Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

clusca

Użytkownik
 • Content Count

  4,565
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

clusca last won the day on May 3 2020

clusca had the most liked content!

Community Reputation

4,527 Guru zegarmistrzostwa

About clusca

 • Rank
  Maciek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,674 profile views
 1. W7 Rapide https://www.christopherward.com/on/demandware.static/-/Library-Sites-cw-library/default/dw2f1e0a23/pdfs/Women/w7_manual.pdf A dokładniej, to chyba W7 Rapide Mk II (W7-SLL2): https://cwarchive.knack.com/cwarchive#model-search/view-model-details/5cb21da69d6c28197e787134/
 2. Mam dwa SARB-y i pomimo, że uważam je za nieco przymałe, nie potrafię się z nimi rozstać. Kusił mnie wiele razy SARX033/035/055/057 oraz SDGM001/003, ale to jednak zegarki w nieco innym typie. bardziej eleganckie, a SARB-ik jest mały, niepozorny, a i tak sprawia wiele radochy. Gratuluję zakupu i niech się dobrze nosi
 3. Jeśli chodzi o wytrzymałe Casio, to oczywiście G-Shock. A jak niewielki G-Shock, to moim zdaniem w kategorii "The best bang for the buck" jest oczywiście model GW-M5610. Bateria solarna, synchronizacja czasu z nadajnikami naziemnymi, stoper, timer, druga strefa czasowa... czego chcieć więcej Jeśli nie potrzebujesz "miliona" stoperów (jak w G-7700), to ww. będzie MZ najlepszym wyborem. Tylko nie kombinuj z wyświetlaczami w negatywie, bo tylko zmarnujesz czas i pieniądze. Ewentualnie, jeżeli może być odrobinę większy, to coś z serii GW-B5600.
 4. Już kiedyś wrzucałem, ale dla bezpośredniego porównania dodam raz jeszcze. C65 ładniejszy MZ, ale ten nowy też kusi
 5. Kod na 20% zniżki w BluShark SWVYAC (można poszperać i spróbować znaleźć bardziej korzystny kod). Oczywiście nie muszę dodawać, że najkorzystniejszy deal zrobimy, jak kupimy kilka pasków w podobnej cenie, ponieważ kupując np. 4 paski za 36 USD i 3 za 20 USD, w koszyku za te, które są FREE uznane zostaną rzecz jasna te najtańsze, co zwiększy nam średni koszt każdego z pasków Miłym dodatkiem przy zakupie za około 100 USD będzie darmowe narzędzie do zmiany pasków, którego standardowa cena w BS to około 15 USD.
 6. Blushark zdecydowanie mogę polecić: http://www.blusharkstraps.com. Kupowałem wielokrotnie u nich paski, a najbardziej mi podpasowała linia AlphaPremier i Orca. Pierwszy bardzo miękki i wygodny, drugi grubszy i sztywniejszy, ale równie dobry jakościowo. Dodatkowo można kupować w promocji BUY 2 GET 1 FREE, BUY 3 GET 2 FREE, BUY 4 GET 3 FREE, a płacąc powyżej 50 USD przesyłka do Polski jest darmowa. A na koniec dodam, że w necie można znaleźć jeszcze kody rabatowe, działające z ww. promocjami, na kolejne 20% do nawet 35% zniżki Niestety kurs dolara i opłaty dodatkowe (cło, VAT) psują nieco radość z zakupu, ale cóż - jak to mówią - tanio to już było
 7. clusca

  GWG-2000 Mudmaster

  https://www.facebook.com/groups/201819740179503/posts/1778306532530808
 8. clusca

  GWG-2000 Mudmaster

  Nie o metalowy bezel bym się martwił, a o całą zewnętrzną obudowę wykonaną z włókna węglowego. Natknąłem się już na co najmniej kilka przypadków w necie, gdzie ta "prasowanka" dwukolorowa, z której jest wykonany bezel zewnętrzny została uszkodzona, tzn. po prostu odpadł kawałek tworzywa, tak jakby nie był to materiał jednorodny. W zasadzie to nie jest jednorodny, ale MZ powinien zachowywać się jak takowy, a tu mamy coś jakby "keks", albo jak żwir wymieszany z betonem (coś w stylu lastriko) Co więcej, w jednym przypadku (z tych, o których czytałem oczywiście) taki "ubytek" był już w nowym zegarze, dopiero co wyciągniętym z pudełka.
 9. Podaj modele jakie Cię interesują, a na pewno znajdziemy coś w zaufanym sklepie i w cenie więcej niż lepszej
 10. Moim zdaniem zdecydowanie 40mm. Rozmiar 36mm to nadgarstki poniżej 16cm w obwodzie. Oczywiście zaznaczam, ze to tylko moje zdanie i osobiste preferencje.
 11. clusca

  GW-9400 Rangeman

  Starszych zapewne tak, ale nie wersji, a egzemplarzy. Z uwagi na fakt, że nie spotkałem się z uszkodzonym w ten sposób zegarkiem w miarę nowym, wnioskuję, że to kwestia wytrzymałości zmęczeniowej, gdzie dopiero po określonej liczbie cykli naprężeń szlag trafia uszy. Do tego zapewne dochodzi zjawisko karbu w uszach Romana i mamy winowajcę Jednym słowem, jest to MZ wada konstrukcyjna.
 12. Najlepiej, jakbyśmy podawali np. co najmniej 3 "wady" spośród wyżej wymienionych, to dałoby obraz tego, co ogólnie nam najbardziej przeszkadza. Idealnie byłoby, gdyby można nadać każdemu z podpunktów na liście wagi, albo ułożyć je na liście w kolejności od najbardziej do najmniej istotnych, ale tak się chyba w ankiecie nie da.
 13. clusca

  Seiko

  Jeśli możesz zwiększyć nieco budżet, to model, który podałeś powinno udać się znaleźć za około 2k.
 14. Plastik dodany. Poczekam jeszcze na sugestie użytkowników i wrzucę ankietę najpierw. W oparciu o ankietę można pokusić się o stworzenie punktacji do oceny danego egzemplarza zegarka, tak jak np. w odniesieniu do noworodków skala Apgar Przyznam się, że mam takie dwa zegarki i z czasem przestało mi to przeszkadzać. Jeden z nich nawet swojego czasu trafił do ludzi, a najśmieszniejsze jest to, że po czasie z pełną świadomością jego niedomagań odkupiłem go od kolejnego już właściciela (tak tak, Seiko ). Mając świadomość, że dana "wada" zegarka jest do poprawienia, czy to we własnym zakresie, czy u zegarmistrza, dużo łatwiej jest takie "kanalizacyjne babole" zaakceptować Zgadzam się, z tym, że dużo łatwiej mi przyjąć do wiadomości, że zegarek był otwierany u dobrego zegarmistrza, a tego mogę być pewien tylko wtedy, jak będę pierwszym właścicielem i sam do tego zegarmistrza zegarek zaniosę Z trwoga spoglądam na nadgarstki posiadaczy wielgachnych Dieseli, i niestety muszę przyznać, że coraz więcej widuję takich na ulicy. Widziałem ostatnio, że jest kilka na OLX, więc poszperałem i mnie zatkało - nie wiedziałem, że one takie ceny osiągają. Mistrzostwem jest SARB023 w cenie ponad 4k i dopiskiem "prawie Grand Seiko" Jak porównać ceny "kiedyś i teraz", to SARB za 2k kosztuje relatywnie mniej niż kiedyś za 1200 PLN
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.