Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Marzy mi się posłuch na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zegarkiclub

Marzy mi się posłuch na forum - czyli marzy mi się, byście chcieli słuchać (czytać) komunikaty Admina.

Jest kilka spraw, organizacyjno-administracyjnych, które chciałbym przedstawić na forum.

Czy temat "Komunikaty Admina" ma sens istnienia na forum "Dyskutujemy z Adminem" ?

Przykłady, co chciałbym przekazać:

1. Z jakimi osobami nie ma kontaktu (do kogo nie dochodzą emaile)

2. Co się dzieje z propagowaniem strony i co w tym kierunku mogą zrobić wszyscy

3. Jakie ciekawostki w najbliższej przyszłości Admin przewiduje

proszę o opinie

Admin

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat to wypowiedź - dlaczego pytasz się o sens jego umieszczenia ??? :shock:

Masz coś do powiedzenia to mów ! :wink:

 

A jeżeli już o forum mowa - może wywalisz to forum "OFERUJĘ". Z jednej strony piszesz, że jesteś przeciw komercji a z drugiej coś takiego - gdzie konsekwencja ??? :shock:

 

KOMERCJA -> działania handlowe prowadzone przede wszystkim dla zysku. Możesz wskazać jaki zysk miałem z umieszczenia linka do strony-sklepu ??? :)

Robi sie konkurencja dla handlowców ? - takie życie - tu bedą zawsze dwa podejścia - sprzedawcy i konsumenta. Ogólnie uznaną zasadą uczciwości ludzkiej jest pozwalanie na świadomy wybór. Korzystanie z ludzkiej nieświadomości podchodzi pod cwaniactwo :wink: (.... tyle, że trzeba z czegoś żyć).

Niestety podawanie takich adresów w tym układzie jest tylko uświadamianiem a nie komercją.

Może trzeba założyć sklep netowy w Polsce ? do dzieła Władku ! :)

 

Władku - mści się niewiara w to co mówiłem.

Nie masz logicznego planu forum w połączeniu z całą stroną netową.

Niebawem na forum bedzie więcej info ( jeżeli juz nie jest) tematycznego, niż na stronie - to układ paranoiczny.

Nie znam wystarczająco tematu zegarów/zegarków by móc sie pokusić o całkowite ustawienie strony czy forum.

O tym trzeba porozmwiać - proponowłem - nie wyszło :)

Jak widzisz nie ma możliwości utrzymania w poście "monotematyczności".

Chocby ostatni temat Roberta - pytanie jaki zegarek kupić.

To nie kwestia marki zegarka a preferencji jego i osób odpowiadajacych. Preferencje, gusta nie są sprawą szwajcarską . Jeżeli ma być dyskusja, nie będzie utrzymana w temacie zegarki szwajcarskie.

Każda nasza wypowiedź, jeżeli będzie dotyczyła opinii o czymkolwiek nie nadaje się do "forum ograniczonego tematycznie"

Tam można podawać suche wiadomości, które grupowane w szersze info powinny być zamieszczane na stronie głównej.... jeżeli ma byc to strona, a nie powieszony kawałek grafiki :twisted:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZETES
...A jeżeli już o forum mowa - może wywalisz to forum "OFERUJĘ". Z jednej strony piszesz, że jesteś przeciw komercji a z drugiej coś takiego - gdzie konsekwencja ???...

Według mnie dział "OFERUJĘ" jest dla, na przykład, takiego tematu:

"Posiadam dwie książki pod tytułem ... . Odstąpię jedną osobie zainteresowanej."

Albo coś w tym rodzaju. Mało przedmiotów na naszym forum poszło "do ludzi" po kosztach przesyłki? Admin się nie wkurzał.

Wiadomo, jeśli ktoś napisze "Sprzedam książkę", czy coś takiego, to temat kasujemy. Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, to już sprawa osób zainteresowanych konkretnym tematem.

A tak, to wilk* syty i owca** cała.

 

* wilk - czyt. admin

** owca - czyt. forumowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być - Sebastian :wink:

Ale takie ogłoszenie mozna równie dobrze w klubie powiesić i jest oki.

Tyle, że w klubie nie powiesisz bez konsekwencji:

"mam do zoferowania 100 Rolexów po 5...... PLN"

A tam mozesz to zrobić oficjalnie.

Po co stwarzać możliwosci ? - potem trzeba bedzie z tym walczyć :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

O komercyjnych postach

Popatrzcie na Allegro - każdy z nas tam trochę siedzi.

Raz dopuścili podróbki i dziś praktycznie są zawaleni takimi "zegarkami".

Dziś praktycznie nie mają szans sprzedawać oryginalnych przedmiotów.

Tak samo byłoby tutaj, jeśli dopuścilibyśmy informacje komercyjne. One w krótkim czasie zajmą całą zawartośc forum.

Był już post typu:

...popatrzcie na moją aukcję... i po mojej uwadze, stwierdzenie

...oczywiście, to najlepsze miejsce (forum) by zwrócić uwagę na moją aukcje... (cytowałem z pamięci).

Ile takich postów znalazłoby się do dzisiaj ???

Informacja Mariusza o sklepie internetowym była informacją komercyjną, choć nie działała dla "komercji" Mariusza.

Następne mogłyby być już ukierunkowane na piszących posty.

Po zdecydowanych uwagach kilku forumoiwiczów zdecydowałem się dopuścić posty komercyjne na konkretnych forach (dwóch).

Proszę teraz nie pisać, że jestem niekonsekwentny.

O swobodzie wypowiadania się

Nie chcę być psem ogrodnika, i może z tego powodu daję zbyt dużo swobody, co Mariusz odbiera, że nie mam logicznego planu forum.

Nie mam o tyle, że cenię sobie zdanie innych i potrafię zmienić swoje poglądy i że na tym forum uczę się administrowania.

O ułożeniu, zakresie i zadaniach forum

Marcin napisał: Niebawem na forum bedzie więcej info ( jeżeli juz nie jest) tematycznego, niż na stronie - to układ paranoiczny.

Nie ten układ nie jest paranoiczny. Strona Klubu zawiera linki do informacji napisanych przez Polaków i w języku polskim, oraz informacje własne, tam gdzie temat ważny i nie było w necie istniejącej informacji.

W tym zakresie, możemy się poszczycić się doskonałą znajomością i zgrupowaniem naszych "zegarkowych" zasobów internetowych (dzięki forum kilka nowych linków znalazło się ostatnio na stronie). Nikt nie aspirował do monopolu na wiedzę i forum ma uzupełnić tygo typu informacje. W dużym zakresie tak dzisiaj jest, i z tego się cieszę.

Uważam, że lepiej mniej postów ale wartościowszych tematycznie, tak by każda nowa osoba nawet po jakimś czasie znalazła cenne informacje wchodząc na forum.

Admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że sie uczysz to widać :twisted: choćby po ostatnim poście.

Uczyć też sie trzeba umieć :).

Nie wiem jakie posty moje miały być lub nie być kmercyjne dla Marcina, ale to już inna sprawa.

 

komercja (słownik wyrazów obcych)

(łc. commercium ‘handel’) ekon. działania handlowe prowadzone przede wszystkim dla zysku.

 

Jeżeli uważasz, że zamieszczenie linka było w celach zysku a nie poznawczych i porównawczych dla forariuszy to chyba szkoda dalej dyskutować.

 

Ja psauję :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wywalić forum Oferuję????....zmienić na sprzedam , kupię , zamienię...każde ze znanych mi forum posiada taki dział i obawiam sie że jest to nieukninione. Co to za ograniczenia ???

 

wydzielić dział forum do handlu i niech sobie ludzie sprzedają i kupuja .

 

a najbardziej podoba mi sie to :

"Według mnie dział "OFERUJĘ" jest dla, na przykład, takiego tematu:

Posiadam dwie książki pod tytułem ... . Odstąpię jedną osobie zainteresowanej." - mamy sami przed sobą udawać że nie chcemy sprzedać...a tak naprawdę chcemy. Ludzie dorośli jesteście .

 

A chcesz coś oddać za darmo to napisz oddam Omegę bo mam dwie ...napewno nie bedziesz długo czekał nawet jak to bedzie podróba.

 

Pozdrawiam w......y Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Jeszcze raz.

Nie wiem jakie posty moje miały być lub nie być kmercyjne dla Marcina, ale to już inna sprawa.

Jeżeli uważasz, że zamieszczenie linka było w celach zysku a nie poznawczych i porównawczych dla forariuszy to chyba szkoda dalej dyskutować.

Ja psauję :)

Przepraszam, niestety znowu pomyliłem się pisząc imiona - jak nie pierwszy raz. Teraz Mariusz zamieniłem na Marcin.

W tej chwili w poście jest to co chciałem napisać.

Mariusz - przepraszam.

Admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Przez te wszystkie dyskusje poznałem kilka kolejnych for dyskusyjnych i przyznam, że moja wizja jest zdecydowanie inna niż większość dziś istniejących.

Mam wrażenie, że fora (większość) istnieją po to aby sobie "coś pogadać, coś napisać, może poczytać". Są osoby, które czują się w tym jak ryba w wodzie, nie ważne w jakim temacie.

Jeśli tak ktoś chce pisać, to ma duży wybór w innych miejscach.

Chciałbym by nasze forum było formą pogłębienia wiedzy i mozliwością spotkania tych, którzy tego szukają.

I tak niech będzie.

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez te wszystkie dyskusje poznałem kilka kolejnych for dyskusyjnych i przyznam, że moja wizja jest zdecydowanie inna niż większość dziś istniejących.

 

Chyba nie ma wiekszego sensu to moje tłumaczenie - moze poprostu źle to robię ?. Mimo to spróbuje jeszcze raz coś napisać - po raz ostatni. Poznałeś inne fora ??? :shock: a może poprostu poczytałeś je i tyle ?

Co to jest forum ? skrypt czy ludzie ? Poznałeś ludzi z innego forum ? zaprzyjaźniłeś się z nimi ? Starałeś sie ich zrozumieć by rozumiec co i dlaczego piszą ?

 

Mam wrażenie, że fora (większość) istnieją po to aby sobie "coś pogadać, coś napisać, może poczytać". Są osoby, które czują się w tym jak ryba w wodzie, nie ważne w jakim temacie.

Jeśli tak ktoś chce pisać, to ma duży wybór w innych miejscach.

Właśnie wbijasz gwóźdź do trumny - nie pogadają - nie poznaja się.

Masz na to dowód już na tym forum - koronki i odnawianie cyferblatu... cała wiedza jaka jest przekazywana to gdzie co można zrobić. Właściwie pare dobrych linków i tematy sie skończą.

Z tematami szkiełek - koniec .... chyba, ze jakis leniwy gamoń nie będzie chciał przeglądac postów i nie znajdzie adresu do Mirka :twisted:

 

 

Chciałbym by nasze forum było formą pogłębienia wiedzy i mozliwością spotkania tych, którzy tego szukają.

Checi ??? Władku - proponuję SLD.

Pogłębianie wiedzy ? no temat o Regulatorach Wiedeńskich pokazał jak bardzo wszyscy pragną pogłębić wiedzę :)

Póki co atmosfera jest ciężka, nie potrafimy pozbyć się sztywniactwa, ludzie wpadaja na chwilę by zadac jedno pytanie i to wszystko.

Nikt tym wszystkim nie dyryguje i w końcu nawet tym zapaleńcom, którzy są od początku znudzi sie to wszystko.

I tak niech będzie.

admin

 

:twisted:

 

PS mnie sie juz znudziło - nareszcie nie będę przeszkadzał w tworzeniu świetlanej przyszłości. :wink:... ale nie ma lekko od czasu do czasu wpadnę zobaczyć jak idzie :roll: i bede pisał tylko na temat :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666
Przez te wszystkie dyskusje poznałem kilka kolejnych for dyskusyjnych i przyznam, że moja wizja jest zdecydowanie inna niż większość dziś istniejących.

Mam wrażenie, że fora (większość) istnieją po to aby sobie "coś pogadać, coś napisać, może poczytać". Są osoby, które czują się w tym jak ryba w wodzie, nie ważne w jakim temacie.

Jeśli tak ktoś chce pisać, to ma duży wybór w innych miejscach.

Chciałbym by nasze forum było formą pogłębienia wiedzy i mozliwością spotkania tych, którzy tego szukają.

I tak niech będzie.

admin

 

Forum to miejsce, teren, na którym przedstawia się ważne sprawy publiczne do rozważenia, osądzenia, załatwienia;

Etym. - łac. 'rynek, targowisko; plac, miejsce publiczne do odbywania sądów, zgromadzeń lud., zwł. najważniejsze, rzymskie - Forum romanum'.

 

Admin ma racje.Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez te wszystkie dyskusje poznałem kilka kolejnych for dyskusyjnych i przyznam, że moja wizja jest zdecydowanie inna niż większość dziś istniejących.

Mam wrażenie, że fora (większość) istnieją po to aby sobie "coś pogadać, coś napisać, może poczytać". Są osoby, które czują się w tym jak ryba w wodzie, nie ważne w jakim temacie.

Jeśli tak ktoś chce pisać, to ma duży wybór w innych miejscach.

Chciałbym by nasze forum było formą pogłębienia wiedzy i mozliwością spotkania tych, którzy tego szukają.

I tak niech będzie.

admin

 

Forum to miejsce, teren, na którym przedstawia się ważne sprawy publiczne do rozważenia, osądzenia, załatwienia;

Etym. - łac. 'rynek, targowisko; plac, miejsce publiczne do odbywania

sądów, zgromadzeń lud., zwł. najważniejsze, rzymskie - Forum romanum'.

 

Admin ma racje.Amen

 

Gdyby miał to forum by do tego służyło. Przeczytaj posty i zobacz czy rzeczywiście:

Forum to miejsce, teren, na którym przedstawia się ważne sprawy publiczne do rozważenia, osądzenia, załatwienia

 

:):):)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.