Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Czym się różni "zwykły" Samurai od tyta

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier się zajarał i chce kupić...

Czy 1000 zł za takiego to dobra cena?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

ale za jakiego? :roll:

 

z tego co wiem to tytany robia tylko w Japonii, stalowe to juz roznie; poza materialami roznia sie nieznacznie wykonczeniem- staowe maja czarna koronke i wykonczenie bezela; jak jest wybor polecalbym tytana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale za jakiego? :roll:

 

 

no tytanowy jest chyba tylko jeden ???

reszta się różni kolorem tarczy .. ??

 

SBDA003.jpg

SBDA001.jpg

SBDA005.jpg

 

"zwykły"

 

SNM011.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tytanowe roznia sie wszystkim, bo to inne zegarki - od mechanizmu i materialu koperty, przez tarcze, wskazowki, wzornictwo wkladu bezela, ksztalt i wyglad ogniw bransolety, do wezszych uszu, ostrzejszych krawedzi i innej gramatury i kierunku szczotkowania na kopercie. w tytanowym uszy maja lekko wklesle boki, a w stalowym sa idealnie plaskie.

 

stalowe i tytanowe maja zblizone wzronictwo, ale w detalach roznia sie dokladnie pod kazdym wzgledem (mam 2 ss i 2 ti - mam porownanie :lol: )


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy 1000 zł za takiego to dobra cena?

 

W czerwcu za SBDA003 z transportem zapłaciłem 748,34 PLN.


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1000 zł za takiego to dobra cena?

 

W czerwcu za SBDA003 z transportem zapłaciłem 748,34 PLN.

 

Gdzie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie w miejscu z którego wziąłeś fotki, czyli tutaj:

http://www.higuchi-inc.com/sbda001.html

YPY trochę potaniał, więc może będzie jeszcze taniej.


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stalowe to juz roznie

 

roznie, ale nie w japonii... stalowego nigdy nie robili w japonii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i napisał gift i 45 $ ?

 

Deklarowanej kwoty nie pamiętam, ale żadnych dodatkowych opłat nie było.

 

Zapytaj sie. Kontakt jest rewelacyjny, a odpowiedzi niemal natychmistowe.

 

Myślę, że ze wszystkim spokojnie się dogadasz.


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Hemi...a jak płaciłeś? Palpayem?

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekartą z mBanku.

 

PayPalem też można.

 

Pozdrawiam


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się jeszcze podłączę, z pytaniem czy tytanowy samuraj nie będzie się rysował jak to mają zegarki tytanowe w zwyczaju? Bo może bym się przełamał, ale z drugiej strony ten stalowy jest masowo adekwatny do postury :lol: Nie powiem lubie tytan, tylko czy nie będzie dziadział? Miałem tytanowy zegarek i od samego leżenia się rysował :lol:


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym dawno przebolał ten nieszczęsny tytan i nabył pomarańczowego, gdyby nie jeden drobiazg, dla wielu obojętny, ale dla mnie ważny -- zbyt krótkie wskazówki. Strasznie jestem na to wyczulony i niestety Seiko, moja pod wieloma względami ukochana firma, często popełnia błąd "oszczędzania" na długości wskazówek. :evil: W stalowych SNM011 i SNM009 nie są idealne, ale jeszcze do przyjęcia, jednak w tytanowych już nie mieszczą się w granicach mojej tolerancji. Między czubkiem wskazówki minutowej a indeksami minutowymi jest po prostu przeraźliwie wielka, bezensowna przepaść:!: Ale może to tylko moje dziwactwo? :oops:

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nikt nie będzie tej tęsknoty za długością interpretował w duchu freudowskim. :lol:

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
Mam tylko nadzieję, że nikt nie będzie tej tęsknoty za długością interpretował w duchu freudowskim. :lol:

 

Paweł

 

...hmm...za późno :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale może to tylko moje dziwactwo?

 

nie wiem czy dziwactwo, ja tez widze, ze sa za krotkie. ale nie jest to dla mnie cecha dyskwalifikujaca zegarek, zwazywszy ze zdecydowana wiekszosc japonskich zegarkow ma wskazowki wyraznie krotsze, niz podobne zegarki europejskie. to chyba taka japonska stylistyczna konwencja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja się jeszcze podłączę, z pytaniem czy tytanowy samuraj nie będzie się rysował jak to mają zegarki tytanowe w zwyczaju?

 

oczywiscie, ze bedzie. i bedzie sie brzydko starzal - tytan utleniajac sie ciemnieje. ciemnieje nierowno, a w miejscach uszkodzen pozostaje jasniejszy. po x latach bedzie wygladal jak poczerniala, podrapana i poobijana puszka z konserwa. ale do tego czasu ja sie bede cieszyl z posiadania fajnego i ladnego zegarka... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba taka japonska stylistyczna konwencja...

 

Pewnie masz rację, to zdarza się zbyt często, aby było przypadkowe. :lol: Całe szczęście, że bywają wyjątki ("potwory" mają wskazówkę minutową idealnej długości, do SKX007 i podobnych właściwie też trudno mieć zastrzeżenia, a nawet stalowe Samuraje -- jak pisałem -- jeszcze są do przyjęcia).

 

Właściwie to dla mnie nie jest nawet problem estetyczny (tytanowe Samuraje wyglądają bardzo ładnie, zwłaszcza pomarańczowy, którego już wiele razy "prawie postanawiałem" mimo wszystko sobie kupić), a bardziej chyba nawet "ideologiczny" (dlatego byłem skłonny uznać to do pewnego stopnia za dziwactwo) -- chodzi o wierność "idei wskazówki". :lol:

 

A nawiasem mówiąc, chyba ten problem krótkich wskazówek nie występował w starych Seiko. W każdym razie w chronografach z serii 6139 i 6138, które ostatnio na nowo stały się moją małą pasją, w ogóle nie spotkałem przypadku, w którym byłby powód do narzekania.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.