykłady użycia matrycy LCD jako oświetlenia głównego i uzupełniającego :)

 

A ja dziś zdjęcia w kuchni robiłem. Płyta indukcyjna jest niewiele mniej użyteczna od monitora LCD. Mam jedynie problem ze zmuszeniem jej do wyświetlania obrazu. Nie mogę znaleźć ani złącza DVI, ani HDMI  ;)

 

Nie wiem jak nazywać to co robię z monitorem, bo fachowiec ze mnie żaden, ale wiem, że daje efekt i metodą prób i błędów do tego doszedłem. A kolega to widzę wyższy poziom kombinatoryki uprawia:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.